Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért szeretnek egyes emberek...

Miért szeretnek egyes emberek idegenek előtt magánügyekről beszélni órákon át úgy, hogy nem hozzájuk beszélnek?

Figyelt kérdés

Reggel a vonaton:

Szinte tele a kocsi, de átlagos zaj volt, akik egymással beszélgettek, azok elég csendben tették, hogy ne zavarjanak másokat, illetve nyilván tudták, hogy nem tartozik másokra a párbeszédük.


Felszállt és két megállóra leült mellém egy kiscsaj. Telefonált, gyorsan megbeszélt valami találkozót, de csendben, igazából alig tűnt fel, hogy mellettem beszél.


Aztán felszállt egy kismama, vagyis nem kicsi, eléggé nagy darab. Leül mellém, összehúzódzkodtam magam és folytattam a könyvolvasást. Összevissza hadonászott, öltözködött, aztán végre leült és azt hittem nyugi lesz. De nem. Kapta elő a telefonját, mint aki valami hű de sürgős ügyben intézkedik. Még ez is normálisnak tűnt, koncentráltam a könyvemre, de úgy 10 perc múlva már rettentően idegesítő volt. Egyre hangosabban nyomatta a szövegét, hol röhigcsélt, hol fújjogott, hol jajjgatott, hol csodálkozott, hol helyeselt, és közben a másik kezével, a fejével és néha az egész testével gesztikulált, mintha vele szemben ülne a telefonpartnere és persze az nagyot hallana...

Egyébként olvasni szerettem volna, de nem bírtam, és teljesen nyilvánvalóvá vált, hogy egy másik hasonszőrű kismamával cseverészik rohadtul lényegtelen dolgokról.

Már érződött, hogy az előttünk/mögöttünk ülő utasok is unják, de hát ők is csak probáltak elmerülni a könyvükbe, vagy a megkezdett álmukba...


Nem egyedi eset ez a kínos kismama, csak a legfrissebb rossz élmény számomra. Egyre többen és többen csinálják ezt. Lényegtelen, nem sürgős magánügyekről cseverésznek fennhangon idegen (és csendes, kulturált) emberek között.

(Az nyilván más, ha valaki egy sürgős ügyet intéz el. Az se baj,ha ordít, mert a másik nagyot hall a vonal végén. Ha leteszi pár percen belül és nem 50 km-en át nyomatja. Szóval nem erről beszélek.)


-Mit lehet tenni ezek ellen?

(Valaki esetleg nem indítana egy kampányt arról, hogy mennyire ciki tevékenység ez?) Az azért mégsem megoldás, hogy ilyenkor mindig én állok fel és keresek más helyet, mert sokszor nincs más hely, és fáradt vagyok, jogom van ülve utazni..)


-Miért csinálják ezt? Nem veszik észre magukat? (Hőhullámait meg az intim vizsgálatait ecseteli, gusztustalan amúgy is...)


Aki tudja miért teszik, írja már le, mi a logika benne, miért jó nekik, hogy ezt teszik gátlások nélkül!

Vagy hogy mi a megoldás ellenük!



2013. okt. 31. 09:02
 1/6 Nádszálkisasszony ***** válasza:

Szerintem is ciki, de az ember ezekben a helyzetekben veszi észre magát a legkevésbé. Tenni ellenük nem lehet, max ha nem tetszik felállsz és leülsz egy olyan helyre ahol nem hallod.


Nap mint nap én is találkozok ilyen emberekkel, engem sem érdekel a "párbeszédük". Annyit tennék még hozzá, hogy nem tartom magam bunkónak, de telefonba én sem tudok suttogni. Abba nekem valahogy hangosabban kell beszélni. (mellékesen megjegyzem ez van az orrfújással is) :P Az egy másik kérdés, hogy pont ez miatt nem ecsetelgetek magánügyeket villamoson/buszon/vonaton telefonba.

2013. okt. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jajj egyszer nekem is szerencsém volt egy fiatal lány főiskolai történéseit végighallgatni a vonaton... amikor levegőt vett, egy picit halkabban odamondtam a barátnőmnek, hogy az én életem sokkal érdekesebb, mégsem tartok belőle nyilvános előadást. Elég hangos volt, hogy ő, és a közvetlen környezetünk hallja, de messze nem olyan hangos mint ahogy ő nyomatta a rizsát. Hogy bunkó voltam-e? Nem érdekel. De legalább abbahagyta.
2013. okt. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A megoldás egy rosszalló "pssssszzzt!!!!" majd olvass tovább. =)
2013. okt. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már 2000-ben olyan vagonban utaztam angliában, ami no mobil jelzésű volt. Ebbe az ült, aki csendben olvasni akart és nem más beszélgetéseit hallgatni. Nálunk a sötétebb ember menőzésre is használja még a telefont, hitelre vett egy nagyon drága telefont és jó hangosan kell rajta beszélni, hogy mindenki odanézzen és vegye észre, hogy neki micsoda fain mobilra volt pénze. A másik kategória meg az egyszerű ember, aki szimplán nem veszi észre, hogy zavar másokat. De az ilyen más szituációban sem veszi észre magát. Én ha tehetem, akkor át szoktam ülni másik helyre. Lehet, hogy bunkó megoldás így éreztetni, hogy zavar, de nincs kedvem nekem nevelgetni embereket. Bár lehet, hogy ha inkább szólnék ilyen esetben, akkor legközelebb talán már nem telefonálna hangosan, de egyszerűbb odébb állni szó nélkül.
2013. okt. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nővérem, aki Londonban él, mesélt egy jó sztorit ezzel kapcsolatban: fiatal lány ült a buszon és torkaszakadtából üvötve beszélt meg randit aznap estére. Amint letette a mobilt, a többiek megtapsolták, gratuláltak, jó szórakozást kívántak... a lány meg pironkodott, valószínűleg legközelebb csendesebb lesz majd :DD
2013. okt. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyszerűen tele vagyunk ilyen unintelligens fajtával.


Én edzésre szoktam járni az egyik konditerembe. Van ott egy nő, aki mindig akkor végez, amikor én kezdek, és amíg öltözöm, addig az üvöltését vagyok kénytelen hallgatni, mert egyszerűen nem veszi észre magát.


Gondoltam már, hogy szólok neki, de egyelőre csak a beszélgetőpartnerének említettem meg, hogy baj van-e esetleg a hallásával a hölgynek azért kiabál, vagy egyszerűen csak ilyen fontosnak érzi-e magát. Még nem derült ki.

2013. nov. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!