Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért lehetett öngyilkos a 11...

Miért lehetett öngyilkos a 11 éves kislány?

Figyelt kérdés

Először csak egy kétsoros kis hírecske jelent meg róla, amiből semmi nem derült ki. Most találtam ezt a Blikk riportot, ami eléggé kiakasztott. Mintha csak egy ilyen borzalom minden előzmény nélkül, normális körülmények között is megtörténhetne. Takaros ház, rendes, dolgos anyuka, jó tanuló gyerekek. És az anyuka még mindig nem érti, nem hiszi el az öngyilkosságot. Ha eddig nem értette az okát, már nem is fogja. De szerintem biztosan valami borzalmas szülői hiba lehet a háttérben, amit a Blikk meg se kísérelt kimutatni. Egy 11 éves gyerek nem szórakozásból lesz öngyilkos, hanem menekülni akart. Jól gondolom?


[link]



2013. aug. 4. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
"Megmondták" a hírekben, hogy az anya féltette az állását, ezért nem volt otthon a gyerekeivel. A 11 éves vigyázott napi 10 órát a húgára és besokallt. Keveset voltak együtt, mert folyton dolgoznia kellett az anyjának, hiába kérte a kislány vegyen ki az anyja szabadságot.
2013. aug. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Az anya folyton dolgozott, a két gyerek meg napi 10 órát volt otthon egyedül, ez alatt az idő alatt a 11 éves vigyázott a 8 vagy 9 éves húgára (hol ezt mondanak, hol azt), kérte az anyját, hogy vegyen ki szabadságot, és azt vagy azért, hogy egy kicsit több időt töltsön velük, vagy azért, hogy ő elmenjen valahová a barátaival a húga nélkül vagy mit tudom én. Annyi biztos, hogy vagy menekült valamiért, vagy besokallt.
2013. aug. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
hát nem tudom, vannak sokkal rosszabb helyzetben élő 11 évesek, akik mégis felnőnek...én azt mondanám, hogy nekimegvolt erre a hajlama, ill. h fejben nem volt teljesen oké minden.
2013. aug. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Lehet, hogy kíváncsiság. Mikor gyerek voltam Én a tévében láttam, hogy valaki felakasztja magát. Utána én is kipróbáltam, de kioldódott a csomó (szerencsére) a szüleim a mai napig nem tudták, hogy mit csináltam akkor a kertben. Szóval lehet nem fogta fel mit csinál.
2013. aug. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindegyik válaszban lehet valami. Talán nekem az utolsó a legváratlanabb, de nem kizárható, azaz hogy csak unalmában játszadozott, próbálkozott, és túl jól sikerült.
2013. aug. 4. 14:13
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, sőt valószínű, hogy depressziós volt. Nem csak felnőttek lehetnek depressziósak, de a gyerekek is. Az is lehet, hogy bántották az iskolában, csak nem tudott róla senki. Amikor én az ő korában voltam, velem is ez volt. Mindenki azt hitte, hogy tökéletes életem van, megvan mindenem, közben meg közel sem volt rendben minden, és én folyton csak az öngyilkosságra tudtam gondolni. Volt egy-két elvetélt kísérletem is. Az öngyilkoson kívül senki nem tudhatja igazán az okokat. Akárhányszor megtörténik, hogy valaki véget vet az életének, az emberek folyton az okokat kezdik keresni, pedig ez általában sokkal összetettebb annál, minthogy egy vagy két dologra rá lehetne fogni, hogy ez volt az ok és semmi más. Ha minden más rendben lett volna a gyerek életében, akkor nem kötötte volna fel magát csak azért, mert az anyja sokat dolgozott és nem volt otthon. Persze ez könnyen lehet az egyik oka a halálának, de valószínűleg többminden is volt a háttérben, amit már sajnos senki nem fog megtudni, mert a kislány már nem bírja elmesélni nekik.


26/N

2013. aug. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Justicar ***** válasza:
0%

Azta, 2 órával kevesebbet töltött az anyjával, mint egy átlagos ember, akinek 8 órát dolgoznak otthon. Felháborító.

Mellesleg. Ha valaki öngyilkos, minek sajnálni? Egyel kevesebb hülye van a világon, fölösleges az álszenteskedés.

2013. aug. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azért szerintem ebbe nem lehet ilyen könnyen belenyugodni, különösen az anyának. Hogy lehet, hogy annyira nem ismerte a gyereke problémáit, meg egyáltalán az életét?
2013. aug. 4. 19:40
 9/12 anonim válasza:
100%
Én pont ismertem őt :'( nagyon sajnálom ami vele történt! sokan csúfolták a nevéért: Zsíros Viki! Még én sem tudom felfogni! Nagyon kedves kislány volt, egy évvel volt fiatalabb nálam, de nekem ez meg se fordult volna a fejemben öngyilkosság, nemhogy pont neki :( nem mondott semmit ami bántotta volna, vagy hogy rosszul érezte magát, de ha valaki a nevéért öngyilkos akkor az nem a Viki... Szörnyen érzem magam... Főleg hogy most mindenki erről beszél, és a facebookon is ezt posztolgatják! Szánalmas! Nyugodj békében Viki! Remélem már jobb helyen vagy!
2013. aug. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
(előző kommentelő vagyok) Nyáron nem találkozunk mert én nem abban a faluban lakok, de azt tudtam hogy az anyukája nagyon sokat dolgozott...lehet hogy ezért tette? De akkor is! Miért pont ő :O
2013. aug. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!