Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
23 éves nő vagyok,még szüleimmel élek a 26 éves tesómmal együtt. Egyre reménytelenebbnek látom az életünket. Apám egy önző ember,sokat iszik és már lassan ott tartunk hogy utálom és megvetem a saját apámat. Soha nem volt jelen az életemben és semmit nem tud a saját lányairól,mégis folyton beszól és leri...cozza anyumat meg engem ha épp részegen jön haza. Pénzét elissza,a lakást képtelen fenntartani s tesóm huzza ki mindig őket a sz..ból,hogy kifizeti a számlákat stb. Nem bírunk együt élni a szüleinkel,már annyira kikészítettek idegileg,saját életünk nincs,mert őket kell pefigyelni holott apám is munkaképes,egészséges és mégsem törődik a házával,családjával. Mit tehetnénk nővéremmel? Elvonóra nem akar menni,s erőszakkal nem vihetem. Beszélni nem lehet vele. Elköltöznénk tesómmal,de a házata nem merjük rájuk hagyni,az állatainkal együtt,mert éhenhalnának. Volt már valaki hasonló helyzetben?
2013. dec. 7. 14:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles egy alkoholista apával együtt élni. Elmúltál 18, a nővéred is, felnőttek vagytok és dönthettek a saját életetekről. Miért kellene egy ilyen szülővel maradnod? Mi köt hozzá? Csak azért, mert a génjeidet tőle kaptad? Ez semmire sem jogosítja fel! Mert Apának nem lehet az olyan embert nevezni, amit te leírtál! Egy apa törődik a gyerekeivel, elviszi iskolába, orvoshoz, amikor kicsi, megtanítja biciklizni, görkorcsolyázni, megvigasztalja, ha elesik, ha nagyobb, akkor tanácsot ad, ha szerelmes, vizslatva figyeli a fiúkat, akikkel barátkozol, szeretne minél többet megtudni róluk, mert félt téged! A tied ilyen volt?

Én kevesebbért hagytam ott a szüleimet, egyetlen sporttáskába titokban belepakoltam a ruháimat és a fogkefémet, és leléptem. Még az ékszereimet is kitettem a konyhaasztalra, mert örökösen a fejemhez vágták, hogy az az ő pénzükből lett véve. Új életet kezdtem, amiben nekik már nem volt helyük. Nehéz volt, de most, 22 évvel később is csak azt tudom mondani, ma sem tennék mást!

Mi a gondod? Hogy éhen fog halni? Az már az ő döntése lesz, hogy nekiáll törődni az állatokkal és a házzal, vagy a retkes, koszos ruhájában, amit senki nem mos már neki ki, belefullad az alkoholba, a hányásba és a sz@rba!! Esetleg megfagy a fűtetlen lakásban, mert inkább szesszel fűti magát, belülről! Mindenki dönt a saját sorsáról! Sajnos azt kell mondanom, még az anyukád is választhat, vagy teljesen tönkremegy a férje mellett, vagy új életet kezd veletek! (Én bármennyire is szeretem a férjemet, biztos, hogy a gyerekeim mellett döntenék. Nektek még van lehetőségetek, jövőtök, de egy beszűkült tudatú alkoholistának már nincs!)

Nehéz a döntés, tudom, én is sokat vívódtam, de minden perccel kevesebb lesz a jövőtök!

Szurkolok Nektek, hogy jobbra forduljon a sorsotok, de ne feledd el, ezt te is alakítod! Kérlek írd meg, miként döntöttetek, mi lett veletek!

Szebb karácsonyt, sok kitartást és erőt!

2013. dec. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!