Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikortól illik köszönni?

Mikortól illik köszönni?

Figyelt kérdés
17 vagyok és a buszmegállóban néha találkozom egy tanárral, aki elég magas pozíciót tölt be egy másik középsuliban, nem ott ahová én járok, de néha megjelenek ott is rendezvényeken. Már körülbelül 1 éve van, hogy időnként együtt utazunk a buszon, akkor ugye a buszmegállóban ha megérkezem soha nem tudom, hogy kellene-e köszönnöm mivel igazából nem tanít, mégcsak nem is oda járok iskolába, ahol ő dolgozik, de már egy csomó helyen láthatott és nem tudom, hogy ilyenkor mit illik. Szerintetek? Kezdjek el neki köszönni vagy nem vagyok pofátlan, ha nem?
2013. dec. 5. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
egy tanárnak mindegy. ha köszönnek neki úgy is arra gondol valamelyik diák lehet, és viszonozza, de szerintem leggyakrabban képben sincsenek hogy az ezerből melyik tanítványa, volt tanítványa, leendő tanítványa, tanítványai ismerőse köszön. és nem is érdekli.
2013. dec. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szerintem pontosan tudja, hogy nem vagyok a tanítványa, több okból is. Azt viszont láttam rajta néha, hogy nem tud hová tenni.
2013. dec. 5. 16:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha köszöntsz egy idegennek, legfeljebb nem tudja mire vélni. Ha nem köszönsz annak, akinek illene, esetleg megbántódik. Én felnőttként szoktam köszönni teljesen idegeneknek is, pusztán azért, mert ugyanarra tartunk ugyanakkor. Mint pl. ahogy te is, buszra várva. Még egyik sem kérte ki magának.
2013. dec. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És ha most egyszeriben köszönnék neki reggelente nem fog meglepődni?
2013. dec. 5. 16:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy illik-e, de ilyen helyzetekben mindig köszönök. Amiatt még senkit nem néztek bunkónak, mert "feleslegesen" köszönt, ellenkezőleg meg ugye...:)
2013. dec. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!