Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Itt gyk-n miért mindenki csak...

Itt gyk-n miért mindenki csak azzal foglalkozik hogy kinek jó vagy rossz a helyesírása? Minden kérdezöt ezzel traktálnak, ahelyett hogy normális válaszokat adnának!

Figyelt kérdés
blabla. " elöbb tanulj meg írni. Blabla " vegyél inkább egy helyesírási könyvet. Ennyire unatkoznak? Minek szólnak bele?
2014. jan. 8. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
És te miért foglalkozol ezzel?
2014. jan. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
Azért, mert itt minden 3. "kérdezö" (- ahogy te írtad, vegyél egy helyesírási szójegyzéket) hiányzott a nyelvtanóráról. Ha valami hibásan van írva, az a szöveg gyakran érthetetlenné válik, ezért az esetleges válaszadó nem tudja miről van szó, pont emiatt traktálják a kérdezőt a helyesírási hibáival, mert nem lehet érteni.
2014. jan. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Mert nagyon idegesítő. A melléütésekért nem szoktunk szólni, de a sok "mien", "vok", "nemtom", és társai már műveletlenségre utal. Nekem kifejezetten furcsa, hogy hogy lehet valaki ennyire igénytelen arra, amivel magáról alkot egy képet.
2014. jan. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem mindenki nyelvtannáci, inkább csak az internetet használni kezdők és az (örök) gyerekek.


Idézet a Netikettből 1995-ből:

"Ne kószálj a témától, ne beszélj össze-vissza, és soha, de soha ne írj levelet, ami csak valaki gépelési vagy helyesírási hibáira rá. Ez utóbbi azonnal megmutatja, hogy milyen szörnyen kezdõ vagy."

2014. jan. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
56%
Azért, mert ez általános műveltség. Egy elsős is tud helyesen írni és olvasni, amikor egy felnőtt követi el ezeket a hibákat az kiborító. Végezzen el egy első osztályt újra, aztán utána böngésszen. Pont.
2014. márc. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
75%

Sokan szeretnek kötözködni.


De amúgy...


...Igen, valóban igazatok van, hogy meg kell tanulni írni, de abban már nincs , hogy 1. osztályt kell elvégezni. Hiszen hány évig kell tanulni az iskolában?Elég bonyolult és összetett a magyar nyelvtan.


Persze ez még nem zárja ki azt, hogy nem kell tudni írni, mert ELVILEG mindenkinek tudnia kell, de sokan itt még az iskolát sem fejezték be.


Miért tudja egy 15 éves gyerek, hogy úgy kell leírni valamit ahogy, ha nen is tanulták még?( Mármint a hozzá szükséges szabályokat stb...)


De ez csak az én véleményem

2014. júl. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
5: Egy általános iskolás még tud helyesen írni. Egy középkorú vagy idősebb ember már nem feltétlen. Itt vagy te is például, az milyen mondat, hogy "Pont."? Ugye-ugye. Helyesírásnál fontosabb lenne, hogy legalább alapfokon tisztában legyünk a kulturált érvelés technikáival. Ami nem úgy működik, hogy "Pont.". Igen, ezt van ahol az általános iskolában tanulják. Nálunk sajnos nem. De egy felnőtt azért már tudhatná. A helytelenül írt szöveget azért értjük, a hozzáböfögés olvasásával meg csak az időnket pazaroljuk.
2014. júl. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
61%
Figyelj, én arról beszéltem, hogy ez általános műveltség lenne, hogy felnőtt emberek ne azt írják, hogy "szímpad, halyó.. stb." Nem várunk el senkitől nagyon magas tudást ezzel kapcsoladban, csak legalább mindenki figyeljen arra, hogy mit ír le. Nem értem egyébként, hogy miért vagy beleakadva abba a "Pont."-ba a végén, a lényeggel nem is foglalkozol. Azzal csak azt akartam jelezni, hogy "részemről ennyi".
2014. júl. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

8: a lényegre éppenhogy válaszoltam, ott van a legelső sorban. Ne haragudj, de felszínesnek látszol, az érdemi tartalom felfogására sajnálod az energiát, de a helyesírási hibák rögtön szúrják a szemed.


A "Pont." inkább az "Ennyi." megfelelője, de benne van az is, hogy további vitának helye nincs. Egy agresszív, kulturálatlan zárása a vitának. Olvastad valaha a szépirodalomban azt hogy "Pont."?

Ha tényleg azt írtad volna, hogy "részemről ennyi", arra nem is reagáltam volna, bár ebben a pillanatban, hogy most másodszorra is írtál, ez már nagyon hülyén hangzik. Hiszen ha "részedről ennyi", az azt jelenti, hogy nem kívánsz továbbiakban hozzászólni a vitához. Most mégis megtetted. Neked ez valószínűleg kötekedés, hiszen (majdnem) teljesen helyesen írtad a hozzászólásodat. Éppen csak tartalmailag inkonkzekvens. Attól, hogy valaki borzalmas helyesírással ír, még lehet nagyon bölcs hozzászólása. Külföldön élőknél tipikus is. De a hülyeség hibátlan helyesírással is hülyeség marad.

2014. júl. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
57%

Miért volt ez hülyeség? :)

Tartsd meg magadnak a bölcsességeidet :)

2014. júl. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!