Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kap mindenki dührohamot...

Miért kap mindenki dührohamot a helyesírási hibák miatt?

Figyelt kérdés
Mindenki olyan mérges, ha valaki rosszul ír valamit, például a "jó"-t "lyó"-nak.

2013. dec. 7. 20:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Egyrészt igénytelenség, másrészt meg szinte minden gépen van helyesírás ellenőrző, akkor miért nem lehet használni?
2013. dec. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
25%
Olyan is kritizál , ki maga is helytelenül ír.
2013. dec. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
20%

szerintem ezek az emberek sekélyesek és boldogtalanok. aki ilyeneken képes felhuzni magát az nem boldog...nekem fel sem tünik,én is néha rosszul irok valamit vagy kevert betükkel, de ha más ir igy az sem tünik fel mert simán átolvasok rajta.egyszerüen nem foglalkozom vele, mert nem ez a világvége...


ezek az emberek keresik a legaprobb hibákat hogy ebben is kiélhessék magukat,fontoskodhassanak.

Amire figyelsz az a világod. ha hibát keresel hibát találsz. ha élvezed az életet nem fog ilyen érdekelni.

2013. dec. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
15%
háháá valakinek a gyengéjére tapintottam.bárki huzott le ez is annak a jele hogy sérti amit mondok. kinek nem inge nem veszi magára. aki felveszi és megsértödik az hazudik magának.
2013. dec. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Magam nem szoktam rohamot kapni, de elvárom, hogy ha valaki segítséget kér, érdeklődik valami iránt, akkor tiszteljen meg azzal, hogy a tőle telhető módon érthetően, elfogadható magyarsággal és helyesírással fogalmazzon.


Ilyen kérdésre biztosan nem válaszolok:

Szerintetetk? Ez lyó lessz Nekem. Valaki?


Nem méltatom figyelemre a csevegőszobákban elfogadott, divatos rövidítéseket sem. THX, LOL stb.


Az elütéseket, kapkodó írásból származó apróbb hibákkal nem foglalkozom.


A lyóhoz hasonló rengeteg olyan hibát látok, ami szándékos, nem tudatlanság. pl. Walaki, wan éxer. 1x.

Köszönöm, de ezeket inkább válasz nélkül hagyom.


Nem vagyunk egyforma képességűek. A kérdésből elég jól ki lehet érezni, hogy egy értelmes, de iskolázatlan ember bugdácsol-e a magyar nyelv rögös ösvényein, vagy egy bunkó. Előbbit elfogadom olyannak, utóbbit is, de neki kevésbé szívesen segítek.

2013. dec. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem örülnek, ha beszólhatnak valami miatt.
2013. dec. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

ja én se a szándékosra gondoltam azokkal én sem foglalkozom.de az emberek többsége a véletlen,vagy tudatlan hibák miatt akad fenn,akkor is ha amugy egy egész oldal hasznos info van és egy hibát mert ejteni a szerencsétlen.


mint pl az elöbb a bugdácsol, az helyesen bukdácsol de érdekes, meg lehet szépen mondani,és nem kövezem meg meg érte csak szimplán segitek...

2013. dec. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

(Bugdácsol=bugos ;-)

Ciki! Főleg, ha hozzáveszed, hogy korrektor vagyok. :-(

2013. dec. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
31%
Így van. Nem vagyunk egyforma képességűek. Én a bukdácsolt k-val írom. ÁHHÁHÁÁÁHHÁÁÁ
2013. dec. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 mantis religiosa ***** válasza:
88%

Én sem kapok dührohamot, csak csodálkozom az ilyenek igénytelenségén. Nem is igazán a helyesírási hibák bosszantanak, az valóban adódhat elütésből, vagy abból, hogy az idősebbek annak idején másként tanulták. Az idegesítő az mikor valaki nincs tisztában a nyelvhelyességi szabályokkal. Helytelen szórend, nem megfelelő igekötő használat, stb. Ebben sajnos a médiumok és a " celebek " élen járnak. Az őket utánzók, majmolók pedig gondolkodás nélkül átveszik.


Arról nem is beszélve, ha jobbító szándékkal, minden kötekedés nélkül kijavítom őket, akkor ők kapnak dührohamot, és mondanak el Engem mindenfélének.

2013. dec. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!