Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? Használjá...

Mit gondoltok erről? Használjátok ezt így? Esett már valakinek rosszul?

Figyelt kérdés

Van egy blog, borsodi tájszólásokkal foglalkozik, itt egy részlet belőle:

"Viszont képtelen vagyok megszokni azt a stílust amit a blog szerzője is megemlít,miszerint simán "kérnek" felszólító módban. Add már ide,nyisd már ki,tedd már le , etc. Az én olvasatomban ez otromba,utasító stílus,ami mögé írott alakban felkiáltójelet teszek."


Én borsodi vagyok és tényleg igaz amit a részlet írója írt, hogy ezt mi kérésként hazsnáljuk, nem felszólítás. Tapasztaltatok már ilyen félreérthető dolgot?


2013. okt. 25. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez valóban így van. Az én párom hajdú-biharból származik, és amikor ide jött a dunántúlra, furcsálltam a beszédét, de tetszett. Mindig kérdezte, h min mosolygok. Elmondtam neki, és idővel hozzászokott ehhez a beszédstílushoz. Most már amikor mi megyünk hozzá, ő is érti, hogy akkoriba nekem mi volt annyira vicces. :D Minden területnek megvan a saját beszédstílusa.
2013. okt. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hihi :D :) Akkor ha még nem láttad: [link]


Érdekes egy külső szemlélőnek, vicces egy benne élőnek :D

2013. okt. 25. 22:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt még nem láttam. :) De nagyszüleim borsodból származnak, ebben a cikkben van pár olyan szó, amit még nagypapám használt gyerekkoromban, valahogy megmaradtak bennem, és most ugrottak be. :)
2013. okt. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Meglepően sok szót ismerek a linkben felsoroltakból, pedig sohasem jártam Borsodban.
2013. nov. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!