Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megváltoztatnád a keresztneved...

Megváltoztatnád a keresztneved fiatalon, mert sokan leszólják? Hogyan lehetne megszokni az újat?

Figyelt kérdés
19/L vagyok, szeptemberben kezdtem az egyetemet. Az áltagos/gyakori vezetéknevem mellett elég különleges keresztnevem van (ill. másodiknak egy szintén nagyon gyakori). Én a különlegesebbet használom, mert itthon ezzel a névvel neveltek fel, illetve azért sem használtam a másikat, mert míg az a vezetéknevemmel igazából semmilyen, elvesznék a tömegben, addig ezzel mindenki tudja, hogy ki vagyok. Hozzá teszem, ez volt az egyetlen indok, amiért ezt a nevet használom, ugyanis kis korom óta gyűlölöm a nevemet, mindig elharapom bemutatkozásnál, így kb sokan elsőre meg se értik.. A gimnáziumban sosem volt vele problémám, mindenki azt mondta, hogy annyira illik rám stb, de amióta az egyetemre kerültem, az elmúlt 2 hétben bárkinek bemutatkoztam, vagy szembe nevetett, vagy vágott egy hülye képet. Komolyan, mintha az óvodában lennék. Elgondolkoztam azon, hogy elkezdem akkor a másik nevemet használni, de nem tudom, hogy lehet azt megszokni, hogy egy új névvel éljek tovább, hogy mondjam az ismerőseimnek, hogy ezentúl hívj X-nek Y helyett stb... Nem tudom mit tegyek. Volt már valaki ilyen helyzetben? Mit csinálnátok?

2013. szept. 14. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert mi a neved? Azt leírhattad volna... :/ Én János vagyok, sokan mondják, hogy olyan öregbácsis név, de nem nagyon érdekel. Nem változtatnám már meg.
2013. szept. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1 -szép, ritka neved van

Kérdező! elképedtem! egyetemen? nem változtatnám meg, még akkor sem, ha nekem sem tetszene. Ne törődj annyit a véleményekkel! az mindig,mindig csak egy vélemény. Az igazságot nem azok közt kell keresni -hanem fel kell ismernünk -magunkban. És akkor az embernek meg kell találnia az igazi Nevét. Ha indián lennél, milyen nevet választanál? ha akarod privben erről bővebben

2013. szept. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
nézd, az a fontos, hogy TE hogy érzel. neked tetszik-e vagy sem. hogyan viszonyulsz hozzá. saját magadban, egyedül sem bírod vagy csak társaságban nem.
2013. szept. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Pontosan mi a neved?

Gondolom nem olyan mint az enyém mert szerintem ez tényleg gáz: Marcel Marcell

2013. szept. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem Marlonbrandónak hívnak, szerintem sukár név.
2013. szept. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Ha fonetikusan átírt angol nevem lenne, erősen elgondolkoznék rajta. Mint mondjuk Dzsenifer vagy Zsaklin.

Egyébként nekem tetszenek a régi, különleges nevek, még az Eufrozina is. :)

2013. szept. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen egyetemre jársz, hogy ilyen emberek vannak ott?
2013. szept. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kit érdekel pár random emberke véleménye, nem kell nekik megfelelned....

Ilyen miatt ne váltotasd meg, ha amúgy ki vagy békülve a neveddel.

2013. szept. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha te elégedett vagy a neveddel, és úgy érzed, illik hozzád, akkor ne hagyd, hogy pár bunkó letörje a kedved. Ha nagyon utálnád, akkor értelme lenne a másik nevet használni. De azt azért el kell mondani, hogy most már felnőtt vagy, meg kell tanulnod, hogy vannak idióták meg akik röhögnek rajtad, nem bírnak, és ezt nem lehet mindig kikerülni. Inkább felelj meg magadnak, mint másoknak - és így legalább felkészülsz a nagybetűs életre, tényleg.


(én max. akkor változtatnám meg a nevem egyébként, ha Leokádia lenne kb., egyébként :P)

2013. szept. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon meg tudlak érteni :D

Én is mindig elmotyogom a bemutatkozást,mert úgysem jegyzik meg a nevem.

De ennek ellenére én szeretem és sosem változtatnám meg,pedig lassan 19 év alatt kevesen nem rontották el.

Amúgy kiváncsi lennék a nevedre,akár privátban is.

2013. szept. 15. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!