Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem tudok magamnak...

Miért nem tudok magamnak megbocsátani? Miért gyűlölöm magam?

Figyelt kérdés
Miért van az, ha valamit elrontok vagy rosszul csinálok v. hülyén viselkedem bizonyos helyzetekben pl: zavarba jövök, napokig, hetekig szenvedek miatta és nem tudom túltenni magam rajta? Ti voltatok már v. szoktatok így lenni? Hogyan lehet ezt leküzdeni, mit tegyek, hogy változzam meg?
2013. aug. 4. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? L/F?

Bizonyára az otthonról kapott minta, avagy ellenpélda az oka: tökéletességre törekszel. Fogadd el, hogy nem lehet minden tökéletes, amit csinálsz, vagyis inkább semmi sem tökéletes, mindig vannak hibák. Szard le a hibákat. Ez majd ellazít és nem görcsölsz rajta. Sőt néha szándékosan ronts el dolgokat, terápiás célból ;)

2013. aug. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez velem is így van volt most 18 vagyok és a soha meg nem erősítés és dicséret hiánya a szülők részéről megtette a hatását, semmit nem tudok úgy elvégezni, hogy az ne tökéletes legyen, ha már látom, hogy egy picit is rossz akkor félbe hagyom és találok más szórakozást ami szintés úgy végződik.
2013. aug. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
* előző vagyok a volt szó nem kell :)
2013. aug. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, és egyetértek a kettessel, hogy az oka a dícséretek és a megerősítések hiánya lehetett a szülők részéről. Szóval ezt is tudatosítani kell, akkor könnyebb lesz túllépni rajta.
2013. aug. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

te ilyen vagy:) sokat rágódsz azon, hogy jajj vajon más mit gondolhatott rólad meg ilyenek. de szerintem ezen tudsz változtatni:) írtad, hogy ha zavarba jössz, akkor azon sokáig tépelődsz. na most, gondolj csak bele, hogy akik miatt esetleg zavarba jöttél, és mondjuk olyanokat mondtál, amiket nem kellett volna, akkor azok az emberek már bizti tök régóta el is felejtették, csak te emlékszel még rá. ez talán azért van, mert nagyon is szeretnél megfelelni másoknak.

de hidd el, hogy az embereknek sokszor annyi dolguk van, hogy ha megemlítenéd nekik azt a dolgot, amit rágódsz, azt sem tudnák miről van szó. ez tuti:) csak magadnak kicsit felnagyítod a dolgokat, mert annyira aggódsz azon, hogy más mit gondol.

az ilyen dolgokat bocsájtsd meg magadnak:) emberek vagyunk. hibázunk. nincs olyan, hogy valaki mindenben jó. mindenki viselkedik hülyén, mindenki zavarbajön.

ne mások véleménye szerint élj, hanem úgy, ahogyan neked a jó:) és ha hibázol, legyints egyet, és mond azt magadnak, hogy "jó, most ezt elhibáztam, de hát ennek biztosan így kellett lennie, és én is hibázhatok".

amúgy a hibáidból tanulsz is. szóval lehet, hogy azért történtek azok a dolgok, még ha hibáknak is tűnnek, hogy tanulj belőlük.

fogd fel így:)

ha azon kapod magad, hogy már megint a hibáidon gondolkozol, akkor mond magadnak, hogy "nem, ezt el kell felejtenem, ez a múlté, hibáztam, mint bárki más, igyekszem, hogy többet ezt a hibát ne kövessem el,ezennel törlöm ezt a gondolataimból"

ennyi:)

sok sikert:)

2013. aug. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, jól estek, és próbálok változtatni magamon, mától másképp állok a dolgokhoz.
2013. aug. 5. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!