Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Előítéletek bőrszín tekintetében?

Előítéletek bőrszín tekintetében?

Figyelt kérdés
26 éves félig koreai, félig magyar származású lány vagyok, a barátom kongói származású. 1,5 éve vagyunk együtt, megkérte a kezem. ..Vajon milyen előítéletekkel kell majd nekünk vagy az esetleges gyerekeinknek szembenéznünk?
2013. dec. 12. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Biztosan nagyon aranyos gyerekeitek lesznek!


Nincs semmi baj a keveredéssel.

Sok boldogságot nektek.

2013. dec. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
hát igen, sajnos ilyen a világban élünk, ahol nem hülyeség feltenni egy ilyen kérdést...
2013. dec. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Előítéletnek is lehetne hívni, de inkább tapasztalat: nagyon kevés szinesbőrűt látni banknban, vagy egyéb szellemi munkakörökben dolgozni, legtöbbje a gyorséttermekben pultozik, s az már nagy szó, mert egyáltalán dolgozik... Magyarországon nem ennyire tragikus a helyzet, mett túl szegény ahhoz, hogy érdekes legyen a bűnözőknek, de Angliában már nem tudsz anélkül az utcára lépni, hogy ne botlanál bele valami rosszarcú fekába, aki vagy drogot/lopott műszaki cikkeket árul, vagy azon igyekszik, hogy ellopja a táskádat.
2013. dec. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%

Mióta élsz Magyarországon? Itt születtél? Nem hinném, hogy jelentős eltérés lenne a jövőben a már tapasztaltakhoz képest.


Magyar-magyar vagyok, ami azt jelenti, nem tudom mi vagyok. Sokan erre felkapják a fejüket, meg lepontoznak itt. Nem érdekel. Magyar vagyok, ami azt jelenti, hogy magyarnak tartom magam. De hogy az őseim miféle szerzetek voltak az évszázadok során, nem tudom.


Nem emelem magyar embertársaimat más népek fölé, hitványabbnak sem tartom. Ezzel együtt tudom, hogy sajnos szeretjük megszólni a másikat. Nem kell ehhez Kóreából jönnöd. Elég az, ha magas vagy, ha alacsony vagy, ha görbe a hátad, ha egyenes. Baj, ha a másik biceg, raccsol, nagy az orra, kicsi az orra. Egyáltalán, hogy létezik.

Ez ellen nem tudsz semmit tenni. Legjobb, ha fel sem veszed. A problémás helyeket meg mindenkinek ajánlatos elkerülni.


---------------------


Egy kedves válaszolónak:


Nekem olybá tűnik, hogy az Államok elnöke mintha nem lenne pepírfehér. Meg talán Mandela sem. Bankvezér is van köztük jó sok. Kollégium mellett lakom. Hát az egyetemisták kétharmada itt színes. És nem büfé-ruhatár szakra járnak!


Nobel-díjasok:


Albert Lutuli

1898-1967


Desmond Tutu

1931-


Kofi Annan

1938-


Martin Luther King

1929-1968


Nelson Mandela

1918-


Sir Arthur Lewis

1915-1991

2013. dec. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%
Ezek nem rendes Nobel-díjasok, hanem béke nobel-díjasok, vagyis ezek csak a sírás-rívásért kaptak egy díjat, nem azért mert valamit is kitaláltak.
2013. dec. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
Egyébként ha nem tudnád Nelson Mandela most halt meg, írd csak oda szépen, hogy -2013.
2013. dec. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15%
Magyarországról van szó ... kit éredekel, hogy milyenb feka nobel-díjasok vannak amerikában? Ja és a kérdésre válaszolva mint már valaki írta igeni előítéletesek tudnka lenni az emberek, főleg egy ázsiai-néger emberrel szemben :/
2013. dec. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5%
Meg kb 20 évig bötönben csicsikált szóval én nem jönnék vele példaként...
2013. dec. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27%
Milyen szép, hogy egy tényállítás, nevezetesen Nelson Mandela halála is 0%-ot kap.
2013. dec. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szemléletes példát kaphattál arról, mennyire nem vagyunk elfogadók. Mindenki mindenkit lepontozott. :-(


Azzal értek egyet, aki úgy véli, hogy a jövőben sem számíthatsz másra, mint eddig.

2013. dec. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!