Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Van még valaki ilyen helyzetben? (tanulás, munka)

Figyelt kérdés

Azt szokták mondani, hogy az a legjobb munka, amit szívesen csinálunk. Ideális esetben ez egy diplomás, karriert és keresetet is tekintve jó állás.

Csakhogy azzal a munkával, amit szívem szerint csinálnék, nem lehet jól keresni és karrier szempontjából sem egy nagy durranás. Sőt...

Magyarán választanom kellene:

a, azt csinálom, amit szeretek, de nem fogok sokat keresni. Nem tudok általa biztos egzisztenciát létrehozni.

b, kiválasztok valami keresett egyetemi szakot, elvégzem(vagy megszeretem, vagy nem), de nagy valószínűséggel jól fogok keresni, jó életszínvonal... stb.


Mindenféle vélemény érdekel:)


(jelenleg is dolgozom, tehát nem egy továbbtanulás előtt álló középiskolás vagyok)



2013. szept. 10. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Hm. Közhelyes, de szerintem csináld, amit szíved szerint csinálnál. Én rettenetes nagy hibát követtem el, mert most olyan szakon tanulok, ami irodai/matematikát szervesen igénylő szakmát ad, amelyik kombót én szívből gyűlölök. Kisgyerekkorom óta tűzoltó akartam lenni, de végül is semmiféle támogatást nem kaptam hozzá szülői oldalról, sőt, máshonnan sem, így kiesett. Elég akaratos ember vagyok, kijelentettem, hogy erre márpedig nem, de a többi helyre meg nem fértem be túljelentkezés miatt, vagy nem indult a választott szak, mert nem voltunk elegen. Végül csakis azért adtam be a derekamat erre a szakra, mert ugyanabban a városban tanulom, mint ahol egy "bizonyos" lány is. Viszont még ma voltam második nap és RETTENETES! Egy kínszenvedés minden pillanata. Jól keresnék vele, ez tény, de úgy döntöttem, ha a szüleim nem változtatnak a hozzáállásukon, akkor teszek róla magam, hogy ne kelljen tovább tűrnöm (manuálisan megbuktatom magam). Tehát én pont ebben a helyzetben vagyok, ezért is mondom, hogy NE menj olyan szakra, ami nem érdekel.
2013. szept. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Olyanra ne menj, ami egyáltalán nem érdekel, de próbálj reális keretet adni a vágyaidnak. Nincs valami átmeneti megoldás? Mit akarsz csinálni? Úgy könnyebb lenne tanácsot adni.
2013. szept. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó, ha az embernek sok pénze van, de nem ér semmit, ha ennek az az ára, hogy napi 8 (vagy több) órában olyan dolgot csinálsz, amit utálsz. Ha sokáig teszel így, egy idő után besavanyodsz és a stressz, meg a feszültség miatt betegségeid lehetnek, + az emberi kapcsolataidra se lesz jó hatással. Amúgy meg ne gondold azt, hogy az egyetemi végzettség egyenlő a jó életszínvonallal. Manapság a diplomával kevesebb lehetőséged van munkát találni, mint egy sima szakmával. Én azt tanácsolom, ne pazarolj éveket és pénzt egy olyan szakra, ami nem érdekel, inkább dolgozz tovább, ahogy eddig.
2013. szept. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Így tisztábban fogtok látni.


A jelenlegi munkámat nem utálom, de nem is szívből csinálom. Mondjuk úgy, hogy valamikor szeretem, valamikor nem.


Amit szívesen csinálnék az egy járművezetői munka.


Az egyetemi szak meg valami olyasmi lenne, mint a mostani munkám, tehát nem is utálnám, nem is imádnám. De jól keresnék vele és az emberek se néznének le:)

2013. szept. 10. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!