Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket érdekel a többi...

Titeket érdekel a többi ember? Foglalkoztok vagy törődtök a bajukkal, dolgukkal, problémájukkal?

Figyelt kérdés
Ha igen miért? Ha nem miért?

2013. nov. 25. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában leszarom a többieket. Túl sokan vannak, rendszerint maguknak okozzák a gondjaikat, illetve segíthetnének saját magukon, de kényelmesebb sajnáltatni magukat. Amikor csak a kisujjamat kell nyújtani, azt megteszem (segítek a vak embernek a kereszteződésben, rántottam már el hülyegyereket, aki pirosban akart kirohanni, hívtam már rendőrt éjszaka, mert gyanús alakokat láttam a szomszéd kertjébe bemászni) de mikor sokgyerekes tanulatlan munkanélküliek telesírják a világot, hogy Karácsonykor nem tudnak ajándékot adni, hát olyankor inkább dühöt érzek, nehogymár én tartsam jól az ő kis családját.
2013. nov. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Családom, barátaim igen. A többiek nem annyira. Nem szeretném más problémája miatt idegesíteni magam. A hergelőket meg egyenesen ki nem állhatom.
2013. nov. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mivel megvan a saját bajom, épp elég azzal foglalkoznom. Persze ha barát/ismerős megkér valamire és megoldható akkor szívesen segítek, de ez alap és én is van kikre számítsak.
2013. nov. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A szűk családon kívül nem érdekel más nyomora. Megtanultam, hogy ha segítek, nem , hogy visszakapnám hanem még baleknak néznek és ha megunom szólok érte akkor én vagyok a szemét. Szóval jobban járok mind anyagilag, mind időben ha a magam dolgával foglalkozok csak.
2013. nov. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Persze, ezért járok ide a gyakorira.
2013. nov. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj szerintem az emberekkel, hogy ha segítesz nekik, a kisujjadat nyújtod már az egész karod kell. Sajnos nem tudják, hol a határ. Saját tapasztalat. Én is szoktam segíteni, de mindig sírnak-rínak, hogy még több kell, viszont én kemény vagyok, annyit segítek amit tudok és úgy látom, hogy elég nekik. Inkább a saját környezetemen próbálok, bár van elég bajom a családban is, nem szívesen veszem másnak a baját még a nyakamba, de azért szoktam.
2013. nov. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az a gond a törődéssel és a segítséggel, hogy mindkettő relatív, ahogyan előttem is írták.


Vannak személyek, akikkel ha elkezdesz törődni pusztán jó szándékból, akkor egyrészt egy idő után teljesen természetesnek veszik azt az időt, türelmet és munkát, amelyet te beléjük fektetsz, másrészt egyre többet várnak el tőled és egyre kevesebbet várnak el saját maguktól.


Saját tapasztalatból írom, hogy sokszor voltak olyan esetek, amelyekben az elején még indult egy adott szintről a kérdezősködés és a követelőzés tanácsok szempontjából a másik részéről, de ez a szint idővel nemhogy pozitív irányba alakult volna, hanem negatív irányba kezdett el alakulni, abból a szempontból, hogy a másik már tőlem várta el, hogy én diktáljam neki minden lépését, akár egy “ pótagy “, ergo még azokat az önálló gondolatait is elveszítette, amelyek az elején még megvoltak.

De nem is az elveszítés a megfelelő szó, hanem az elkényelmesedés. Valaki megakad adott ponton az életében és miután kisegíted őt, azután már azt is elvárja tőled, hogy az életének minden szegmensével foglalkozzál, minden gondjára találj megoldást, minden panaszát old meg stb.

Azzal a hasonlattal tudnám ezt a legjobban szemléltetni, hogy vannak emberek, akiknek ha egyszer dobsz egy mentőövet, akkor utána már az egy méteres vízben is elfelejtenek úszni.

2013. nov. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, engem érdekelnek mások.


Ha vannak problémáik, az a minimum, hogy meghallgatom őket. Segiteni nem mindig tudok nekik, de jó hallgatóság vagyok. :)

2013. nov. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Egyetértek mindenkivel. Ez mind igaz. Ment is a zöld kéz.

Viszont aki nekem a legjobb barátom (nem véletlenül) kölcsönösen segítjük egymást, kisebb-nagyobb dolgokban, amiben csak tudjuk.

Tapasztaltam, láttam a másik végletet is ahol az adok-kapok elv legapróbb szikrája sem létezik, ott használja ki a másikat ahol csak tudja. Szerencsére a barátainkat megválogathatjuk.

2013. nov. 25. 19:26
 10/10 anonim válasza:
Természetesen, ha tudok akkor segítek. Egyszerűen, mert szeretek másoknak segíteni.
2013. dec. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!