Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire fogadható el a...

Mennyire fogadható el a túlsúlyosság?

Figyelt kérdés

Némiképp filozófiai a kérdés, de van valóságalapja.


Van A ember, aki túlsúlyos. Ő azt hirdeti, hogy ez így jó, vannak soványok és vannak kövérek, mindenki egyenlő, mindenki fogadja el egymást. Ha valaki kövér, azzal semmi probléma, olyan minthogy valaki szőke, valaki meg barna.


Van B ember, aki sovány, és azt hirdeti, hogy a túlsúlyosság nem jó dolog, nem elfogadható, és aki kövér és nem tesz ellene, az bizony igénytelen.


És van C ember, aki szintén túlsúlyos. A ember véleménye értelemszerűen sokkal szimpatikusabb neki, mint B emberé. Megpróbált sokszor fogyózni, de mindig feladta valamiért. Gondolja, hogy tulajdonképpen minek is fogyózni, inkább elfogadom magam így ahogy vagyok. Így C ember nem fogy le, sőt szép lassan tovább hízik, majd később egyszer a túlsúlyosságának köszönhetően szívrohamot kap.


Kérdés: Ki a hibás C ember szívrohamáért?

A ember, mert a túlsúlyosság pozitív oldalát hirdeti, és tulajdonképpen arra ösztönöz, hogy érezzük jól magunkat, és ne fogyjunk le?

B ember, mert finoman szólva is nem volt túl empatikus?

C ember, mert az embernek szabad akarata van, és egyedül ő felelős a saját sorsáért?


2013. aug. 5. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:

C.

Mindenki saját magáért felelős! Saját életéért, saját súlyáért stb.!

2013. aug. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
egyértelműen a C. Mindenkinek saját maga kell hogy döntsön a sorsáról, életéről..
2013. aug. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sokkal inkább a család a felelős mintsem vadidegen emberek akik ezt azt mondanak.

És nem csak a tulsulyosságban.

DOhányzás. káve drog kevés sport, állandó roszkedv...

Visszatérve a tulsulyosságra, a tulsulyos ember gyakran a szeretetet pótolja amit nem kap meg. Ezért pedig az a felelős akinek a szeretetet kellene adnia de ehelyett mást ad. Persze a tulsulyos ember is keresheti tovább inkább az igazit az evés helyett.

Ez is egy döntés. Csak ugye kényelmesebb tömni magunkat.

2013. aug. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha azt mondják a kútbaugrás jódolog és beleugrassz és meghalsz akkor az kinek a hibája? :)
2013. aug. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A kutásóé.
2013. aug. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 20:57

na ezen jót röhögtem...

2013. aug. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
:)
2013. aug. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
B ember vagyok. Olyan családban nőttem fel, ahol egy kivételével mindenkinek fontos volt a kinézete és az egészsége főleg. Nem sportoltunk versenyszerűen, de rendszeresen mozogtunk, legyen szó egy hétvégi tollasozásról a kertben, vagy egy kis futásról egyedül, ha kikapcsolódásra vágytunk. Nem görcsösen mozgunk, de annyit, hogy fitten tartson. Az étkezésre is figyelünk többé kevésbé, de azért egy étteremben, vagy családi összejövetelen nem roston csirkemellet eszünk zöldsalátával, hanem bizony bemegy a pacal, a grillezett oldalas, a torta, a cukros üdítő, stb. Egyetlen rokonom van, aki soha semmit nem mozgott, még a tesi óráit is elbliccelte már kiskorában, ahogy csak tudta, literszámra kólázik, a napja pedig 16 óra ücsörgésből áll a munkahelyen, majd otthon a számítógép előtt. Ő lassan eléri a 150 kg-ot, nemrég kivizsgálásra kellett mennie ahol megállapították, hogy még éppen nem kell neki inzulin a cukorbetegségére, és a szívével is gondok vannak - 30 éves. Ezek után nem tudom azt gondolni, hogy elfogadható, ha valaki igénytelen lusta dög és inkább beledöglik a zabálásba meg a semmittevésbe. Bár sajnálni sem tudom az ilyen embert, és való igaz, egyáltalán nem vagyok empatikus. Kivéve az olyanokkal, akikről megállapították, hogy betegség miatt van a túlsúly, de ugye ha szembejön velem egy 130 kilós ember, ránézésre nem tudhatom, hogy mi az oka, így elsőre sajnos ítélek. C ember infarktusáért C ember felelős, mert ő nézett nyugodt szívvel a tükörbe, hogy jó ő így mocsok kövéren. Meghalt? Hát az ő baja.
2013. aug. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
C haláláért te vagy a felelős, mert a buszon nem adtad át az ülőhelyedet. Úgyhogy menj gyónni, de szaporán!
2013. aug. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!