Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az mennyire "ciki", ha egy...

Az mennyire "ciki", ha egy fiatal huszonéves srácnak csak középiskolai végzettsége van?

Figyelt kérdés

nuku szakma, illetve elkezdett egy szakmát tanulni, csak otthagyta mert nem érdekli.

Manapság cikinek számít, hogy valakinek nincs szakmája?

És ha ciki akkor indokoljátok meg, hogy miért, kort is írjatok legyetek szívesek, és azt is, hogy ti milyen szakmát tanultatok.



2014. jan. 5. 16:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Miből él? Mert ha a szülők tartják el ennyi idősen úgy, hogy semmit nem tud felmutatni, az igen, ciki...

Ha közben valamit csinál, pl. árufeltöltő, eladó, bármi, akkor nem, csak gondolnia kéne arra is, hogy lesz még családfenntartó, 40+ éves, és akkor szakma+munkatapasztalat nélkül nehezebb érvényesülnie.


Az én szakmám miért lenne fontos? Most számít az, ha leírom, hogy könyvelő vagyok?

2014. jan. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha nincs rendes munkája, nem boldogul az életben, akkor ciki, hogy abbahagyta a szakma tanulását, amivel esetleg jobbak lehetnének az esélyei. Ha normális munkája van, akkor csak egy papír lenne a végzettség, főleg, ha nem is abban a szakmában dolgozik, amit elkezdett tanulni.

De a tanulást bármikor lehet folytatni, vagy újrakezdeni, akár 30-40-50 évesen is.

2014. jan. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
sofőr jelenleg, futárcéhnél, később kamionsofőr szakma. a munka.
2014. jan. 5. 17:09
 4/13 A kérdező kommentje:

én pl semmi máshoz nem értek csak a vezetéshez, volt hogy 12 órát vezettem egy huzamba, úgy hogy csak 1 szer!! álltam meg vizeletet üriteni.

nekem az mondhatni nem munka hogy vezethetek és még kapok érte pénzt is.

2014. jan. 5. 17:11
 5/13 anonim ***** válasza:
Az is egy szakma, nem ingyenélő vagy, úgyhogy nem kell ezt szégyellni.
2014. jan. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha ezt szeretet csinálni, és jól is csinálod, akkor nagyon szerencsés vagy, nincs ebben semmi ciki.

De ha akarsz még tanulni mást is, azt is megteheted még bármikor a jövőben.

2014. jan. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a végzettség hiánya a ciki, hanem ha nem tudod befizetni a villanyszámlát.
2014. jan. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem ciki. Vagyis 1 bizonyos rétegnek ciki, de velük amúgyse kell foglalkozni.

A szakma tanulást azért a helyedben végiggondolnám, nagyon megkönnyítené a helyzeted, ha esetleg megszűnik ez a munkád, mert bizony erre is kell gondolni. Olyat végezz el amit szeretsz, kismillió szakmából 1-et csak ki tudsz választani, ami tetszik is. Vagy végezz el egy olyat, amivel vállalkozni tudsz esetleg.

2014. jan. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ciki, azért mert így nem fogsz tudni előrébb jutni. Marad a betanított munkás lét, ahol úgy szívják a véredet és úgy használnak ki ahogy nem szégyellnek... Illetve minimálbérre bármit is alapozni... no ez egyén kérdése. Én biztos nem ilyenre építeném az életemet, ahol nap mint nap szembesítenek azzal, hogy 50 en várnak a helyemre.


Keress egy munkát, azt mellette tanulj valami szakmát levelezőn vagy hétvégente távoktatásban. Avagy nyelvet önmagadtól.

2014. jan. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha jól elvagy sofőrként, akkor semmi baj. Nem a papír hajtja a kamiont.

Más meg 2 diplomával képtelen elhelyezkedni, az inkább gáz.

2014. jan. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!