Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Földrajzi szempontból mo...

Földrajzi szempontból mo biztonságos? Gondolok itt a földrengésekre vulkánokra a tengerszint emelkedésére.

Figyelt kérdés
2013. aug. 16. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legbiztonságosabb. Bazinagy hegyekkel vagyunk körülvéve, masszív és strapabíró a föld. Kevés dologtól kell félnünk, szerintem. :)
2013. aug. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

vulkánokra a tengerszint emelkedésére?

Szerinted hány működő tűzhányónk van?

És hány km tengerpartunk???

XD

2013. aug. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
előbb vagy utóbb de lesz tengerpartunk... csak azért mert málta van kikiáltva a legbiztonságosabb országnak mégis kb egy olyan kicsi sziget mint kb budapest. az amerikai kontinensre meg azt mondják hogy veszélyes. pedig az meg óriási.
2013. aug. 16. 12:58
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem a méret a lényeg ( itt sem :) ), hanem a földrajzi elhelyezkedés. Őseink szerintem nagyon tuti helyen parkoltak le.
2013. aug. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Geológiailag Magyarország elég biztonságos. Tengerpart híján nincs szökőár (megjegyzem, a Dunán már volt egy löszfal miatt), a vulkanikus hegységek is biztonságosak. Nagyobb földrengések nem jellemzőek. Amerika más tészta. A nyugati parton a kéreglemezek mozgása miatt gyakoriak a földrengések. Tornádók azért olyan nagyok, mert a Sziklás-hg és az Appalache-hg É-D i elhelyezkedése miatt pont szabad út nyílik a hideg északi, és meleg déli légtömegek előtt. Ilyen nagy tornádók Európában soha nem lehetnek. Ráadásul Mo. a Kárpátok és az Alpok miatt is védve van. Ennek köszönhető, hogy Csernobil után Ausztriában magasabb sugárzást mértek, mint itt, mivel a magashegységek eltérítették a radioaktív felhőket.
2013. aug. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Aztán szegény amerikaiaknak ott egy rakat tornádó, földrengés, tsunami, bisz-baszok. Hidd el, nekünk a legjobb, itt Európa kellős közepén.
2013. aug. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
pontosan a duna miatt nem értem hogy miért olyan baromi drágák a lakások a belvárosban. hiába van baromi szép házad ha elviszi a víz.
2013. aug. 16. 13:31
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

100 éve azt a Duna rakparton hazafi férfiak rakták rendbe, ugyanígy szabályozták meg a Tiszát és a Kőrösöket is. Manapság a férfiak (elnézést a kivételektől) és főleg a politikusok nagy részétől ilyesmit nem lehet elvárni, hidat építeni pedig főleg nem ...

A hatalmas zsidó (bér)házak is Bp-n belül vasszerkezetűek és nem hiába. Nem tudom, hogy ezek a lakóparkok mennyi időre vannak tervezve, de sok közülük nedves és csúszós talajra lettek építve, kedves fiatalok, ezt azért vegyétek figyelembe. A belvárosban valószínűleg emiatt drágák a lakások illetve a tömegközlekedés sűrűsége is nagyon fontos. Én is itt lakok már több évtizede, de ki nem költöznék azért vidékre, max. nagyon lakott területre; a közbintonság nagyon rossz kinn vidéken, viszont az elszigeteltség hatalmas és a gyerekek nevelése, intézményekbe való járattatása nehéz.

2013. aug. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Tenger...Magyarországon... hűű te szőke vagy? :"D
2013. aug. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

inkább neked vannak gondjaid... nem azt mondtam hogy mo-nak van tengerpartja :) viszont a tengerszint emelkedése miatt (és az európai kontinens eltűnése miatt) még lehet.

használd a buksid mielőtt beszólogatsz!

2013. aug. 16. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!