Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az olaszokat miért szidja...

Az olaszokat miért szidja mindenki, hogy sokat sziesztáznak?

Figyelt kérdés
Ilyen időben mi mást lehetne csinálni?
2013. aug. 3. 12:56
1 2
 1/14 anonim válasza:
ez tényleg a szex témához fűződik!
2013. aug. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
88%
Ez nem tudom miért a szex kategóriába tartozik o_O Én szeretem az olaszokat, és nekem ez a kikapcsolódás nagyon tetszik :) Azért szidják őket, mert más gondolkodású emberek , mint a magyarok :/ Nagyon jól éreztem magamat amikor ott voltam :)
2013. aug. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Nem az olaszokat, hanem a spanyolokat. Azért, mert lustának gondolja őket a többség - mert mégis mi az, hogy 2 óra szünetet tartanak munka közben. Itthon ez lustaságnak számít. Ott nem, mégpedig azon egyszerű okból kifolyólag, hogy 40 fok van árnyékban, főleg július-augusztus magasságában, ilyen időben meg képtelenség bármit is csinálni. Mondjuk a legtöbb spanyol ilyenkorra időzíti a szabadságát, reggel 4-5 ig ébren vannak, nappal meg alszanak, úgy gondolom, hogy ha hasonló lenne az éghajlat nálunk, akkor mi is így csinálnánk.
2013. aug. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
A 3-as jobban leírta mint én :) Igaza van!
2013. aug. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
A spanyolokra sokkal jellemzőbb.
2013. aug. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
43%

Azért érdemes végignézni, hogy a sziesztázó országok többsége csődközelben van.( spanyol, görög, olasz, esetleg még a portugálok ).

Ez szerintem csak mentalitás, megszokták, hogy nem kell hajtaniuk és lusták. A meleg miért kifogás ? ott élek megszokták + légkondi azért létezik.

Én is 35-40 fokban dolgozom, pedíg csak cukrász vagyok, és a seggem a kemence mellett süttetem.

2013. aug. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
én inkább istenítem ezeket a mediterránokat! zseniális találmány a sziesztázás! :D
2013. aug. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az időjárás miatt sziesztáznak annyit, mert elviselhetetlenül meleg van. De pl nálunk az egyetemen vannak olaszok, és itt azért tanítási időben nincs olyan klíma, hogy ne lehessen kibírni a déli órákat, mégis annyira beléjük rögzült a szieszta, hogy napközben hazamennek a suliból és alszanak meg pihennek. Borzasztó lusták. Mondjuk mikor itt nálunk is ilyen 35-40 fok van, egy kicsit meg is értem őket :D
2013. aug. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Csak mondom, hogy Svájcban. Ticino kantonban is van déli szieszta. 12-14h között leáll az élet, bezárnak az iskolák, munkahelyek többsége, mindenki elmegy haza, vagy leül a tóparton a szendvicsével és kettőkor felfrissülve visszatér. Itt jól működik ez a rendszer, mindenki szereti, de például a német részen nem állnak le, mondjuk ott átlag 10 fokkal mindig hűvösebb is van.
2013. aug. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem irigyek rájuk és könnyebb szidni őket mint azt mondani ,hogy ők csinálják jól! Ha idehaza is azt mondanák a munkáltatók hogy akkor pihenő 12-14 óráig mindenki örülne neki. De így marad a hőségben való gürcölés, mert lassan itt is van olyan meleg mint olaszban.
2013. aug. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!