Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok, most kezdtem a gimit. Matematika-informatika osztályban. A gimnázium viszonylag erős színvonalat képvisel. Az itteni osztályok között pedig a matekos az úgymond elit tagozat. Én nem vagyok jó matekból. Soha nem volt ötösöm, de a négyesnél sem mindig hittem el, hogy az a jegyeim átlaga. Persze azért nem vagyok katasztófa. Az osztályfőnököm tanított matekból, aki mit mondjak elég elfogult volt velünk. Én mint mondtam nem vagyok jó matekos, de érdekel és kíváncsi vagyok rá, meg szeretném érteni. Ezért jelentkeztem erre a tagozatra. Én úgy gondoltam, hogy nincs ezzel semmi baj. Én nem akarok szín ötös lenni matekból csak szeretném, ha megfelelnék a saját elvárásaimnak. Az elején is tisztába voltam vele, hogy lesznek nálam sokkal jobb képességű társaim. Azért nem vagyok egy katasztrófa matekból, de most szembesültem vele, hogy hozzájuk képest mégis. Valamint elgondolkodtam, hogy jól döntöttem-e.

2013. szept. 5. 15:58
 1/2 A kérdező kommentje:
Először azt gondoltam, hogy az, hogy körülöttem mindenki többet tud majd motiválni fog. Én is többet szeretnék tudni és tőlük is tanulhatok. Ez így is van valamilyen szinten, de egyre rosszabbul érzem magam. Itt mindenki jó mindenben. Nem az van, hogy valaki szépen énekel, más pedig keni-vágja a fizikát. Itt mindenki ügyes, okos, tehetséges, eszes. Mindenki zenél meg sportol, arról nem is beszélve, hogy remekül teljesít mindenben. Nem akarom őket emiatt bántani csak féltékeny vagyok. Én meg ilyen hasznavehetetlen tudatlan senkinek érzem magam. Reméltem, hogy azért valamiben én is kiemelkedhetek közülük. Néhány tanáron is látszik, hogy nem érti mit keresek itt. Sokan mondják, hogy szépen rajzolok és, hogy ilyen iskolába kellett volna mennem. Én viszont inkább olyat szerettem volna tanulni, aminek később több hasznát veszem. Valamint nem érdekelt annyira a rajz, a művészetek. Most viszont kissé megbántam és úgy érzem, hogy minden nap egyre jobban. Lehet, hogy az lett volna a jobb döntés.
2013. szept. 5. 16:50
 2/2 anonim ***** válasza:
Jó döntés, rossz döntés. De mi itt a kérdés?
2013. szept. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!