Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megharagudnának a szomszédaim,...

Megharagudnának a szomszédaim, ha ezt kérném tőlük? Anyagi dologról lenne szó. (75000ft kb. ) Tovább lent!

Figyelt kérdés

Nagyon kedves nyugdíjas házaspárról van szó, akik Németországban tartózkodnak fél évet. Ott is dolgoztak. Nagyon szép nyugdíjat kapnak, amit sosem költenek el, mivel mindenük megvan. Fél évet itt, fél évet meg ott élnek. Mikor visszamennek, akkor mi szoktuk a házukat, és portájukat rendben tartani. Én szívesen megcsinálom nekik, sosem szoktam semmit sem kérni tőlük. Van egy macskájuk, akit mi gondozunk. Nagyon szeretjük azt a kis koboldot. Vettek csomó kaját is, szóval csak szeretni, simogatni kell azt a macskát. Nem nagy ördöngösség. DE ez nekik sokat jelent. Édesanyámmal tartsák skype-on a kapcsolatot. Elég jó kapcsolatot ápolnak egymással. Na, és itt jön a ....

Mindig mondják, hogy gondolkozzak el azon, hogy mit szeretnék, mire fáj a szívem. Én meg sosem mondom meg, hogy mit szeretnék. Nem szeretném, hogy úgy jöjjön ki, hogy csak azért csinálom mindezt, hogy anyagi javakhoz jussak. Világ életemben szerettem fényképezni, most sincs ez máshogy. Kinéztem magamnak egy fényképezőgépet, ami kb. 75000ft. Sosem tudok annyit összespórolni, mert mindig valami váratlan kiadás közbe jön. Azt még tudni kell, hogy van egy unokájuk, de az magasról tojik rájuk, csak akkor megy át, mikor valamire szüksége van. 3 háznyira lakik. Van egy lányuk is, akivel nem tartják a kapcsolatot, az is pénzéhes szuka. Nem dolgozik semmit, egész nap döglik, a házuk rendezetlen. Tiszta ellentétjük. Áprilisba jönnek haza, addig van még pár hónap. Már számoltam, hogy havonta 50EU-t kellene nekik félretenni, így jönne ki áprilisra a kívánt összeg. Én sokkalom, vagy csak nekem tűnik soknak? Mi tévő legyek szerintetek?


2013. okt. 29. 09:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ő értékrendjüktől függ, hogy sokallnák-e, mi nem tudhatjuk erre a választ. Nekem akármilyen jó barátom valaki, akkor sem lenne pofám egy ekkora összegű dolgot kérni.
2013. okt. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nézd, ha már régen mondják, hogy találd ki mit akarsz, és régen segítesz nekik, akkor biztos nem egy doboz gyufára gondolnak, hanem valami értékesebbre. A 75.000 forintot én nem érzem annyira túlzásnak, de hogy ne hozzam kellemetlen helyzetbe egyikünket se, én egyenesen megmondanám nekik, hogy mondjanak egy értékhatárt, mert így nagyon nehéz dönteni, hogy se túl drága, se túl piti ne legyen a kérésed.
2013. okt. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Arra az elhatározásra jutottam, hogy ha még egyszer megkérdezik, hogy mit szeretnék, akkor azt mondom nekik, hogy fényképezőgépre gyűjtögetek. Nem mondok nekik semmilyen típust sem árat. Majd ők eldöntik, hogy milyent szeretnének venni. Ajándék lónak ne nézd a fogát. Meg fogom becsülni, attól függetlenül, hogy mekkora eszmei értékel fog bírni. Köszönöm a válaszokat.
2013. okt. 29. 21:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Na látod.Ez a helyes hozzáállás!!
2013. okt. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!