Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek, mennyi havi...

Szerintetek, mennyi havi bevételre, pénzre lenne szüksége egy négy fős családnak, ha a mai világnak megfelelően, kulturált, jól szituált módon szeretne élni? Mire lenne szükségük mindehhez? (Átlagos életre, nem gazdagságra gondolok! )

Figyelt kérdés

Ezek jutottak eszembe, amikre szükségük lenne:

- Egészséges étkezés (Ebbe beletartozna egészségi állapotuknak megfelelő élelmezésük. Pl. ha valaki lisztérzékeny, cukorbeteg, allergiás)

+ a megfelelő táplálék kiegészítők (vitaminok, kalcium, magnézium, stb.)

Gondolom elvárható lenne, hogy olykor megengedjenek maguknak egy-egy éttermi, vendéglői, cukrászdai étkezést is.

+ Étkezéshez a konyhai tartós és a fogyóeszközök. (papírtörlő, szalvéta, fólia, zacsi, stb)


- Egészségügyi ellátások a nem TB finanszírozott ellátásokon felül. Pl.: fogorvos, szájsebészet, fogpótlás. A TB támogatás feletti önrész. Pl.: gyógyszerkiváltás, segédeszközök (talpbetét, rögzítő pólyák-fáslik, cukormérő-gép és mérőcsíkok, vérnyomásmérő, intimhigiéniás eszközök, stb.)

+ paraszolvencia (borravaló) az orvosnak, szülés vagy műtét esetén

+ tisztálkodás (szappan, tusfürdő, sampon, egyéb női és férfi tisztálkodó és illatszerek, wc papír...) Ismét kiemelem, nem luxus kategóriásak, csupán az átlagosan elvárhatóak!

+ szépségápolás (fodrászat, kozmetika, manikűr-pedikűr)


- Megélhetési-, azaz Rezsiköltség. A közművek befizetése mellett alapelvárás a mai világban az Internet, a mobiltelefon, kábeltévé havidíja is.


- Tömegközlekedés, benzinköltség, alkalmanként utazási költség (nem luxusutazás, csak mondjuk a távoli nagyszülőkhöz, rokonokhoz) Autó, motor, kerékpár fenntartása.


- Ruházkodás. Egy kulturált embertől elvárják (joggal), hogy tisztán, a mai világnak megfelelően öltözzön. Aki nem tud ennek megfelelni elhelyezkedni sem tud, ill. nem képes beilleszkedni a társadalomba. (Mert igenis, első látásra a ruha teszi az embert! Aki pedig később lejjebb adja azt kinézik.)

+ mosópór, öblítő, esetenként varrodai szolgáltatások (hiszen nem mindenki tud varrni)


- Gyermekvállalás költségei. Már a terhességnél jönnek a kiadások. Orvosra, élelmiszer kiegészítőkre, kismamaruhákra és számtalan olyan apróságra, amire nem is gondol az ember. (mellbetét, intimbetét, kismamacipő, autóba biztonsági övpárna, stb.)

Minden, amire az új családtagnak szüksége van. Kiságy, kiskád, pelenkázó, babakocsi, ruházat, mely szinte havonta lecserélendő a gyors növekedés miatt, számtalan egyéb kiadás.


- Tanulás. Az államilag nem finanszírozott képzések, tanfolyamok. Már az általános iskolai kortól akár nyugdíjas korig.


- Sportolás. Gyermekkortól költséget jelent, felnőttkorban pedig illene (kéne) sportolni.


- Privát környezet. Ház, lakás karbantartása, 5-10 évenkénti felújítása. Kert rendezése, rendbetartása.

- Kultúra. Könyvek, színház, mozi, kiállítás, múzeum, koncert.


Úgy hiszem, ezek a normális, átlagélet elvárható részei. Nincs benne luxusingatlan, nincs benne luxusautó, luxusnyaralás (tulajdonképp, semmilyen nyaralást nem számoltam bele).



2013. dec. 8. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Én azt gondolom, hogy mindehhez, amiket leírtál, egy havi 800 ezer a négy főre.
2013. dec. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Néhány észrevétel/személyes vélemény:

- egészséges étkezés mellett nincs szükség táplálékkiegészítőkre

- a nem finanszírozott képzésekre, tanfolyamokra semmi szükség nincs, legfeljebb a nyelvvizsgára és jogosítványra

- sportolni is lehet teljesen ingyen

- a kert rendben tartása sem igényel extra költségeket, egyszeri befektetéssel megoldható.


A mi családunk többé kevésbé megfelel a fent felsoroltaknak, amelyik pontra nem költünk az sem az anyagiak miatt van. A családnak kb 220-250 ezer forint bruttó bevétele van havonta, szóval szerintem ennyiből lehet ilyen színvonalon élni, hiszen nekünk is sikerül, úgy, hogy még megtakarításra is futja.

2013. dec. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es hozzászóló!

- táplálékkiegészítőre sajnos néha van szükség, a legáltalánosabb a c vitamin, de sajnos vannak olyen helyzetek is, mikor nem lehet elkerülni egészséges táplálkozással. Nálunk pl. az egyik gyerek nem hajlandó gyümölcsöt, zöldséget enni. Megfőzve pedig nincs elég vitamintartalmuk, így neki kell a tabletta. :-(

Persze igazad van, ha mindenki megfelelően étkezik, akkor nem kell kiegészítés!

- Nem finanszírozott tanfolyamokra igenis költeni kell! Az alapképzés feletti tanfolyamokat nem támogatják. Azok nélkül pedig nehéz érvényesülni. Ha nincs valamilyen speciális tudásod, akkor csupán egy vagy a sok szakmabéli közül. Nagyobb tudás, több és jobb álláslehetőség! (nem részletezném, de párommal mindketten költöttünk már ilyen oktatásokra, és lenne még igényünk, ha lenne rá keretünk)

- Sportolni is lehet ingyen? De hiszen még a futócipőt, melegítőt is meg kell venni, nem beszélve mondjuk egy kerékpárról, uszodabérletről. A gyerekek edzései is pénzbe kerülnek, még ha a legegyszerűbbekre is visszük őket. /Várom ötleted, mit hívsz ingyen sportnak! (?) :-) /

- A kert rendbetartása nem igényel pénzt? :-o Érdekes, nálunk nem luxuskivitelű, de folyamatosan pénzbe kerül. Persze csak akkor, ha szép kertet szeretnénk. Már a locsolásra szánt víz sincs ingyen, hiszen csak esővízzel nem tudunk locsolni. (ahhoz kéne vagy 20 tároló hordó, ami nincs ingyen, bár annyi esővizet képtelenség lenne összegyűjteni) Hirtelen ezek jutnak eszembe, ami minden évben pénzbe kerül: vetőmagok, palánták, kerti kesztyűk, áram, cserélendő szerszám is akad, mindig van mit javítani is. Amit az ember nem közvetlenül fizet ki, azt közvetve. Gondolok itt arra, mikor a szomszéd, rokon ad valamit.


Természetesen azt megértem, számtalan dologról lemond az ember. A legtöbbször bele sem gondol, miért is teszi. Igényeinket általában lejjebb adjuk, majd megszokjuk és a hiányérzetünket elfolytjuk. Hiszen belebolondulnánk, állandóan azon rágódni, ismét miről mondtunk le.

Igen, meglehet élni 220-250 ezerből is egy négyfős családnak, de akár 47 ezerből is... Csak az a kérdés, mindent megkapnak, amit megérdemelnének, ami elvárható lenne,- mai divatos szóval élve-, Európai szinten?

(az általam felsoroltak, teljesen átlagos elvárást tükröznek, főleg nyugat-európai országokban. Sajnálatos, hogy hazánkban már nem annyira!)

2013. dec. 8. 13:32
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nagyon jól tudod, hogy ezek a dolgok mennyibe kerülnek, mivel te ezen az életszínvonalon élsz.

Részletesen felsoroltál apróságokat is, gondolom ezeket is megveszed.

Add össze, és ne azokat "oltogasd", akik válaszolnak!

2013. dec. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

2es vagyok.


Tanfolyamra csak annak kell költeni, akinek "tömegszakmája" van és valóban ki kell tűnnie a kismillió hasonló ember közül, de ezt is el lehet kerülni, bár elismerem, hogy felnőttként már szükség lehet rá, ha új munka után kénytelen nézni az ember. De erre is tekinthetünk megtérülő, egyszeri befektetésként és nem rendszeres kiadásként.


Hát nem tudom, hogy mi kerül olyan sok a sportba, mert egy cipőt megvesz az ember egyszer, az sokáig bírja, ugyan úgy az edzőruha. Ingyen el lehet futni, vagy pedig otthon is lehet tornázni, tökéletesen karban tarthatja így az ember a testét, nem kell semmilyen bérletért fizetni. A gyerek például el is járhat focizni például a barátaival, az is csak egy labdába kerül, ha övé a labda és oda is tökéletesen megfelel egy olcsó teremcipő pl., ami megint nem rendszeres kiadás, vagy maximum még ha ő viszi a labdát, akkor annak van költsége, de az is egyszeri és nem egy nagy összeg.


Nem tudom, hogy hol éltek, de hosszú távon jól járnátok, ha fúratnátok egy kutat, onnan ingyen lenne víz, jó nyilván nem 2 fillér, de soha többet nem kell költeni rá, legalábbis nektek már nem.

Az eszközök is egyszeri befektetések, én például nem is emlékszem, hogy valaha is új eszközöket vettünk volna, nem hogy évente kellene dolgokat venni, és a vetőmagok is megtérülnek.


Persze lehet példálózni Nyugat-Európával, de meg kellene már tanulni, hogy itt soha nem volt és nem is lesz olyan életszínvonal, hacsak nem költ indokolatlanul sokat az ember. Akinek ez nem tetszik, az meg elköltözhet, manapság úgyis nagy divat.


Szóval igen, meg lehet élni 250 ezerből is, csak tudni kell bánni a pénzzel és okosan kell felhasználni.

2013. dec. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Természetesen mindenkinek igaza van, a saját megközelítéséből!

Senkit nem szándékoztam kioktatni, megsérteni! (oltogatni)

Tévedés, hogy a felsoroltakat mi megengedhetjük magunknak, bérből, fizetésből élő család vagyunk. A gondom, hogy igény az lenne rá, de sajnos pénz az nincs! :-( Nagyon is tisztában vagyok vele, miként kell takarékoskodni. Épp az érdekelt volna mennyi havi bevétel kéne, ahhoz, hogy minden alapvető dologra teljen.

Nekünk még havi 250 ezer sincs! Sajnos nem telik egészséges élelmiszerre (persze próbálkozunk vele), táplálék kiegészítőkre pedig végképp nem. Nejem lisztérzékeny, az ő étkezése összességében duplája az átlagosnak. (a lisztje 10x annyiba kerül, mint a búzaliszt, de készen vásárolt kenyere is... de azt inkább kétnaponta süti) Én magas vérnyomásos és cukorbeteg vagyok, de mivel tablettás, így nem jár támogatás a cukormérőre, de még a hozzávaló tesztcsíkra sem. Havi szinten 15 ezret a patikában hagyunk :-( Ha pedig hozzájön egy nátha, influenza... :-(

Igen a fiú gyerek focizhat a téren (le is jár), de úszni csak az uszodában tud megtanulni. A kislányunk zenét - éneket tanul plusz órán. Tehetsége van hozzá, most mondjuk neki, hogy nincs rá pénz?

Felnőtt tanfolyam. Végzettségünkből adódik, hogy igenis kell, hiszen muszáj követni a világ és a szakmáink fejlődését. Negyven felett pocsék érzés lemaradni a fiatalok mögött. :-( Én jelenleg munkanélküli vagyok.


A kerti eszközöket nem kell minden évben cserélni, evvel egyetértek. De mindig van kiadás a kertre is. Mivel kajára is kevés a pénzünk, így nagyon nehéz bármit is megvenni a kert miatt.

Nekünk 1,5 éve van saját kertes házunk (megörököltük). Igen le volt robbanva. Toldozgatjuk, foltozgatjuk, ahogy erőnk és pénztárcánk engedi. Szinte semmi kerti eszköz nem volt, ami volt teljesen ócska, használhatatlan. Annyit elértünk, hogy nincs dzsungel, már valamiféle formája van. :-)

Tehát számtalan olyan dologra kéne pénz, amit nem engedhetünk meg magunknak. Felségemnek és nekem is rosszak a fogaink, pótlás kéne, de nincs rá 500 ezer forintunk. Szerintetek állásinterjún, miként értékelik ezt?

Ruhákat lényegében csak a gyerekeknek veszünk, nekik sem mindig újakat :-( Pedig nekünk felnőtteknek is szüksége lenne a ruhatár cseréjére. (az én karácsonyi ajándékom összesen egy darab farmer lesz, nejemé pedig egy olcsó csizma) A gyerekek ajándékait már nyár végén elkezdjük beszerezni, ezáltal a novemberi, majd januári szülinapjukra is megtudjuk venni időben. Így akkor vásároljuk meg amit szeretnének, mikor épp jó árban lehet kapni. Legtöbbször a vaterán keresztül, és nem mindig újat. :-( Karácsonyra kapnak LEGO-t, könyvet, ruhát, de egyik sem új :-(

Sajnos nekünk mindenből a legolcsóbb és ezáltal a leggyengébb minőség jut. Legyen az élelmiszer, játék, ruha, internet, telefon, stb...

Nekünk még soha nem ment jól a szekér. Még akkor sem, mikor mindkettőnknek volt munkája. Sőt, akkor sem, mikor néhány évig kicsit jobban kerestem az általam megszokottnál. Hiszen akkor az előtte felhalmozódott tartozások elvitték a különbözetet.

Nullszaldó is pozitív élményt jelent. :-)

Bár jelenleg, igen mínuszban vagyunk :-[ ha sikerül elhelyezkednem, legalább 2-3 év lesz, mire ismét feltornázzuk magunkat a nulláig.


A kérdésnél felsorolt dolgokon pedig k.rvára tudunk agyalni... majd bilibe lóg a kezünk... ill. ha jobban belegondolunk, az agyvérzés kerülget a méreg miatt! :-(((

2013. dec. 9. 01:34
 7/8 A kérdező kommentje:

Még néhány gondolatot hozzátennék.

Nekem két végzettségem van. Az első fokozatosan értelmét vesztette a rendszerváltás, ill. a eu csatlakozás utáni nagy fejlődésben. :-( Továbbtanultam, részben saját költségen, (melybe majd belerokkantam). Megérte mert lett munkám a közszférában. Egyre jobban kerestem, mondhatom elértem az általatok említett 200-250 ezret. De ekkor jöttek a gyerekek, így nejem fizetése kiesett; tehát amivel én többet kaptam, annyival ő kevesebbet. Nejem próbált visszamenni dolgozni egészségügyi diplomájával, de nem vették vissza az állami kórházba az új törvények adta lehetőségek alapján. Nem sokkal azután, hogy sikerült melót találnia a magán egészségügyben, engem az álambácsi leépített. Második szakmám eléggé speciális, így nagyon kevés az esélye, hogy elhelyezkedjek benne. Kisebb megszakításokkal 2 éve vagyok meló nélküli. Legutóbb, mikor sikerült melóhoz jutnom, rádöbbentem, nagyon lemaradtam a szakmai, technikai fejlődésben. :-( Itthonról lehetetlen követni :-( A Huszonegyes csapdája. Ha nem fejlődök, nem tudok elhelyezkedni, ha nem dolgozok, nem tudok lépést tartani. :-[ Egy tanfolyam valamelyest segítene felzárkózni, de nincs rá 200 ezer forintom :-(((

2013. dec. 9. 02:00
 8/8 anonim ***** válasza:

2es vagyok ismét.


Őszintén szólva nem gondoltam volna, hogy ilyen helyzetben vagytok és be kell hogy valljam, miután elolvastam a válaszod elég rosszul éreztem magam, hogy olyan stílusban válaszoltam, mint amilyenben tettem ...

Ugyan nem vagyok közel sem annyi idős, mint te (remélem nem probléma, ha tegezlek így ismeretlenül is), így nem is tudhatom, hogy milyen érzés lehet, amikor gondoskodni kell másokról, még akkor is, ha nehéz.

Mi is éltünk ilyen színvonalon, mint amilyet leírtál, szóval át tudom érezni, hogy milyen helyzetben vagytok, talán még lentebb is voltunk, mint ti.


Szerencsére azóta jobbra fordul a sorsunk, főleg azután, hogy édesapám végre talált egy tartós állást és édesanyámat is elkezdték rendesen fizetni a munkahelyén.


Most, hogy így belegondoltam, apám például soha életében nem dolgozott a tanult szakmájában, világ életében a jogosítványából élt és édesanyám is relatíve későn tudott a szakmájában elhelyezkedni.


Szóval azt szerettem volna ebből kihozni, hogy ne emésszétek magatokat feleslegesen, mert attól sem lesz jobb, de legalább a sok stressztől még valami bajotok is lesz a végén. Bármikor jobbra fordulhat a sorsotok, csak figyelni kell a kínálkozó lehetőségekre :)

2013. dec. 9. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!