Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Álom vagy megélhetés?

Álom vagy megélhetés?

Figyelt kérdés

A kérdés picit összetett.

Első éves informatikus hallgató vagyok. Megy a dolog, habár a matek része bántóan nem érdekel. Azért végig tudnám magam a matekon is vergődni. A gondolkozásom is megvan hozzá, megtudnék később élni belőle.

De az álmom sokkal inkább más. Amivel imádnék foglalkozni, és nem csak egy munka lenne ami egy picit érdekel, de biztos megélhetést ad.

Könnyűnek tűnhet a válasz, válasszam az álmomat. De itt a baj. Mindenem a sportok, legszívesebben kisgyerekekkel foglalkozó edző, instruktor lennék, a legnagyobb álom meg a fociedző lenne. Nem csak olyan aki lemegy és megmondja hogy fussanak pár kört, hanem akinek megvan hozzá a biológiai, mentális tudása is, ergó egy szakember.

Erre viszont Magyarországon nincs esély. Éhen halni lehetne csak vele. Ezt csak külföldön tudnám megvalósítani, mondjuk Angliában.

A kapcsolataim megvannak, ki tudnék menni, akár egyből instruktornak is. Tanulhatnék, letehetnék pár vizsgát, 3 év múlva mehetnék egyetemre ott. Eu-s diákhitel (az angol fajta) fedezne mindent, és csak magas fizetés esetén kéne visszafizetni, tehát nem halnék éhen miatta.

De Anglia meg annyira nem nyűgözött le amikor ott voltam, Magyarországot meg minden hibájával együtt imádom.

Azt is lehetne, hogy kinn elvégzek valamit, majd visszajövök. De kb 10 év után nem biztos visszajönne az ember. Családot alapítana, ottmaradna.


A baj tényleg csak az, hogy maga a programozás érdekel, habár brutál szinten az sem (lehet csak azért mert még alapszinten vagyok), de az ilyen integritási tartományok, komplex számok meg határértékek nem annyira. Még ha meg is tudom tanulni őket. Viszont gyerekekkel foglalkozni, nekik megváltoztatni az életüket pozitív irányba, és esetleg ezt a focin keresztül (de más sportokat is űztem, szerettem), na ez egy igazi álom lenne, örömmel kelnék fel reggelenként.



2013. nov. 4. 12:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha megteheted váltsd valóra az álmaidat, nem ér semmit sem, ha azt tanulod, amit nem szivesen fogsz csinálni.
2013. nov. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Megtehetem, csak kérdés, hogy meglehet-e élni belőle. És nem hiányozna-e a hazám, ha elhagynám. Meg a családom.

Igaz egyelőre Angliában meg lehet élni.

2013. nov. 4. 12:43
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A hazád az biztosan fog hiányozni, hiszen szereted.De ne felejtsd el, bármikor hazautazhatsz.

Es ugy nem lehet, hogy most megcsinálod az informatikai tanulmányaidat, hogy legyen biztonság a kezedben. Utána megcsinálod az álmaidat, de legalább szakmád van, ha az álmaid munkája nem hozna sok pénzt az asztalra.

2013. nov. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen, ez is felmerült bennem, ez talán a legbiztosabb és legracionálisabb megoldás. De félek, hogy akkor meg leragadnék. Jönne a pénz (mert ha elvégzem akkor jönne), és nem mernék kockáztatni. És amikor már késő, jönnék rá hogy nem ezt kellett volna.
2013. nov. 4. 12:58
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy leragadnál mert ha igazán meg akarod ezt az álmodat valósitani, akkor hajtanád magadat.

Az is lehet, hogy egy átmeneti álom nálad és az informatikát igazán meg fogod szeretni.

2013. nov. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

Azért Magyarországon azt ugye tudod, hogy csak néhány tucat edző van, aki tényleg jól keres?

A programozáshoz meg nagyon kevés kivételtől eltekintve soha nem fog kelleni sem a komplex számok, sem a határérték-számítás. (Aztán persze mindjárt jön és lepontoz valami kiégett begyepesedett ős-informatikus, aki elkezdi osztani az észt, hogy de bizony, a programozás csak absztrakt algebrából áll... de az ilyet figyelmen kívül kell hagyni, nettó hülyeség.)

De én azt mondom, ha látsz fantáziát benne, ne add fel az álmodat!

2013. nov. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Mindenem a sportok, legszívesebben kisgyerekekkel foglalkozó edző, instruktor lennék, a legnagyobb álom meg a fociedző lenne"


Én azt javaslom, hogy mielőtt döntesz, valahogy keríts rá módot, hogy legalább két hétig, napi 8 órán át gyerekek között legyél... Azután azonnal biztosra tudnád, hogy mi legyen.

2013. nov. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Voltam már, vigyáztam sok gyerekre, dolgoztam olyan helyen ahol volt hogy 200 gyerek volt ott (igaz nem végig velük dolgoztam). Igaz hangosak, nagyon lefárasztja az embert, de szerettem csinálni. Kiskoromban még azt hitték nagyszüleim, hogy óvóbácsi leszek, nagyon sokat foglalkoztam testvéreimmel, unokatestvéreimmel.
2013. nov. 4. 19:56
 9/16 anonim ***** válasza:

Üres közhely, vagy a legmélyebb igazság, döntsd el magad: pontosan tudod, miben leszel kiemelkedő már-már könnyen, vagyis úgy, hogy nem meló a munkád, hanem hivatás.


Belül már döntöttél, szinte mindegy, ki mennyire gondolja jó döntésnek. Mindenesetre később se lesz tilos váltani. Akkor se, ha szoftverfejlesztéssel kezdesz, és akkor se, ha előbb az utánpótlást inspirálod végre! :)

2013. nov. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hivatás az az edzősdi lenne. Jó is lennék benne.

De jó lennék szoftverfejlesztésben is, de azt nem érezném hivatásnak, csak megélhetésnek.

2013. nov. 4. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!