Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, ha nem lennének...

Mit gondoltok, ha nem lennének tiltva a drogok, többen drogoznának?

Figyelt kérdés
Én persze nem vagyok drogos, de mit gondoltok, mennyire veti az vissza az embereket a kábítószerektől, hogy elméletileg "tiltva vannak". Szerintem nem nagyon veti őket vissza, mármint abban az értelemben, hogy aki eddig is ezt csinálta a törvény ellenére az azt is fogja, de én pl. akkor se tenném ha épp legális lenne.

2013. aug. 6. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nem hiszem hogy vissza fogja őket a jelenlegi törvény, ugyanis 4-ből 3 tini(!!) már kipróbálta! Én is rabja voltam anno, de már biztos hogy soha többé nem nyúlnék hozzá!!! Egyébként a tiltott gyümölcs mindig édesebb....
2013. aug. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Talán jó ha 2-3%al emelkedne az eddig soha nem drogozó emberek, kezdeti fogyasztása

Ez olyan mint a cigi/ital, aki ezt választja az tudja mit csinál, a drog szintúgy ilyen

A magyarokat elnézve eléggé félősek az emberek, ezért is csak egy szűk réteg alakulna ki a társadalomban, ráb*sznának egy jó vastag adót, töredékét érné maga a vásárolt szer, mint amit kifizetsz rá.

Jobb is hogy nincs legalizálva mert lásd a benzin árakat mire kell fizetni 420ft-ot 1liter benzinre? Kb 200ft-ot ér maga 1liter, és a maradék pénz meg az olaj vállalaté

Az alkohol se kerülne némelyik 5-10ezer ft-ba csak hát adó meg ilyenek felviszik az árát


Ha kimegy az ember pesten a piacra és lát egy arabot, vagy vietnámit odamegy hozzá, már rögtön ki tudja szolgálni az illetőt, és nem az állam zsebébe folyik a pénz

Most egy gram marihuána átlag ára 2500ft körül van, innen már csak fajta függvényében változhat fel illet lefelé az ár, egy nemzeti drogboltban ugyanezért az utcai mennyiségért fizetnél akár 3000e ft-ot is

21/F

2013. aug. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem drogoznának többen, de kevesebben halnának meg mert nem ennének ellenőrizhetetlen ismeretlen szereket akár, amik okán most nyáron is többen meghaltak sajnos.

Aki akar drogozik most is,max nem tud róla senki.

2013. aug. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A tolerancia elején biztosan emelkedne az alkalmi drogfogyasztók száma. De később csak pozitív hatása lenne. Bevétel az állam számára, ellenőrzött fogyasztás, és nem teszi senki se tönkre az életét egy pár szál füves cigi miatt, amire a jelenlegi szigor miatt igen nagy esély van.

1x kipróbáltam a füvet, akkor is majdnem pánikrohamot kaptam, úgy szartam nehogy meglássanak a yardok, vagy a fontoskodó öregasszonyok, aztán járhassak bíróságra, rosszabb esetben éveket szopjak a börtönben.


Csak egy kis érdekesség: Hollandiában kisebb a drogfogyasztók aránya, mint Németországban.

Ott a fű és az XTC teljesen elfogadott dolog, nem is csinálnak ügyet belőle.

Bár az XTC még illegális ott is, ha jól tudom, de nagy esélyt látok arra, hogy a jövőben legalizálják, és állami piacot csinálnak abból is.

2013. aug. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4: Hollandiában az embereknek valahogy érettebb a gondolkodásuk axz élet más területein, mint máshol európában. Én is gondoltam arra, h is gondoltam erre, h akár lehetne követni azt a modellt, hogy bizonyos drogokat legalizáljanak, de ellenőrizzék a fogyasztást, ez akár bevételt is jelenthetne az államnak mondjuk. A másik dolog a prostitúxió. Ha legális lenne, az megint csak plusz jövedelem, de én mondjuk kizárólag bordélyházakra korlátoznám, illetve kontroll alatt tartanám azokat, akik az út szélén, illegálisan folytatnák. És egy ellenőrzött bordélyházban valószínű, hogy nem kapnának nemi betegségeket, amit aztán a többieknek átadva terjesztenének, valamilyen szinten a nemi betegségek terjedése is csökkenne.
2013. aug. 7. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!