Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez, hogy sohasem lehetünk...

Mi ez, hogy sohasem lehetünk elég férfiasak? Ti nem unjátok még? Hogyan lehet kezelni ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Az anyák és nőrokonok már egész kicsi korban elkezdik traktálni a gyerek fejét ilyesmivel:

- "Legyél férfias!"

- "Egy férfi nem fél!"


Aki férfinak született, már egész kisgyermekként sem lehet esendő, hiszen férfi.


Ahogy a tinikorba léptem, a lányismerőseim sokszor mondtak nekem ilyesmit: "Nézd xy-t! Olyan kis gyáva, olyan gizda!". Még többször voltam tanúja, hogy egymás között beszéltek ilyesmiről. Aztán, ahogy idővel egyre jobban megismertem őket, már ellenem is voltak kifogásaik. De sose értettem az okát.


Azt hittem, a barátnőm más, Ő eleinte nem beszélt nekem ilyesmiről, majd előbb másokról kezdett el egyre megalázóbban beszélni előttem. Az egyik fiúismerőséről mondogatta mindig, hogy milyen kis férfiatlan. És végül, hosszú idő után kibújt a szög a zsákból: kijelentette, hogy én sem vagyok elég férfias neki.


De nézzünk csak szét: ezen az oldalon is a kérdések kb. 20-30%-a arról szól, hogy mi ez a sok férfiatlan kis valami, mi történt a világgal, hol vannak az igazi férfiak, stb. Sok nő kijelenti, több ezer pasit ismer, de egy se igazi férfi közülük.


Csak egy nem világos számomra: mi értelme van ennek az egésznek? Hogyan lehet ezzel együtt élni? Sok ember fel sem ismeri, mekkora nyomás ez. Hasonló, mint ami a nőkre nehezedik a küllem, megjelenés tekintetében. Sok férfi ismerősömtől hallom, hogy ez meg az a csaj milyen dagadt, milyen csúnya az arca, stb. Vannak, akik elvárják, hogy anélkül legyenek tökéletesek, hogy bármit is tennének érte. De mi értelme van ennek? Miért kell bántani másokat? Szerintem ez az egész nem más, mint értelmetlen bántás, harag, gyűlölet. És az egész nem vezet sehova, csak magányosságba, depresszióba, félelembe és antiszociális viselkedésbe.


20/F



2013. aug. 20. 20:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Én speciel nagyon unom. Bár az én magabiztosságomat semmivel sem lehetne megingatni, de akiket igen, azoknak biztos nagyon rosszul esik az ilyen.. Szóval teljesen egyet értek veled.
2013. aug. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hogy érted azt, hogy a te magabiztosságod semmivel sem lehet megingatni?
2013. aug. 20. 20:32
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
Ne félj, ha majd hazavisz havi 500e Ft-ot, akkor nem fogja érdekelni, hogy férfias, vagy nem pl egy php prgoramozó...ha mégis, akkor vegyen feleségül egy kőművest, mezőgazdasági bugrist, hajógépészt, stb...
2013. aug. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
ma 21:21 nem egészen tiszta, mire gondolsz.
2013. aug. 20. 21:54
 5/15 anonim ***** válasza:
Túl sok romantikus regényt olvastak meg filmet néztek.
2013. aug. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, túl nagy nyomás nehezedik az emberekre. Az, aki más mint az átlag, az úgymond "kedveltebb" mindig kissé hátrányos helyzetben van. Mind a nőkre, mind a férfiakra jellemző. A férfiaknak erősnek, izmosnak, bátornak kell lenniük. Nem szabad félniük semmitől sem valamint szinte érzelmek nélkül kell élniük. A nőkre inkább a megjelenésre vonatkozó "elvárások" a nagy mell, karcsú derék, nőies alak, tökéletes test hibák nélkül jellemző. Meg persze helyt kell állniuk a háztartásban. Akik különböznek az "ideáltól" kissé ki vannak rekesztve. Érthető módon akár kisebbségi komplexus vagy megfelelési kényszer alakulhat ki. Ezek egyike sem jó, de az emberek többsége halad a többi után és ügyet sem vetve porba tiporja a többit. A férfiakat és a nőket másképp kezelik, ez egy darabig rendben van, de néha elfelejtik, hogy mindkettő ember. Egy nő és egy férfi is egyaránt félhet, izgulhat, sírhhat, örjönghet stb. A tulajdonságok nincsenek nemekre osztva. Egy férfi férfias, egy nő nőies. Viszont sokan vannak, akik a berögzött "gondolkodásmódot" követik és nem képesek felfogni, hogy ember és ember más és nem lehet egy kalap alá venni őket. Butaság általánosítani. A jó az, hogy annak ellenére, hogy megvan az ideál külső és belső szempontjából is mindig van olyan, akinek a másik tetszik. Hiába a divat az ember nem tud változtatni az ízlésén, így előbb utóbb, ha nem is hamar és könnyen, mindenkit összehoz valakivel a sors, akivel jól érzi magát és nem azért mert izmos és szép a szeme, jól áll a haja, hanem azért mert egyszerűen kedveli.
2013. aug. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Ez ez európai kultúra (később Amerika, Ausztrália is). A férfi legyen erős és ne mutassa ki a félelmet (attól még félhet), legyen a nő támasza. Ókortól, középkoron át mindmáig megvan. A nő legyen jó anya, házimunkát végezze el, legyen kedves. Ezek az elvárások, ideák alakultak nálunk ki. Nemi szerepek kialakultak, ezeknek meg kell felelni. A nemi szelekció alapja lett (pl. gizda pasi, akinek nincs pénze nem fogja tudni sem őt, sem az utódát megvédeni). Ugyanígy én sem lennék szívesen együtt olyan lánnyal, aki trehány, nem takarít és nem tud főzni se, a gyerekekkel meg bunkó. Szerintem van logikája a dolognak, és így csak az egyre jobb gének kerülnek továbbadásra. Igyekszem erős és intelligens lenni. Teszek érte. Bizonyítok. Ami most megy a fiatalok körében az valami evolúciós zsákutca. Egyébként Óceánia egyes törzseiben nincsenek nemi szerepek ugyanúgy nevelik a férfiakat és a nőket is: a nőket ugyanúgy verik, vadászni küldik, kitaszítják, leordítják, stb. Nem is nyígnak annyit, mint máshol a világon. De más az ázsiai, afrikai kultúra is. De itt a férfi sokat tűr, keveset beszél. Amúgy meg minden nő mást és mást vár el a férfiaktól, ergo nesze semmi fogd meg jól! De alapvetően a fenti a hagyományos.
2013. aug. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

Nem veled van a baj, hanem azokkal, akik ennyire nyomatják ezt a férfiasság-dolgot. Csodálkoztam is, mert az én ismeretségi körömben talán 1-2 ilyen ember akad, de maximum ennyi.

Rengeteg pszichológiával és etológiával kapcsolatos szakirodalmat tudnék ajánlani neked, amelyek leírják, hogy mennyire káros egy gyereket úgy nevelni, ahogy a kérdésedben leírtad. Amelyik gyereknek azt mondják, hogy ne féljen, hiszen "a kisfiúk erősek és bátrak, nem félnek", abból súlyosan defektált, fojtott szorongásokkal küzdő felnőtt válik, hiszen a félelme az adott dologtól nem múlt el, csak megtanulta, hogy nem szabad kimutatnia a félelmét, mert ez szégyen, és ha kimutatja, még megaláztatás is éri.


Te és a hozzád hasonlók gondolkodnak helyesen.

2013. szept. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

a kérdés egyik felére-

az igazi kemény férfiak,az a típus akik 1000-3000 éve országokat foglaltak el,harcoltak a keresztes háborúban,akik a történelmet írják stb,ne ezek a típusú férfiak a mai világban vagy életfogytosok,vagy a siralomházban várják a kivégzésüket,mert egy ilyen karakternek a 21.század egy pokol.

pedig ha szigorúan vesszük ők az igazi yyx kromoszómás igazi hódítók,nem az internet milliomos gyógyegerek.


a kérdés második fele-

amikor a csajod ezt neked is mondta személyesen,az egy sima elbukott shit teszt volt a részedről.

ennyi nem több.

ha egy kapcsolatban folyamatosan elbukod a nő shit-jeit,akkor fog férfiatlannak nevezni,mert túl sokszor adod át neki a kontrollt,legyen ez egy cselekvés,vagy egy párbeszéd.

és igen,ez férfiatlan mindenképp,meg nehogymár a csaj irányítson folyamatosan,be is b-asz-na.

2013. szept. 10. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Biztos Conen a barbár jön be nekik.. XD

Aztán a sok leányzó meg mégis ilyen tapadós rózsaszínpólós partyarcal jár.

Ezt add össze.

Csak Norisz-t kérdezd meg erről.

2013. szept. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!