Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért beszélünk férfiúi...

Miért beszélünk férfiúi büszkeségről?

Figyelt kérdés
Nekem inkább kicsinyességnek tűnik. Pl az, amikor lepattintja őket egy nő és ezért bosszút állnak rajta, meg leszólják. Vagy hogy fényezik magukat, pedig semmi nincs mögötte általában. Úgy tesznek, mint aki mindent tud, meg felvágnak a nagy semmivel, közben meg az is lehet, hogy a fele se igaz. És ami a legrosszabb, hogy sokszor az anyagiakkal akarnak megfogni. Miért van ez? Miért ilyenek? Van olyan, aki nem ilyen?

2013. nov. 29. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Nézd Kérdező, van egy Karinthy-örökbecsű:


"Ha egyedül vagyok egy szobában, akkor ember vagyok. Ha bejön egy nő, akkor férfi leszek. És annyira vagyok férfi, amennyire nő az, aki bejött a szobába."


Egy férfi nagyjából úgy fog viselkedni női társaságban, amit az adott női szubkultúra elvár tőle, vagy amiről azt hiszi, hogy az adott nők elvárják... egy Barbie-társaságban egy férfi önkénytelenül is Kenként kezd nyomulni, ha érted:)

Egyébként én életemben soha nem vágtam fel sem anyagiakkal sem egzisztenciával, mert hogy sose vót, meg rühellem is... meg nyilván erre bukó nők társaságát se keresem, mert hát AZ után, azon kívül mit kezdjek velük?:)

Ha hiszed, ha nem, a párommal végső soron az antikapitalizmusunk, rendszergyűlöletünk hozott össze... már vagy 17 éve:)

2013. nov. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1! ez nagyon jó! Megfogalmaztad helyettem is. :)

Azt kapják az emberek, amit elvárnak. Én is azt adom, amit látom, hogy "akarnak", csak sokszor nincs türelmem játszadozni, ezért inkább "bunkón" tovább lépek.

Ha majd olyan lánnyal dumálok, aki nem elvár, hanem csak megismerni akar, akkor leszek őszinte, és ha őszinte leszek, eldől, hogy a jellemem értékes-e a számára (és viszont). De míg csak színház az élet, addig a szereplőgárda ne panaszkodjon a szereposztásért. :P

23f

2013. nov. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vagy te kevered össze a fogalmakat, vagy más keverte össze neked, és elhitette hogy ezek a dolgok összefüggenek, de elárulom, hogy nem!


A büszkeség az büszkeség, és azért lehet férfiúi büszkeségről beszélni, mert egy férfias férfinak ez általában egy elég fejlett adottsága.


Ebbe viszont nem férnek bele az általad említett dolgok.


A bosszú pitiáner suttyóság.

A felvágósság nagyképűség, semmi köze a büszkeséghez.

A pénzzel való rajkodásnak meg még annyira sincs.

Fényévekre vannak egymástól ezek a dolgok, nem is értem, hogy hoztad őket összefüggésbe.


Vagy ha arra gondolsz, hogy ezek ellenére miért lehet büszkeségről beszélni, arra ugyanez a válasz.

Mivel semmi közük egymáshoz, így nem is kizáró ok.

Ez olyan, mint ha valakinek kék a szeme, attól még lehet 43-mas lába. Nem kizáró ok.

Attól, hogy valaki bosszúálló típus, még nagyon is lehet büszke.


Ilyeneket meg hogy "Van olyan, aki nem?" szerintem a saját érdekedben hanyagold, mert az ilyen bugyuta közhelyes általánosításokkal csak magadat égeted.

2013. nov. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem égetem magam, én eddig szinte csak ilyen férfiakkal találkoztam. Nem voltam bunkó velük, nem durván koptattam le őket, hanem tök normálisan, vagy úgy se, csak elmentem és arra sokszor úgy reagáltak, hogy letoltak és mindennek lehordtak, pletykáltak rólam, meg társai.- Akkor ez miért volt?????????????? Nem vagyok kihívó, nem mászkálok egy szál csöcsben, stb. Akkor miért viselkedik így a többség???????
2013. nov. 30. 18:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Erre nem tudom a választ.

Ilyenek az emberek. A nők is.

Ez van... Valóban ritka az olyan ember, aki felül tud emelkedni egy szakítás, vagy visszautasítás kellemetlenségein.


Lehet, hogy a tapasztalatlanság, vagy a rossz példák miatt. Mert idősebben szerintem ritkul az ilyen hozzáállás.

2013. nov. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!