Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyre vonzóbb az öngyilkosság...

Egyre vonzóbb az öngyilkosság számomra. Miért?

Figyelt kérdés
nincs rossz sorom, mégsem vagyok boldog. egyre többet gondolok az öngyilkosságra és bevallom őszintén jól is érzem magam a gondolattol. menjek el orvoshoz?

2013. okt. 30. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben azt tenném. Pláne ha nincsenek olyan nehézségeid, amik miatt ilyen gondolatod támadhat.
2013. okt. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Majd kinövöd.
2013. okt. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok már. és elég régóta agyalok ezen
2013. okt. 30. 22:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Először is, azon gondolkozz el, hogy mire lenne ez megoldás. ? Utána pedig azon, hogy lehet neked jobb lesz, de azoknak akik szeretnek téged, azoknak mekkora fájdalom lesz elveszíteni téged. Ha te igazán szereted a családodat, barátaidat, akkor nem teszed meg. Oké, lehet szerinted én most papolok, de gondolj bele abba, hogy mennyit ártanál és mennyi jó dolgot vonnál meg magadtól. És igen, szerintem keress fel egy szakembert, ő majd segít és pár év múlva már nevetno fogsz magadon, hogy ilyeneken gondolkodtál. Hidd el, tapasztalatból mondom.
2013. okt. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem feltétlenül orvos segítsége kell, elég egy rokon vagy barát akiben megbízol és úgy érzed segíthet. Vagy akár egy ismerős. Én személy szerint csak azoknak tudok az érzéseimről, problémáimról beszélni, akik nem ismernek túl közelről. Barátok, család előtt kellemetlenül érzem magam. Először szerintem tisztázd magadban, hogy miben szeretnél javulást elérni. Mi az ami ennyire leszegi a kedved, ezen tudsz-e változtatni?
2013. okt. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hokizz kevesebbet és szakíts időt minden nap olyan (alkotó) munkára, aminek közvetlen, kézzel fogható, ráadásul valakinek hasznos, kellemes eredménye van. Ha cselekszel, adódik pár Nagy Cél, amiknél valódibb cél nincs.


Étkezz színesen, fix időpontokban, lehetőleg minél kevésbé feldolgozott, rendes ételekre szorítkozva! Vedelj túl sokat! Estére legyél rendesen elfáradva, kezdd az elalvós rituálét fix időpontban, és jusson 8 óra nettó alvásra.


Annyira sokat jelent, el se hinné az ember.


Ha netán nem válik be, van még néhány adalék.

2013. okt. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Véletlenül elküldtem...

Szóval tisztázd magát a bajt. Az öngyilkosság gondolatát pedig szerintem felejtsd el. Nem ítélem el és nem tartom gyenge jellemnek vagy beképzeltnek azt, aki megteszi. Bizonyos esetekben, mikor már valóban!!! értelmetlen az élet rendben van. Ezért tartom hülyeségnek a hippokrátészi esküt is, de ez most nem ide tartozik. Előttem írták, hogy gondolj arra, hogy mekkora traumát okoznál a szeretteidnek, ha ez segít akkor gondolj rá!!:). Én mondjuk inkább azt mondanám, hogy ne azért tartsd magad életben mert mások érzéseit, lelkét szeretnéd megóvni, inkább magadra gondolj. Írtad, hogy hány éves vagy....nem emlékszem:)mindegy. Élsz mondjuk 80 évet(ez korrekt szerintem), ha most meghalsz, akkor a maradék kb. 60 év elveszett. A halálod után ez nem tudom fog-e érdekelni..... ha nem akkor szerencséd van mert szerintem megbánnád. Szóval szerintem gondolkodj rajta. Azt pedig normálisnak tartom, hogy jó érzés, ha belegondolsz. Jó lehet problémák nélkül élni, a halál pedig ezt egy kis eltéréssel biztosítja...:) Nekem azért is jó érzés mert nem igazán érzem a barátaim, családom felől a szeretetet és kíváncsi vagyok mi lenne, ha hirtelen eltűnnék az életükből. Érdekel miként reagálnának. Az a jó, hogy azt képzelsz el amit akarsz:)

2013. okt. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Tudod, vannak depressziós emberek, akiknek nagyon komoly problémáik vannak. Felmerül bennük az öngyilkosság, de segítséggel meg tudnak szabadulni a gondolattól. Hogy mered te, akinek az égvilágon semmi problémája, így sajnáltatni magad?
2013. nov. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!