Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért félünk a haláltól?

Miért félünk a haláltól?

Figyelt kérdés
Most komolyan? sokan félnek sőt tabu téma kimondani nem lehet. Nem értem hiszen szerintem egy kis kíváncsiság mindenkiben van hogy milyen mi lesz akkor? Tehát ha valakinek ugyanilyen a felfogása elmondaná hogy miért? miért fél ennyire beszélni is róla?
2013. aug. 7. 23:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam róla beszélni,nálunk nem tabu téma,csak az,hogy valaki olyanról beszéljünk aki meghalt. Engem az zavar benne,hogy nem fogom tudni mi lesz a szeretteimmel.
2013. aug. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért mert ismeretlen, nem tudjuk mi vár ránk "odaát", van-e egyáltalán bármi. Persze van aki hisz valamiben, de nagyon nem ugyanaz hinni és tudni.
2013. aug. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
A haláltól azért félünk mert nem kellemes belegondolni abba hogy a tudatunk ami hosszú évekig létezett, azaz amik mi vagyunk az mindörökké megszűnik létezni. Necces...
2013. aug. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. aug. 7. 23:22
 5/11 M@x válasza:
100%

Azért mert nem vagyunk tisztában azzal, hogy a halál az nem rossz, hanem semleges.

Mivel ugye minden energia, az energia pedig nem vész el, csak átalakul, ezért nem vészünk el soha, hanem csak átalakulunk:)

2013. aug. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem tabu téma. Én tisztában vagyok vele hogy előbb utóbb ez lesz, vagy elég korán vagy olyan 70 éves korban vagy még később. Én úgy vagyok vele hogy egyszer mindenkiért eljön a kaszás, tehát egyszer úgy is meghalunk, vagy most a napokban elüt egy busz vagy valami, vagy 20 év múlva vagy idős korban betegségben. Kitudja előbb utóbb valaki meghal. Sokan inkább a korai haláltól félnek.
2013. aug. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert a fogyasztói társadalom arra kondicionál mindenkit hogy CSAK a kellemes dolgokkal foglalkozzanak, a fájdalmat, veszteséget stb. meg kerüljék el mindig amilyen messze csak tudják (ezért van annyi alkesz, drogos stb. mert menekülnek a boldogtalan életüktől ahelyett hogy felvállalnák az újrakezdés fájdalmát). Éljenek abban a hazugságban hogy boldogok lehetnek akkor is ha nem vallják be maguknak: az éremnek két oldala van, öröm és fájdalom, élet és halál. Csináljanak úgy mintha örökké élnének...
2013. aug. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Én sokkal jobban félek a szeretteim halálától, mint a magamétól
2013. aug. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kultúrafüggő mennyire tabu téma és mennyire generál általános félelmet az emberekben.


Egyrészt az életösztönt is lehet egyfajta egészséges halálfélelemnek tekinteni.

A tényleges halálfélelemnek elég sok oka lehet.

- Sok esetben nem a saját halál, hanem szerettek halála, azok elvesztése okozza a nagyobb félelmet.

- Sokan nem magától a haláltól, hanem annak körülményeitől, a haldoklástól, szenvedéstől félnek.

- Az is okozhat aggodalmat, hogy mennyire ragaszkodik az illető az élethez, mennyi befejezetlen ügye van, vagy hogy félti a személyeket, akikről gondoskodik, hogy mi lesz velük, ha elvesztik őt.

- Ott a félelem a bizonytalanságtól, hit függvénye, hogy valaki szerint a halál mindennek vége-e, vagy sem, de ez is befolyásoló tényező lehet akár a félelemben, akár annak hiányában.

- Ahol tabu a téma, ott általában félelmetesebb is.

2013. aug. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ez egy természetes félelem. Vannak,akik túlreagálják, de alapesetben mindenki fél a haláltól, ha közel kerül hozzá például.
2013. aug. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!