Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire kevés a mély...

Tényleg ennyire kevés a mély érzésű, humanista ember?

Figyelt kérdés

[link]


Nem azt mondom, hogy mindenkinek oda kellett volna rohannia segíteni, de az nem alap dolog, hogy nem fotózgatunk egy holttestet és egy minimális részvétet nyilvánítunk a viselkedésünkkel??



2013. nov. 25. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látszik igen és valamiért ezen a cikken nem lepődtem meg. Szörnyű, hogy ez kell ahhoz, hogy az emberek a fejükhöz kapjanak. Nem merek tippelni, hogy most a rengeteg felháborodott ember közül hányan vannak akik ugyanúgy csak a szájukat tátották volna, ha ott lettek volna.
2013. nov. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én sem azt mondom, hogy mindenkinek életet kellett volna mentenie, de azért az durva, hogy full közömbösek egy ember halálával kapcsolatban, sőt fotózgatják, nevetgélnek.

És ha az ő hozzátartozójukkal történt volna ez?

2013. nov. 25. 16:55
 3/11 anonim ***** válasza:
Múltkor volt egy riport a forró nyomonban, debreceni buszmegállóban beépített emberekkel szimulálták, mintha el akarnának rabolni egy fiatal lányt. Igaz nem hasonlít a 2 eset, de ugyan így meglepő volt az emberek reakciója, megdöbbentő ahogy ez az eset is.
2013. nov. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%

Ez nagyon elszomorító. Lehet az a szerencsétlen is ezért ugrott ki, mert ez Magyarország.

Off.: Normális, hogy ilyenkor elkap a sírás?

2013. nov. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Nemko77 ***** válasza:
100%

Nagyon szar és sajnálatos ez a fajta hozzáállás, persze ez a korral járral... Nem az emberek korával, a korral amiben élünk. Eddig sose szóltam hozzá a témához, de most annyira kiegészíteném a debreceni kirablásos dolgot, hogy nem csoda, hogy nem avatkoznak közbe.

Egy rendőr levert két cigányt akik betörtek hozzá és most a zsaru kerül majd sittre... Ezek után tény, ha közbe avatkozol te jársz rosszul. Sérült ellátásánál ugyan ez...

Szar dolog ami történt, de tetszik nem tetszik, segíteni ugyanolyan rizikós. :\ (sajnálom)

2013. nov. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Az a nem normális, hogy volt aki sírás helyett fotózgatott, biztos kivertem volna a kezéből.
2013. nov. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
9%
Nemko, akkor lehet én vagyok a hülye, de ez az elrablásos dolognál is például, nekem eszembe se jutna, hogy mi bajom származna abból ha segítek. Nem tudom elhinni, hogy van olyan barom állat, aki ilyen szituációban elkezd gondolkodni ilyesmin...Ha van ilyen lője fejbe magát a köz érdekében.
2013. nov. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Ez nagyon elszomorító. Lehet az a szerencsétlen is ezért ugrott ki, mert ez Magyarország. "


Már elnézést kérek, de az a "szerencsétlen" egy luxushotel emelétéről ugrott ki éjjel, pucéran - sokkal valószínűbb, hogy tudatmódosítók hatására, mint azért, mert hirtelen rájött, hogy Magyarországon van!


A többi dologban egyetértek, nyilvánvalóan nem tudtak segíteni rajta, ez a mentősök feladata, nem is szabad ilyenkor a sérültet mozgatni, mert akár még ronthatunk is a helyzeten, de az, hogy körbeállják, nevetgélnek, fotóznak, az emberhez méltatlan, alantas viselkedés.

2013. nov. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na várjunk, mi a francot keresett az út közepén ruha nélkül?
2013. nov. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Amúgy ezen én is elbőgtem magam.
2013. nov. 25. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!