Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A gyógyszerek neveit illik...

A gyógyszerek neveit illik ismerni?

Figyelt kérdés
Sokszor mondják nekem, hogy bevettek egy frontint, mert már készen voltak. Nekem ezt tudnom kellene hogy micsoda? Idősebbek társaságában jönnek elő gyakrabban gyógyszer nevek, amikor mesélik hogy mit kell szedniük, csak pislogok mint hal a szatyorban.

2013. dec. 9. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem vagy gyógyszerész, akkor nem. Elég sok öreg szinte csak a bajairól tud beszélni, mivel más dolog nem igazán tölti ki az idejüket. (Akinek nem inge..) Szeretném megérni ezt a kort, hogy én is így fújjam a gyógyszerek nevét ;-)
2013. dec. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%
Nem kell tudnod :) de szerintem ez például olyan gyógyszer, ami elég közismert, aki pedig régóta szedi, annak természetes, hogy a nevén nevezi és nem csak azt mondja, bevett egy nyugtatót. Viszont nem alapműveltség, úgyhogy semmi nincs abban, hogy te nem tudod, micsoda.
2013. dec. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Van kb. 6-8 vény nélküli hatásos gyógyszer, amiről illene tudni: aszpirin, paracetamol, advil, görcsoldók, emésztésre, fájdalomcsillapítók, stb. Ezt leginkább a családból jó tudni, mert nagyjából ugyanabból az "anyagból" vagytok és vannak örökletes tulajdonságok, pl. vérnyomás, illetve vércsoport. Azokat jegyezd meg, amelyek pl. működnek anyudnál-apudnál-tesódnál. Ezzel még szó sincs gyógyszer eltúzásról!, csak elsősegélyről. Ezek mellett a természetes módszereket (teák, méz, kenőcsök) nyugodtan alkalmazhatod :).
2013. dec. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell ismerned. Ne törődj ilyen emberekkel,akiknek az probléma,hogy nem ismered a gyógyszer neveket. 30/n
2013. dec. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Nekem is vannak ilyen ismerőseim, és szerencsére nem tudom, hogy milyen gyógyszerekről beszélnek.

Addig örülj, amíg te sem tudod, mert ez azt jelenti, hogy nincs szükséged rájuk.

2013. dec. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Minden betegségnek megvannak a lépcsőfokai, s az egyszerű és időben ki nem kezelt náthából átváltozott légcső és tüdőgyulladás nem fogja megkérdezni a gazditól azt, hogy "Vajon a gazdi ismeri a gyógymódot?" :)) Ha pl. az ilyen egyszerű betegség nincs kikezelve időben, akkor lappangani fog a vérkeringésben és a első szerveket piszkálja tovább. Egyszerű 6.os biológia és minő véletlen: generációk nőttek így fel.
2013. dec. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nem, én sem ismerem őket, 1-2 fájdalomcsillapító kivételével. Nem élek ilyesmivel, sosem vagyok beteg, nem bízom a gyógyszerekben, minek kéne tudnom?

Kórház-, gyógyszer- és orvosfóbiára úgysincs gyógyszer :D


A Frontinról sosem hallottam, aminek inkább örülök, mint nem.

2013. dec. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

Kevés olyan dolog van, amelyről kijelenthetem, hogy nem érdekel az ismeretük. A gyógyszerek egy ilyen kategória.


Elsősorban valóban annak kell tudnia adott témáról , akinek foglalkozásilag köze van hozzá ( orvosok, gyógyszerészek ), másodsorban ami határozó szempont erre nézve nem az illedelem, hanem a hasznosság ( vagyis mennyire hasznos, illetve mennyire használsz adott ismeretet ). Ebből a szempontból eszembe jutott néhány ex-osztálytársam, akik az utolsó években rákaptak arra, hogy a házi patikájukat az iskolába szállítsák és szinte napi rendszerességgel az volt a szüneti program, hogy egymáshoz járkáltak gyógyszerért, mert épp hasító fejfájásuk volt vagy egyéb panaszuk, amely 18 évesen nagyon menő, főleg ha lehetőség van rá, hogy mindenre szedjenek egy tablettát.

Ők például biztosra ismerik az alapvető gyógyszertárat. Valamiért nem irigykedem.

2013. dec. 10. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%

Csókoltatom, aki rögtön nyomatja magába az alprazolamot (Frontin), ha "totál készen van".


Nem tudom, hány éves vagy, de ezek az ismeretek rád ragadnak majd. Ha rádjön a hígf*s*s, és adnak Lopediumot neked, akkor azt már meg is jegyezted. Az ibuprofén, paracetamol meg acetil-szalicilsav tartalmú készítmények nevét is meg fogod tanulni, ha néha fáj valamid, és beveszel egyet-egyet.

Amikor már nagyobb voltam és lebetegedtem (lázam is volt), szüleimnek meg ugye dolgozniuk kellett nem tudtak otthon maradni velem, akkor szépen este elmondták nekem, hogy ha lázam van, akkor melyik gyógyszereket tudom variálni.

38 fokig elég az ibuprofén, paracetamol (pl.: Algoflex, Panadol), ha fentebb megy akkor küldjek utána egy Algopyrint is :)

Szép lassan megtanultam. Aztán tanultam is gyógyszerekről, így most már én mondom az ötleteket :)

2013. dec. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!