Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Te zenének tartod a "gépzenét"?

Te zenének tartod a "gépzenét"?

Figyelt kérdés

A gépzene alatt azt értem mikor köze nincs egyetlen hangszernek sem. Minden számítógéppel csinálnak, az ütem, dob, minden elektronikus.

Ma divat ez a fajta zene.

Te zenének tartod ezt?



2013. nov. 4. 17:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Igen. Ez is egy stílus még akkor is ha nem szeretem.
2013. nov. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
mivel a zene a hangok tudatosan elrendezett folyamata, ezért zenének hívják. más kérdés hogy nem hallgatok ilyesmit.
2013. nov. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Azért kérdem, mert sokan "zajnak" tartják az ilyesmit.
2013. nov. 4. 18:05
 4/15 anonim válasza:
100%
A rapre is ezt mondtak régen, de 20 év alatt hozzászoktak. Én nem szeretem a gépzenét, inkább a rockot , de ízlések és pofonok:D 14/L
2013. nov. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy zenének, de rohadtul utálom, de ez már más kérdés...
2013. nov. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem minden stílusban lehet jót is meg rosszat alkotni. Ha nem lenne zene, nem hallgatná annyi ember, nem?
2013. nov. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen, de a mai disco zenét siralmasak. Jobb volt 5-10 éve.
2013. nov. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Mindennek megvan a helye, ugye nem eszed pörkölttel a madártejet. Ennyi erővel még kismillió hasonló kérdést írhatnál. Ja zene, vki hallgatja vki nem... (Amúgy inkább rocker vagyok... de ez lényegtelen)
2013. nov. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A zene fogalomkörébe természetesen beletartozik, mint ahogy az is, ha a számmal finganék, és felvenném a telefonommal, majd feltölteném YouTube-ra. Mást kell figyelembe venni. Mégpedig azt, hogy rendelkezik-e zenei értékkel. Az első mondatomban leírt ötletem ugyanakkora zenei értékkel rendelkezne, mint egy Skrillex szám, nullával.


A zenei érték fogalmával tudsz leszűkíteni egy óriási halmazt, ami amúgy tele van fölösleges elemekkel, azonban a zenei érték részhalmazával ki lehet szűrni ezeket.

2013. nov. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

"Azért kérdem, mert sokan "zajnak" tartják az ilyesmit."


Igen, nagyapáink pedig a Beatlest tartották zajnak, apáink zenéjét, hogy a Led Zeppelinig el se menjek. Egyszerűen a zenének a fejlődéséről van szó. Az elektronika már 50 éve szolgálja a zenét, és ami kedves fülnek az meg is maradt benne. A digitalizálással olyan kapuk nyíltak ki, ami zenei irányzatok tucatjait hozták létre. Az, hogy mi a hangszer, abba bele se menjünk, minden eszköz amiből hangot lehet kifacsarni, egy művész kezében hangszerré válik. Ráadásul nincs éles határvonal, szép fokozatosan kúszott be az elektronika a zenébe. Aki gépzenéről beszél, melyik határról beszél?

2013. nov. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!