Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha azt mondják, hogy ne...

Ha azt mondják, hogy ne hasonlítsuk a saját életünket másokéhoz, akkor miért mondják, hogy másnak is rossz, sőt van akinek rosszabb is?

Figyelt kérdés

Nem tudtam tömörebben. Az a lényeg, hogyha azt mondom, hogy miért nem élhetek jobban, miért nem kereshetek többet, miért nem lehet tartalmasabb az életem, akkor egyből letromfolják az embert, hogy sose nézzem a mások életét, ne hasonlítsam a magamét hozzá. De amikor meg azon káromkodom, hogy de unom már ezt a válságszar nyomort és az örök depresszív hangulatot, akkor meg azt kapom meg többektől, hogy másoknak is szar, sőt rosszabb, sőt nekem is lehetne ennél is rosszabb stb stb.


De akkor ebben hol az igazság? Ha nem ildomos az összehasonlítgatás, akkor egyik irányba se legyen az!


2013. aug. 3. 17:05
 1/3 anonim válasza:

Na ja, de most őszintén, minek ezen gondolkozni?!


Egyébként én azt tapasztaltam, hogy mikor valaki irigységből hasonlítgatja az életét máséhoz, akkor konkrét személyhez hasonlítja magát, és az tényleg "nem szép dolog",mármint pl mások anyagi helyzetét vizslatni, de amikor meg az van,hogy "gondolj arra, hogy sokkal jobban élsz, mint...",akkor általában olyanok jönnek szóba, hogy "akiknek rákja van","akik éheznek", stb, tehát nem konkrét személyek

2013. aug. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mondom, én azt érzem kettős mércés igazságtalanságnak, hogy amikor a nyomort kell elfogadni, sőt szentté avatni, akkor lehet papolni és kell is másokhoz hasonlítani, de amikor az ember "sóvárog" valami után, akkor meg nem...
2013. aug. 3. 17:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mint az iskolában amikor jó jegyet viszel haza és a válasz az, hogy:

"- Rendben, és a többi osztálytársad hányast kapott ? " ,

de amikor rossz jegyet viszel haza és azt mondod, hogy a többiek se kaptak jobbat, akkor jön a szokásos

" - Engem nem érdekelnek a többiek !!!! "


Előfordul bizonyos személyekkel, hogy hajlamosak elferdíteni a dolgokat annak függvényében, hogy épp mit akarnak elérni.

Adott dolgot több irányból lehet nézni, ez nem nagy bölcsesség, más szóval minden nézőpont kérdése.

2013. aug. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!