Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha lenne egy ilyen lehetőséget...

Ha lenne egy ilyen lehetőségetek, ti mit tennétek? /kiköltözés külföldre/

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, gimibe járok és mind a két szülőm kint dolgozik külföldön (egy országban), tesómmal vagyunk itthon ő már idősebb. Anyukám mindig mondja hogy költözzek ki hozzájuk, még most fiatalon, de én le akartam érettségizni, magyarul könnyebb azért..

Igazából mostanában jöttem rá hogy tökre egyedül vagyok, tehát nincsenek olyan hű de nagy barátaim, nincs barátom se mert most szakított velem tehát semmi nem köt ide végülis.. Ti mit tennétek a helyemben? Szerintetek van mit vesztenem? Érettségi után ígyis úgyis kimennék. Köszi a válaszokat előre is!



2013. nov. 19. 00:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az se mindegy, hogy melyik országba.
2013. nov. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mennék. mielőbb. Ha valamikor úgyis ki akarsz költözni, akkor felesleges húzni az időt. Mennék, hogy haladjak a nyelvtanulással, a beilleszkedéssel, a "gyökéreresztéssel".
2013. nov. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Finnország. Tehát mint ország mindenképp jobb mint Mo. bár nem tudom mennyit olvastok róla mostanában..

Köszi az eddigieket:)

2013. nov. 19. 00:32
 4/12 anonim válasza:
44%

"Mindenképp jobb ország" hát akkor hajrá, valamiért úgy érzem felszínes tapasztalatokból építkezve alkottad ezt a véleményt. Többet lehet keresni, ez tény. Főleg papíron.

Ha tényleg Finnországban akarsz valaha élni, akkor húzz bele a (finn) nyelvtanulásba, anélkül nem jutsz semmire. Vannak kivételes esetek, én is tudok párat, de hosszú távon berendezkedhetsz a 400(most nem tudom mennyi) eurós bevándorlási segélyre, ha nem beszéled a nyelvüket. Persze ott is támogatják a nyelvtanulást, végülis el lehet így lébecolni pár évig.

Azért leérettségizned se árt mielőtt nekivágsz a nagy kalandnak. Mellette tanulj finnül. Sokat.

2013. nov. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
68%
Én Angliában élek. Rengeteg család költözött ki mostanában, a legkisebbtől a legnagyobbig mindenféle gyerekkel. Senkinek nem okozott gondot a beilleszkedés Rá van hangolva az iskola rendszer. Páran már itt érettségiztek, és hagyján, hogy sokkal egyszerűbb (inkább ált.isk. szint) de semmilyen hókusz-pókuszt nem kell vele csinálni, hogy továbbtanulhass, míg a nagyra tartott magyar érettségire csak pislognak mint tyúk a takonyra. Őszintén, feleslegesen szivatod magad Magyarországon, milliószor több és jobb lehetőséged van idekint. Szomorú, hogy ezt kell mondjam, de kis hazánk egy menthetettlenül süllyedő hajó. Kapálózhatsz rajta ameddig jólesik, de csak magával ránt ha nem élsz a lehetőségeiddel.
2013. nov. 19. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szerintem csak rosszul írtam a mondatot, az ÉLET sokkal jobb mint itthon.. és ez sok dolog miatt lehet, maga a gazdasági helyzet, az emberek stb.. de ezen lehetne vitatkozni mindegy is. Amúgy a segély 900euró körül van odakint, ha tanulod a nyelvüket.. Aztán ha jól megtanulod elmehetsz valamilyen szakképzésre, (még a takarítóknak is 3 éves képzés van..:D) és utána meg el tudsz helyezkedni..

Tehát emiatt nem gondolok már az érettségire sem, max ha nagyon kell elvégzem..

Csak nemtudom lenne-e bennem annyi kitartás hogy megtanuljam a nyelvüket, meg beilleszkedjek, bár biztos csak eleinte nehéz..

Köszi az eddigieket!

2013. nov. 19. 01:22
 7/12 anonim válasza:

Hát ez olyan, hogy vagy megszokod-megszereted azt a tempót, vagy nagyon megutálod és meg se állsz hazáig.

Igen, pontosan erre írtam amit te is, hogy el lehet lenni pár évig, nyelvet tanulsz, meg valami egyszerűbb szakmát. Valamivel többre mész majd mint a lakótelepeken lébecoló szomáliak, ez tény. Finnország nem Anglia, de nagyon nem. Alapvetően az ott a nyerő (már a külföldiek közül), aki előtte már otthon letett valamit az asztalra. Orvosok, mérnökök stb. Nem tudom a szüleid mivel foglalkoznak, meg hogy neked mik a terveid. Egy magyar érettségit végülis a "távolból" is le lehet tenni, szóval nem vesztesz mindent ha előtte elmész.

2013. nov. 19. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
Kímél meg a finneket, nem kell nekik egy ujabb magyar semmirekello, aki egybol a segelyre apellal!!!!
2013. nov. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kérdés, mielőbb el az országból!!!

Előbb utóbb úgyis ki kell hogy menj, jobb előbb!

Még ha veszítesz is 1-2 évet a nyelv, a beilleszkedés miatt az érettségiig, akkor is többet nyersz, mint ha 18 évesen mennél ki!!!


Rengeteg ismerősöm van kint itt-ott, számomra teljesen egyértelmű, hogy ilyen korban, mikor az ember még úgy igazából el se kezdte az életét, gondolkodás nélkül meg kell innen pattanni!

Pláne úgy, hogy van egy háttér, ahova kimehetsz.

Ez olyan ugródeszka, ami keveseknek adatik meg, ostoba lennél, ha sokat gondolkoznál ezen.


Anglia már bánja, hogy annyi magyart beengedett. Amerika, Kanada már szigorú korlátozásokat vezetett be.

A németeknek is tele a hócipőjük az elhatalmasodó külföldi munkavállalókkal.

A skandináv országok is stabil gazdaságúak, ezért ideális célpontok.

Hülyeség lenne ilyen hezitálás miatt megvárni, hogy kockára tedd, hogy esetleg ne mehess ki.

(bár a szüleidhez gondolom ki mehetnél amúgy is)

Ezzel együtt többet veszítenél, ha maradnál még 3 évig, mint ha most kimennél.


Szóval hajrá, éld az életet, ez úgyis csak úgy működik, hogy egyszer csak belevágsz. Ne habozz!

2013. nov. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%
Csatlakozom az előttem válaszolóhoz.
2013. nov. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!