Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mandulaműtétem lesz kedden....

Mandulaműtétem lesz kedden. Pontosan miket ehetek/ihatok majd utána? Az nagy baj lenne ha most pénteken iszogatnék a csajokkal?

Figyelt kérdés

2013. aug. 9. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Négy nappal a műtét előtt iszogathatsz, de azért ne vidd túlzásba. A műtét után darabosat egy-két napig biztos nem tanácsos enni. Kövesd az ősrégi gyógymódot: egyél fagyit, lehetőleg minél többet. Csökkenti a seb gyulladását és hűti a sebet. Nagyon-nagyon régen, mikor az egészségügy még nem volt a béka feneke alatt, a kórházban járt a fagyi a mandulásoknak!
2013. aug. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 aspikami ***** válasza:
Nem hiszem, hogy lenne kedved mandulaműtét után enni, mert piszokul fájni fog :D Még a tea is nehezen fog lecsúszni,de azért kitartás!
2013. aug. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne igyál már. Jobb, biztosabb ha már nem viszel be alkoholt, kivételesen ki lehet hagyni. Majd látod, utána a hűvös folyadékok esnek jól. Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok!
2013. aug. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nem viszem túlzásba az ivást :) köszönöm mindenkinek !
2013. aug. 9. 10:36
 5/10 anonim válasza:
56%
Nekem most volt mutetem es az orvos megtiltotta a nagyon hideg es nagyon meleg meg a szensavas dolgokat.. Azt mondta, hogy a fagyi nem jo, mert osszehuzza a hideg a sebet, de amikor mar nem eszed, akkor ebben a nagy melegben ujra kitagul es verzes lehet.. En inkabb nem ettem, rengeteget ittam, mert igy nem varasodik be es nem faj annyira:) sok sikert!
2013. aug. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
16%
Utolsó! Hamis az érvelés a fagyi ellen. Évtizedekig bevált, beválik ma is. Az igaz, hogy utána nem kell meleg ételeket fogyasztani. Tehát: fagyi, fagyi, fagyi!
2013. aug. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
56%
A 17 éves fiamnak július 9.-én vették a manduláját.Műtét után 4 órával már pizzát evett,estére kenyeret,semmi fájdalma nem volt,aznap fagyit nem ehetett a doktornő tanácsára,de rengeteg folyadékot ivott és kemény ételeket.Másnaptól fagyi meg minél keményebb kaja és nem volt gond.Azt mondta a tetoválás a karján fájdalmasabb volt,mint a mandulaműtét és az azt követő gyógyulás.Mi is sok butaságot olvastunk,hogy majd beszélni sem tud napokig,meg piszokul fog fájni,de Cataflannal szinte fájdalma sem volt,úgyhogy fel a fejjel,én csak azt tudom tanácsolni,mint a doktornő is mondta,minél keményebb kaja,rántott hús,sült krumpli,akkor is,ha úgy érzed fáj,mert attól enyhül a fájdalom és szépen szakadozik a lepedék lefelé.Mielőbbi gyógyulást neked is!
2013. aug. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem kb 1 éve vették ki a mandulámat! Az egész műtét gyorsan el fog telni, mert beinjekcióznak, és bekábulsz. MAikor nekem kivették nem bírtam beszélni, vizet is, csak nehezen bírtam nyelni! Utána aludtam egy jót. Megpróbáltam enni fagyit is, de nagyon nem jött be. Nekem csak jobban fájt tőle a torkom, így egyáltalán meg se ettem. Ráadásul úgy éreztem magamat a műtét után végig, mint aki most jött haza egy este 6-tól-reggel 6-ig tartó kemény buliból. Este még mindig nehezen bírtam nyelni, így a vacsorám keksz volt teával. Másnap korán keltem, de olyan jó kedvem volt... Örültem, hogy holnap mehetek haza, (3 napig voltam bent: műtét napja, 1 nap pihi, harmadik napa hazafelé) na meg annak is örültem persze, hogy ma már ehetek bármit, mivel előző nap nem ehettem a műtét miatt semmit. Így már műtét után 1 nappal reggelire 3 zsömlét ettem reggelire, és 2 rántott húst ebédre, meg már másnap a fagyi is jól esett. A harmadik napon pedig mentem haza, így megint jó nap volt az. Tulajdonképpen, csak a műtét napja az ami rossz, meg fáj, másnap már, jobban érzed majd magadat!
2013. aug. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszokat, nagyon rendesek vagytok !

holnap lesz a műtét, gondoljatok rám :)

2013. aug. 12. 18:27
 10/10 anonim ***** válasza:
OK! Túl leszel rajta és hamar meggyógyulsz!
2013. aug. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!