Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintettek jogos hogy...

Szerintettek jogos hogy állandóan a halálra gondolnak? . A mamám 74 éves a papám 60 éves.

Figyelt kérdés
2013. aug. 28. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Jogos. Az ilyen korú emberek már szeretnének megpihenni, nem félnek a haláltól.
2013. aug. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gondolni gondolhat csak nem kéne hangoztatni, egyáltalán nem. Főleg nem a családtagjaiknak. Nem bírom az önsajnáltató öregeket. Miért nem lehet méltósággal, tartással öregnek lenni? Elvileg ők a "tapasztalt" öregek, pont ezért tekintettel lehetnének a fiatalabbak érzéseire mikor ilyenekről beszélnek.
2013. aug. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én 22 évesen nem tudom mire gondolhat egy érett generáció már ilyen tisztes korban. Nem egyedi eset az amit leírtál. Szerintem nem, hiszen amíg az embert a gyerekei, rokonai szeretik és kimutatják felé, hogy mennyit jelent Ő a családjának addig nemszabadna ilyenre gondolni.
2013. aug. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A halál az egy természetes dolog. mindenki meghal egyszer(minden élőlény)
2013. aug. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A mamád még hagyján (bár ő sem egy Matuzsálem), de a papád nagyon fiatal. Az én apám ennyi idősen még bőven a nőket kergette.
2013. aug. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is sokszor találkoztam már hasonló szituval, családi-baráti körben, szerintem ez valahol természetes, hiszen azzal a tudattal élünk, hogy egyszer majd meghalunk, és az idő elteltével haladunk folyamatosan efelé, másrészt meg szerintem ilyenkor kicsit a félelmüknek is hangot adnak. Legalábbis mikor a 78 éves dédipapám felhozza rendszerint hogy "majd lejön már nem sokára.." stb.stb. én mindig azt érzem, hogy fél, mert úgy érzi nincs már sok hátra, és az ember fél z új dolgoktól.

De amúgy én is utálom, mikor a szeretteim ilyenekről beszélnek, mégis megértem, hogy beszélniük kell erről.

Persze van, akit születésétől fogva érdekel a halál és szeret erről beszélni.

2013. aug. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

* "eljön."

bocsánat

2013. aug. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Arra gondolnak amire akarnak. Én 15 éves vagyok, és sokszor gondolok az elmúlásra, a halálra, pedig egyeltalán nem vágyok rá, egyszerűen nem félek tőle.

Nem hangoztatom, itt se osztanám ezt meg veletek, ha nem lenne az oldal anonim.

Nem mindegy, hogy csak gondolnak -e rá, vagy vágyakoznak utána.

Ha vágynak rá, és beszélnek is róla, akkor bizony gond van, de ettől függetlenül "jogos" a dolog.

Mindenkinek joga van arra gondolni, amire akar.

Egyenlőre még nem egy Orwell-i világban élünk, ahol a gondolat-rendőrség elvihet minket. :)

2013. aug. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!