Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szeretném folytatni a regényt,...

Szeretném folytatni a regényt, amit elkezdtem írni, de egyszerűen nem jön a lendület. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Elkezdtem egy igen nyomasztó, gyászos és szomorú regényt írni pusztán csak szórakozásból magamnak. Egyre jobban haladtam, aztán pár hete megálltam. Ma próbáltam folytatni, elolvastam, próbáltam magam beleélni, hallgattam olyan zenéket, amiket írás közben szoktam, mert az sokat segít, de egyszerűen nem jön az ihlet, nem tudok írni, nem megy.

Voltatok már hasonló cipőben? Ha igen, mi tanácsoltok? Vagy ha nem, biztos akkor is van valami ötletetek. Nagyon megköszönném.

Azért is lenne fontos, mert mindjárt kezdődik a suli, és megígértem az irodalomtanának, hogy nyár végére befejezem és megmutatom neki. Nem jár érte plusz pont vagy ilyesmi, csak tudja, hogy szeretek írni, és mondta, hogy akkor nyáron fejezzem be és elolvassa, nekem pedig fontos lenne, hogy mihamarabb odaadhassam neki, és elmondja a véleményét:)


2013. szept. 1. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is szoktam írogatni, most is épp folyamatban van a sztori. Általában, hogy meglegyen az ihlet gondolkozom róla. Csak úgy esténként kitalálok újabb és újabb eseményeket, hogy mi legyen. Mit írjak. Nem pedig ott gondolkozom, miközben írni kell. Igazándiból szerintem úgy lehet legjobban beleélni magad, ha eljátszol magadban egy-két lehetőséget. S ezzel így lassan ki is találhatod a következő lépéseket. Egyben szerintem szórakoztató is. Nem unatkozik az ember. :)

Remélem tudtam segíteni, hajrá hozzá!

13/L

2013. szept. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Nagy" regényíróknál is előfordul, hogy hosszú időre félreteszik a művüket, mert nem jön az ihlet...

Ne erőltesd, mert abból sok jó nem fog kisülni.

Az irodalomtanárod biztosan meg fogja érteni, hogy nem sikerült "időre" megírnod.

Szerintem ha megvárod (akár évekig), hogy megjöjjön a kedved, akkor sokkal jobb lesz, mint ha most megerőszakolnád magad és úgy készülne el!

2013. szept. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) Akkor elkezdek majd fantáziálni, hátha jön ihlet, de nem erőltetem. Köszi:)
2013. szept. 1. 16:37
 4/7 anonim válasza:
Csupán alkotói válság, ne ijedj meg :) A művészet minden területén előfordul ez. Van, hogy kevesebb és van, hogy több ideig is eltart. Ez még nem azt jelenti, hogy a kreativitásod van veszendőfélben. Szerintem egy-két jó séta közben megjönnek az ihletek. Sok sikert hozzá! :)
2013. szept. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A séta jó ötlet, köszönöm:)
2013. szept. 1. 17:03
 6/7 anonim ***** válasza:

A második válaszoló vagyok...

Amúgy én is valami hasonló problémával küszködök csak veled ellentétben én csak odaáig jutottam még évekkel ezelőtt, hogy majd egyszer én is megírom a magam kis regényét.


Nos kb. már két mondatnyi memo(!) elkészült belőle, de nem adom fel! ;)

2013. szept. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Rövidítsd le! Pusztítsd el a szereplőket, hogy meglepő legyen a történet.
2013. szept. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!