Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek fénymásolószalonba...

Szerintetek fénymásolószalonba balhéznának ezért?

Figyelt kérdés

Van egy fénymásolószalon, ahol úgy működik, hogy beviszed amit ki akarsz nyomtatni pendrive-on, majd leülsz a géphez és kinyomtatod. Ha fekete-fehéren nyomtatsz akkor fix lap összegért ki bírod nyomtatni, mind1 hogy csak 1 szó van a lapon, vagy pedig tele van szöveggel és képekkel. Tudom hogy extra nagy bunkóság lenne és csak kíváncsiságból kérdezem. Mit csinálnának, ha bemennék, és fix forintos oldalszámért kinyomtatnák egy komplett képregényt, és különböző fekete-fehér képeket?

Hangsúlyozom, nem csinálom meg! Csak kíváncsi vagyok, hogy akkor mi lenne.


2013. okt. 12. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ha az van kiírva , hogy fekete-fehér nyomtatás pl 15ft / oldal akkor az annyi

az mindegy mi van azon: szöveg, kép ,vagy 1db betű 1 oldal az 1 oldal és kész szerintem nem bunkóság

2013. okt. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az oldalszám ára nyilván úgy van kiszámítva, hogy ez is beleférjen. Nem lenne semmi.
2013. okt. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
dolgoztam ilyen helyen, ezert nem szolnak.
2013. okt. 13. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint ha jól értelmezted a kiírást, akkor ehhez jogod van. Max. ha többen is várnak majd rád, akkor lesz kis grimaszolás, mire a regény végére érsz, de ez van, majd kivárják vagy visszamennek máskor. Jogod van akár egy egész könyvet is fénymásoltatni, ha kifizeted és nincs limit.


De ha te félénk típus vagy, akkor előtte kérdezd meg az ott dolgozó embert, hogy az egészet fénymásolhatod-e annyi pénzért. De szerintem felesleges, egyszerűbb ha csendben leülsz és megcsinálod. Ha meg szólnak is, hogy meddig ülsz még ott (bár szerintem az eladókat - ha vannak is ott- nem fogja érdekelni különösebben) akkor mondod, hogy már mindjárt kész, már alig van egy kevés. Úgysem fogják azt mondani, hogy nem fejezheted be. Magyarán én simán bemennék egy 500 oldalas könyvvel is, nem zavartatnám magam. Esetleg válassz olyan időpontot, amikor kevesebben vannak, így nem fognak ezren várni rád és nem lesz kellemetlen.

2013. okt. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem itt nem az idővel lenne gond, hanem azzal, hogy ugyanannyi pénzért SOKKAL több festéket használok mint más :)
2013. okt. 13. 12:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Én egyetértek az egyik előttem szólóval, szerintem bele van kalkulálva az árba. Biztos nem egy 5 szavas oldallal számolták az árat. Amúgy meg te ezzel ne törődj, ott van, hogy mennyi egy oldal és bármit másolhatsz. Ha majd kifogy nekik a festék, akkor vesznek újat. Ha meg voltak olyan idióták, hogy ezt nem kalkulálták bele, hogy valaki sokat akar majd másolni, akkor az az ő bajuk. Amúgy nem fogy ám olyan gyorsan a festék, szerintem te sem fogsz hatalmas mennyiséget elhasználni.
2013. okt. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De ha gondolod, vigyél több pénzt és szükség esetén majd adsz egy kis "borravalót" vagy mondjuk nem 15, hanem 20-30 forintot fizetsz egy oldalért. De ez szerintem így nem lenne rendben, hiszen ki van írva, hogy mennyibe kerül. Alkudozni meg hasonlókat pedig a piacon szoktak, tehát te nyugodtan másoltasd csak amit akarsz. De aranyos, hogy van még olyan tisztességes ember, akit ilyesmi egyáltalán foglalkoztat. :)
2013. okt. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Csak kíváncsi voltam az egészre, és ezért bementem egy fénymásolóba utánaérdeklődni.

Úgy működik hogy külön ára van attól függően hogy a lap hány százalékát kell maximum befestenie a gépnek. (10%, 25%, 50%, 80% 100%) Az hogy az a festék elmegy, az bele van kalkulálva az árba. Az meg hogy mit nyomtat a vevő és minek az őket nem érdekli. Igazából rendesek voltak mert rögtön más papírt is ajánlottak mert azon szebben mutat, aztán mondtam hogy csak kíváncsiságból jöttem. Viszont az eladó nagyon kedves volt és jól elbeszélgettünk :D

2013. okt. 29. 20:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!