Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Beleszólhatok ebből a szempont...

Beleszólhatok ebből a szempontból a barátom életébe, vagy inkább álljak le?

Figyelt kérdés
Energiaital függő. Minden nap iszik, és úgy érzem, ez hatással van rá, sokszor fáradt, amikor nem is kellene annak lennie, meg kevésbé is figyel a dolgokra. Nem állja meg, hogy ne vegye meg. Nem akarom megváltoztatni, csak arra szoktam kérni, hogy egy doboz szemét helyett vegyen inkább valami más üdítőt, de nem foglalkozik vele. Félek, hogy hosszútávon valami baja lesz tőle. Nem veszekszek vele emiatt, normálisan szoktam mondani, de bevallom nagyon zavar, ezt ő el is fogadja, de nem tesz semmit. Úgy érzem, nem is fog, de szerintetek ennyit megtehetne nekem, vagy én estem túlzásba? Másban sem akarom irányítani, nem is parancsolgatok, csak erre az energiaital témára nagyon allergiás vagyok.
2013. nov. 27. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Ő egészsége, ő dolga.
2013. nov. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, hogy aggódsz az egészsége miatt és jogosan, az energiaital nem minden napra való dolog.

Nemtudom miért kellene nyugodtan tűrnünk, hogy valaki tönkreteszi magát, komolyan ennyire haldokolnak az emberi kapcsolatok? Ennyire nem vigyázunk egymásra, hogy "az ő egészsége az ő dolga"?

2013. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, egy dohányzó életébe senki nem akar beleszólni. Mindenki tiszteletben tartja. Mennyivel másabb ez a helyzet?
2013. nov. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nem cigizek, nem iszok ilyeneket, de a cigi erősebb függőséget okoz, és az energiaitalt isszák, és ez pótolható lenne mással, lehet helyette mást inni.
2013. nov. 27. 18:57
 5/9 anonim ***** válasza:

keresni kell bizonyítékokat a káros ill. veszélyes hatásaira és ismertetni vele

pl.:

[link]

2013. nov. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Úgy barátod, hogy jársz vele?

Egyébként: "Nem akarom megváltoztatni" - de. Pont ezt akarod. Gondolom, neked nincs semmi káros vagy károsnak vélt szokásod. De még ha nincs is, akkor sem jogos, hogy ennyire vehemensen és - bocsáss meg - irritálóan felnagyítod ezt a problémát. Igen, jól írtad, erre a témára tényleg "allergiás" vagy. Az allergia pedig mindig a szükségesnél nagyobb, vagy éppen teljesen felesleges "immunreakció" következménye.

Tudod, egy idő után az ilyen roppant mód elviselhetetlen. Még ha valamilyen szinten igazad is van, az, hogy mit eszik, és mit iszik, az az ő magánszférájába tartozik. Ráadásul nem is olyan halálosan komoly a probléma, mint amilyennek beállítod. Ha mondjuk mariskázna, már jogosabbnak érezném, hogy ki vagy rá akadva. De most egy energiaital nem sokkal károsabb, mint egy kiadós kávézás.

2013. nov. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#3: hozzátenném: ha valaki rendszeresen lerészegedik, azt sem ostorozzák úgy, mint ha energiaitalt inna.

Egyébként az se mindegy, hogy mennyi energiaitalt iszik. Nem mindegy, hogy 3 Monstert, vagy egy Bombát fogyaszt egy nap.

Kérdező: csak arra vigyázz, hogy ezzel meg ne mérgezd a kapcsolatotokat! Huzamosabb időn át roppant mód kapcsolatromboló, ha folyamatosan ezzel zaklatod.

2013. nov. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jó, de hatással van az életére... negatív hatással, nap mint nap ki van ütve.
2013. nov. 27. 20:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Én egy időben ittam, nagyon brutál ingadozásaim voltak, vagy pörögtem mint az állat, vagy borultam az asztal alá.

Sokat nem tudsz tenni, ha ő nem akar változtatni.

Nekem nagyon nehezen sikerült leállni, először kicseréltem kólára, azt ittam egy ideig helyette, majd a kólát kávéra. Amióta nem iszom az energiaitalt, azóta sokkal kevésbé vagyok fáradt délután.

2013. nov. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!