Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Most komolyan én voltam a...

Most komolyan én voltam a szemét rasszista?

Figyelt kérdés

Most nemrég értem haza, egyik barátnőm összetört lelkét kellett ápolgatnom.. szóval az volt, hogy jöttem hazafelé gyalog, már az utcánkban jártam kb 7-8percnyire a házunktól, mikor 4 cigány fickó odajött hozzám. olyan 18-22 év körüliek lehettek. az egyiket látásból ismerem. Na szóval megállítottak, hogy "mi van kislány, hová sietsz?" meg hasonló bunkó beszólások.. szóltam nekik, hogy álljanak arrébb, de az persze nem segített. az egyik elkezdett fogdosni, mire rászóltam kicsit erőteljesebb hangon hogy "vedd le rólam a kezed te barom állat". ezt mondtam neki szó szerint, mire elkezdtek piszkálni, hogy "jajj, mert cigányok vagyunk..büdös rasszista r*banc" meg hasonlók. ez ment úgy jó pár percig mikor a háznál, ami előtt álltunk felkapcsolódott a kinti lámpa. akkor szépen elmentek, közben kijött egy középkorú bácsi, kérdezte mi történt, nagy vonalakban elmondtam neki, mire azt mondta, hogy hiába ők a szemetek, ha ilyet mondok, akkor az állam szerint rasszista vagyok.

Nem vagyok az, csak az ilyen viselkedést nem tűröm. most meg ki vagyok akadva. Azért lennék rasszista és elítélendő, mert egy cigányra rászóltam, hogy hagyjon? annyi hasonló kérdést lehet itt is találni.. ez komoly? A saját országomban nem szólhatok egy köcsögre, hogy hagyjon már, mert akkor még én leszek a rossz??


2013. szept. 18. 03:12
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Hát, ezek után már ezt is elhiszem... És már azt is értem, miért akarnak ennyire kimenni innen. Persze félretéve a munkahely hiányt, a tandíjakat, a hülye szabályokat és hogy hiába tanul a szerencsétlen fiatal, ha semmire nem megy itthon vele.. de ez már megint más
2013. szept. 18. 03:34
 2/13 AeonFLUX ***** válasza:
83%
Jelentsd fel őket, főleg ha ismered az egyiket!
2013. szept. 18. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezekkel az állatokkal nem lehet mit kezdeni. Nem vagy rasszista, csak nem szereted, ha 4 büdös cigány letapiz az utcán. Nem tudnak ember módjára viselkedni, sajnos ezt tudjuk.
2013. szept. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

Nem vagy rasszista, az rasszizmus az, amit a #4es mutatott, hogy egy már eleve ugy ítéli meg, hogy nem tud emberként viselkedni, mert cigány, azaz általánosít.

De nem, egyáltalán nem vagy rasszista, teljesen normális, hogy nem szereted ha tapiznak az utcán idegenek, nem értem hogy gondolhatja azt bárki hogy ez rasszizmus... hiába, érnek még meglepetések.

2013. szept. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

4esnek igaza van, a tények tények, nem pedig rasszizmus.

De elég felháborító h a cigány molesztálhat nem cigányt , az nem rassziszmus, bár a saját fajtáját nem zaklatja, nem üti le, nem rabolja ki.

2013. szept. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
6.-os. Dehogynem, cigány, cigánynak is farkasa.
2013. szept. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Antimod ***** válasza:
100%

Ebben a rászólásban semmi rasszizmus nem volt. Nem is értem, hogyan vetődhet fel ilyen egyáltalán?!

Vagy lassan már az is rasszizmus, ha tiltakozol az ellen, hogy fogdossanak?

2013. szept. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Totál igazad van..mindenki csodálkozik hogy miért rühellik a magyarok a cigányokat,de itt egy élô példa a sokezer közül hogy milyenek..
2013. szept. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem vagy rasszista.


Egyébként örülök, hogy ezen álltál le, mert akkor még nem tudatosult benned mitől menekültél meg...


Ne menj arra a környékre egyedül, mert ennek sokkal-sokkal-sokkal rosszabb vége is lehetett volna, ha érted mire gondolok.

2013. szept. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyedül kell mennem az utcára, csak ilyen későn nem fogok többet. És már ln is értem, miért utálják őket annyira. Eddig elviseltem őket, különösebben nem piszkáltak, csak most. Nem akarok rasszista lenni, ebből az egészből inkább kimaradnék. Már ha nem lesz több ilyen vagy rosszabb..

2013. szept. 18. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!