Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pszichológia barátaim segítésére?

Pszichológia barátaim segítésére?

Figyelt kérdés

Tudom a kérdésből nem vehető ki mit szeretnék, a lényeg hogy lehet-e segíteni valamilyen szinten a barátaimon egyszerű pszichológiai " bebeszéléssel " ?

14 éves vagyok és sok barátom van, egypárnak vannak kisebb nagyobb problémái. Valakinek a külsejével van problémája, valakinek csak szimplán nem tudott még beilleszkedni mondjuk az osztályba 4 év alatt, valakinek a családban vannak problémái és hasonló esetek.

A barátaim hallgatnak rám mert mindig meghallgatom a problémáikat és próbálok nekik segíteni.

Volt hogy így segítettem egy barátomon hogy beszélgettem vele sokat, mindig azt mondta hogy senkinek se kell, haszontalan, csúnya, stb sok sok negatív érv maga ellen. Sok beszélgetés után felhoztam neki olyan tényeket amivel azt bizonyítottam hogy igenis segít mondjuk ennek annak, nem csúnya csak mások nem tudják ezt a fajta szépséget értékelni, és arra lyukadtunk ki hogy igenis ér ugyan annyit mint a többi ember.

Ebből kifolyólag gondolom hogy egy e-fajta pszichológia beszélgetés nagyon hasznos lehet egymást segíteni.

Nem tudom hogy ez amolyan " adottság, képesség " akar lenni nekem de szerintem sok emberen, barátainkon lehetne így segíteni.

Ha esetleg valaki tapasztalt már hasonló esetet valaki tudja hogy, hogyan lehet még jobban ezt a hatást elérni? Hogy bemagyarázzuk az embernek valamit? Nem rossz célra gondoltam, hanem jóra a bemagyarázás alatt, lehet hogy így azt gondoljátok hogy csak félre vezetem így a illetőt és lehet igazatok is van de legalább örömet okozok neki ezzel. Nos valaki tudja hogy lehet még jobban befolyásolni a embert?



2013. aug. 6. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
a lényeg hogy legyél meggyőző, jó kiállású ember
2013. aug. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tetris ***** válasza:

Nagyon dicséretes, hogy ilyen megértő vagy a barátaiddal. Sok olyan lelki probléma van, amin egy-egy kiadós beszélgetés is segíthet. Ha van egy olyan társ, aki kellően türelmes, és megértő, mint amilyen te is vagy, az egy kész főnyeremény.

Sokszor már az is segít, ha valaki, aki padlón van, elmondhatja a sérelmeit. Már az is egy megkönnyebbülés, ha meghallgatják. Utána aztán közösen ki lehet találni, mi legyen a megoldás.

2013. aug. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én is pszichés alapu ember vagyok,jo a dumálokám a témárol.akit nem lehet egy picit jobb irányba terelni ilyen dumákkal az sulyosabb eset ahoz komolyabb szakember kell. tapasztalat...

vannak akiknek mondazs valamit se rögtön hoznak más példákat hogy miért nem. szoval mindig ök akarnak nyerni a negativitásukban. rajtuk nem lehet segiteni ilyen formán.

aki elméletben tudja ezeket de gyakorlatban képtelen elsajátitani az szintén sulyos vagy egyszerüen csak lusta, de imád keseregni.


a csunyának tartott embereknek azt szoktam mondani hogy ha ezt hajtogatja tényleg az és nem lesznek barátai szerelmei és nem azért mert csunya hanem mert folyton siránkozik. minden magabiztosnak tünö ember vonzo. keljen fel minden nap ugy h belenéz a tükörbe kihuzza magát és belemondja szép vagyok vidám vagyok stb. feküdjön le este ugy hogy a holnapi nap csodálatos lesz és jol fogja érezni magát.

de ezt csinálnia kell. ha lusta akkor igy járt marad egy senki. te csak utat mutathatsz, azt viszont neki kell bejárni.


a kapcsolathiányosoknak azt szoktam mondani hogy ne pasit keressenek.BARÁTOT. egy barát megérti szereti önzetlenül, maszk nélkül. barátsághoz nem kell semmi csak kölcsönös szimpátia. ha pasit/csajt keresel akkor begörcsölsz. jaj elsö randi mit vegyek fel jaj nehogy gusztustalanul egyek stb stb. egy barát elött nem fogsz feszengeni és jobban ismered bármilyen jöttment helyes pasinál/csajnál. ebböl könnyen lehet szerelem is.


mond meg nekik h elöbb meg kell szeretniük magukat,csak utána tudnak ök is szeretetet adni. egy negativ emberböl nem jöhet tul sok pozitiv energia ami vonzaná a másikat. elöbb szeresse a világot az apro szép dolgokat(madarak fák virágok szép kavicsok-APROSÁGOK) és a többi magátol fog menni.


tapasztalatbol mondom.


a család már nehéz téma abbol nagyon nehéz kiverekedni magát az embernek én is ebben éltem és élek is,nem sikerült megoldanom semmit mert apám sulyos eset akire nem hatnak az eféle szentbeszédek...amig az ember nem AKAR változni addig csak a siránkozás megy.

2013. aug. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

bocs ez kusza lett,szoval:

"vannak akiknek mondasz valamit és rögtön hoznak más példáka,t hogy miért nem."

2013. aug. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

És esetleg tudjátok hogy hogyan lehetnék még meg győzőbb?

Az osztályt pár nap alatt ráveszem mondjuk egy szereplésre is vagy akármi, de én szeretnék jobban kontrollálni.

Én nem szeretnék semmit se a hasznomra fordítani ezzel, csak annyit szeretnék hogy legalább a barátaimon segítsek ha már magamon nem tudok.

2013. aug. 7. 06:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!