Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csonka családban növő egyke...

Csonka családban növő egyke gyerek minden esetben lúzer lesz?

Figyelt kérdés
Nincs pénzük, nincsenek emiatt barátaik, nincs lehetősége, se testvére, alig rokonok, nem tanulja meg a társas kommunkiációt, stb...
2013. aug. 7. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem érzem magam lúzernek, keményen tanulok, most csinálom a második diplomám, vannak barátaim, saját lakásom,szerető anyukám, nagy rokonságom, akik összetartóak, többet nem is kívánhatnék.
2013. aug. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na jó, persze, ahol nagy a rokonság, ott már anyagilag is segitik az ilyen helyzetű rokont, de ahol alig van rokonság és még csóróság is van? Ott mi lesz a képlet?
2013. aug. 7. 16:40
 3/8 anonim ***** válasza:

azt hiszem, teljesen normális ember lett belőlem, van diplomám, autóm, lakásom, férjem, karrierem

barátaim nem nagyon, de egyszerűen azért, mert egyedül szeretek lenni :) viszont a férjem barátai nagyon szeretnek és én is jól elvagyok velük.

2013. aug. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem függ a családi háttértől.

Egyke vagyok, egyedülálló szülő nevelt, rokonok messze laktak. Kiskoromban problémás voltam (gyerekekkel agresszív, társaságkerülő, félős) bár nem hiszem, hogy az egykeség miatt, kamaszkorra ezeket kinőttem. Egyáltalán nem vagyok lúzer, nem is érzem magam annak, és soha senki nem is nevezett lúzernek.


Könnyen szerzek barátokat, jó a beszélőkém, a humorom, az ismerőseim szórakoztató személynek tartanak és keresik a társaságomat, vannak szoros, régi, mély barátságaim is, az önbizalmam rendben. Van, amiben gátlásaim vannak (pl. idegeneknek telefonálni), de nem jellemző.

Anyagi helyzet meg nem a család csonkaságtól, testvérek számától függ (sőt, szerintem egy egykének több is jut otthonról ha a szülő támogató típus).

2013. aug. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez milyen baromság már, ne is haragudj!

Egyáltalán nem következnek egymásból azok, amiket leírtál!

2013. aug. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Belőlem is normális ember lett, soha senki nem tudott támogatni, de már az egyetemen is dolgoztam, amellyel nagyon jó tapasztalatot szereztem és nem is volt gond a munkakereséssel. Mostanra szerencsér mindenem megvan, szóval szerintem ez nem köthető a családi állapothoz.

Két alkoholista szülővel sem vagy előrébb az életben.

2013. aug. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
menjen kollégiumba, ott szocializálódhat
2013. aug. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt eltaláltad, hogy nincs pénzem, se barátaim, és alulszocializált is vagyok. Viszont én emiatt nem tartom magam lúzernek. Én elég furcsa vagyok, más az értékrendem, nekem nem fontosak az anyagi javak, karrier, meg hogy legyen férjem. Barátok jól jönnének, de majdcsak lesznek egyszer...
2013. aug. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!