Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti kellemetlenül éreznétek...

Ti kellemetlenül éreznétek magatokat, ha szalagavató előtt nem mennétek fodrászhoz, se sminkeshez, és műkörmötök se lenne?

Figyelt kérdés
Nekünk egyikre sincs pénzünk, de majdnem az összes osztálytársam igénybe veszi ezeket szalagavató alkalmából, és nagyon kellemetlenül érzem magam. Magamnak megcsinálom a hajam, de az még sem olyan... ők mind úgy vannak vele, hogy ez egy nagyon különleges alkalom, és minden pénzt a külsejükbe ölnek. Igazából nekem ilyen eszembe se jutna, hogy sminkeshez menjek, amúgy se festem magam, nem gondolom, hogy nekem erre szükségem lenne bármilyen szempontból is, de szöget ütött a fejembe, hogy egy hete már ez a téma, hogy ki mit fog csináltatni a kozmetikusnál és hogy milyen szépek lesznek stb... Egyébként is, ha pénzt kérnék anyától, akkor leordítaná a fejem, hogy ne követelőzzek. Annyira nyomi leszek a többiek mellett... :/
2013. nov. 26. 21:44
1 2
 1/18 anonim válasza:
73%
Szerintem feleslegesen aggódsz! Te írtad, hogy semmi szükséged a sminkre, hidd el egyesek meg annyira túlzásba viszik, hogy sokkal szebb leszel a természetességeddel! :)
2013. nov. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%
Rég túl vagyok a szalagavatón, viszont min. fodrászhoz azért elmegyek, előtte hajat mosok, s ő kicsit befésüli a hajam. Manikűrös kb. 2 hónapban 1szer és ennyi.
2013. nov. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
szalagavató előtt se sminkesnél, se fodrásznál nem voltam, a hajam magam csináltam, műköröm és hasonló szóba sem jöhetett :) Ne állj be a sorba a a többik mellé, és nm, nem leszel nyomi, csak egyszerűen és természetesen szép, nm lesz rajtad 2 kg vakolat és hajlakk és miegymás! egy nő legyen nő, ne barbie baba... szerintem
2013. nov. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%

Ebben a helyzetben inkább azt érezném kellemetlennek, hogy ilyesmin parázzak.


Fodrász- rendben, ez elterjedt szokás manapság, de nem igaz, hogy nem lehet egy jó frizurát készíteni otthon is némi kézügyességgel és igyekezettel.


Sminkes- ezt is ellehet készíteni otthon, valamint nem is kell olyan sminkre gondolni, amihez sminkes szükséges, elegendő egy egyszerű, diszkrét smink is , amelyhez nem kell sok költség.


Műkörmös- felesleges, értelmetlen túlzás.


Hát nagyjából ennyi.

2013. nov. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
87%
Ne aggódj ezek miatt:) Szépen mosd meg a hajad , vasald ki esetleg göndörítsd be , ha extrábbat szeretnél youtube-on már rengeteg csináld magad smink és hajas videó van , szemezgess közülük.
2013. nov. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 bumbi02 ***** válasza:
86%

Hát, te jársz jobban hidd el.


Én speciel anno alig ismertem fel az osztálytársaimat. Nem értem miért jó az, hogy egész évben úgy jönnek be iskolába, ahogy ébrednek, de szalagavatóra meg több ezer forintért rendbe rakják magukat 1 napra.. Aztán akik nézegetik a fotókat, nézik hogy de szép lány, akik meg ismerik, azok tudják hogy csak azon az egy napon volt szép.

2013. nov. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%
Csak egy rohadt nagy nyűgnek éreztem a szalagtűzőmet ezért fodrászhoz is anyám már úgy könyörgött, hogy legalább oda menjek el. Végül azért mentem el mert ingyen megcsinálta :D Ha kért volna pénzt érte a közelébe sem mentem volna mert ennyit nem ért meg ez az egész felhajtás. Viszont a sminkemet uncsim barátnője csinálta meg és a körmömet meg csak simán kifestettem egy szép színnel. Ha nem vagy jó sminkes és van olyan ismerősöd aki viszont igen, kérd meg, hogy csinálja meg neked csak ne ess túlzásba! Nekem voltak olyan osztálytársaim akik úgy kivoltak kenve fenve, hogy elnevettem magam mikor rám köszöntek :D Rengetegen azt hiszik, hogy ez lesz életük egyik legmeghatározóbb pillanata pedig nem olyan hatalmas dolog mint ahogy azt elképzelik...
2013. nov. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%
Nekem konkrétan szalagavatós táncom sem volt,mert ruhát sem tudtunk bérelni..szalagtűzésre elmentem (egyedül),kisminkeltem magam picit,hajamat kivasaltam,körmömet befestettem egy gyöngyházfényű rózsaszínre és kész..ha nincs akkor ha fejre állsz akkor sincs pénz..rossz érzés mai napig,hogy nem lehettem és táncolhattam szép ruhában,de hát ez van,nem tudtunk mit csinálni,el kell fogadni sajnos,a többiek véleményét meg letojni magasról,mert más örül ha kifizeti a havi számlát,enni valót,nem fogja az utolsó forintját drága ruhára költeni..
2013. nov. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
63%

Áhhh...én tag vagyok, de én annyiban készültem fel a nagy "alkalomra", hogy lefürödtem, és borotválkoztam...Aztán jött a sok riban c kirittyentve, és úgy nem érdekelt senkit, hogy vúúú ezen vajon milyen ruha van meg azon milyen smink meg de szexi a haja..Sőt voltak olyan csajok, akik más, hétköznapi alkalmakkor sokkal jobban néztek ki.

Egyébként szerintem ezt a tagok sem értékelik...Max. a csajok fogják egymást ezér kipécézni.

2013. nov. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%

Én kihagytam minden efféle flancot, sminkelni azóta sem sminkelek, a műköröm pedig csak irritálna. Igaz, én sosem szerettem lányosan viselkedni vagy kinézni.

Nyilván szép tiszta, rendezett leszel, nem hiszem, hogy a kikent-kifent állapot kicsit is fontos lenne. Akkor sem, ha mindenki egy hete erről beszél... Ha Neked erre nincs igényed, nem gond, ha nem csinálod :)

2013. nov. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!