Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Dolgozatot kell írnom a 21....

Dolgozatot kell írnom a 21. -ik századi beszédről, a mostani társalgásról, a mai világot és a régit kellene összehasonlítani, hogy mennyivel volt akkor jobb a helyzet. Meg, hogy ezek a számítógépek mennyire rontanak el minket stb?

Figyelt kérdés
15 vagyok szóval én is ebben az elektronikus vilgában nőttem fel szinte ezért szeretnék segítséget kérni.
2013. nov. 27. 10:06
 1/5 anonim válasza:

Szia!

Milyen terjedelemben kell írnod? Általános bevezetőként kezdhetnéd mondjuk a kommunikációval és szerepével, majd kitérhetnél a szóbeli kommunikációra. Szerintem ez kiindulásnak jó.Megfogalmazhatod a témához való személyes vélekedésed.Hasonlítsd össze a korábbi érintkezési formákat a maiakkal (pl. régen levél, élőbeszéd, később telefon), ha nagyszüleidtől maradtak fenn levelek,azok sok mindent elárulnak egy korábbi időszak nyelvhasználatáról). Figyeld,hogyan beszélnek ma a környezetedben a fiatalok,a felnőttek, megkérdezheted a nagyszüleidet, régen hogy volt ez. Ha sok embert ismersz, összeállíthatsz számukra egy mini kérdőívet is a témában. Hirtelen ennyi.

2013. nov. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Legalább 1,5 oldalt dolgazat füzetnyi nagyságban.Csak írnál légyszi pár mondatot így a bevezetésnek?Meg aztán,hogy kéne befejezni?
2013. nov. 27. 11:28
 3/5 anonim válasza:
szerintem ahhoz a részhez, hogy a számítógépek mennyire rontanak el titeket írd azt, hogy: pl a gyakori kérdésen kérdezek meg mindent ahelyett, hogy elkezdenék gondolkodni, netán még utánajárnék a dolgoknak, hátha még egy cseppnyi lexikális tudásom is lenne.
2013. nov. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mostani tarsalgas

Szamitogep, email, sms - felgyorsult eletvitel, smsek - roviditett szavak pl. micsi, mizu, h, vmi, vki

Ezek hatasara nyelvromlas

Angol divatszavak bekerulese a mindennapi beszedbe pl. likeol,

facebookozik, emailezik,

Esetleg irhatnal par mondatot a hiperkorrekciorol, hiperurbanizmusokrol.

Irhatnal arrol, hogy az idosek szokincse mennyire kulonbozik a fiataloketol.

2013. nov. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez sokat segít!:)
2013. nov. 30. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!