Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valaki leírná, hogy miért van...

Valaki leírná, hogy miért van ellenszenv a magyarok-románok, magyarok-szlovákok, magyarok-szerbek között?

Figyelt kérdés
2014. jan. 10. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
31%
Nem hallottál még az első világháborúról, vagy a trianoni békediktátumról(-szerződésről) ?
2014. jan. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Amit az első írt, az egy történelmi háttér, amiért nem a mostani nemzetet kellene utálni, de a primitív és korlátolt ember ezt teszi.


Sajnos nekem is volt elég tapasztalatom ebben, ugyebár én erdélyi vagyok, ahol másról sem szól a vita, csak " azok a büdös oláhok " , illetve " azok a rühes 'bozgor'-ok ( román szó a magyarok nem túl szép stílusú kifejezésére ) ".

Én az ilyen embereket csak sajnálni tudom, akiknek egy percig sem fut át az agyukon az, hogy attól, mert köpködik egymást úton-útfélen, attól még semmi sem fog változni, bmeg.

Hiába tudod a Trianont, ha fogalmad sincs az emberségről, ott áshatod el magad, ahol éppen vagy, legyen az Magyarország, Románia, Szlovákia vagy Szerbia. Teljesen mindegy, mert emberileg egy nulla vagy.

2014. jan. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 *Nekomimi* ***** válasza:
50%

Igen, a második válaszolónak nagyon is igaza van.

Az a múlt. Csak valahogy ezt sokan elfelejtik.

Én vajdasági vagyok és ha Pesten járok, persze, hogy elmegyek bevásárló központokba, erre-arra és a "nem magyarországi" beszédem miatt megkérdezik elég sok helyen, hogy hová valósi vagyok. Amint kimondom, hogy vajdasági, máris úgy néznek rám mint egy leprásra. Ugyan ez a helyzet Szegeden is, vagy bárhol máshol...

2014. jan. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nekem is volt szerb magyar ismerősöm mo-i egyetemen, de pl. szakdogáját is szerbiából írta, ill. a sporteseményen (magyar-szerb) a szerbeknek drukkolt... nem tudom akkor miért nem ment szerbiába tanulni.
2014. jan. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
Velem van a baj, hogy semmi ellenszenvet nem érzek irántuk? Úgy értem, pl. egy teljesen átlagos román iránt.
2014. jan. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Amíg nem csinál olyat, ami számomra nem baj, addig senkivel nincs semmi bajom. De ha elvárja, hogy egyenrangúnak tekintsem (vagy többnek), akkor ne csak dadogja a nyelvet, ne csak éppen hogy ismerje a KRESZ-t, ne csak "lássa" a kultúránkat, és szokásainkat... Aki nem képes ezeket elsajátítani, azok általában ne legyenek elszállva magukkal. Ismerek ilyen srácot, hogy furán beszéli a magyart, Romániából jött, és nagyon jó fej, rábíznám a gyermekem is, mert tudja, hogy mik a hibái. Ha én kimegyek külföldre, nem játszom a királyt... Ez az ellenszenvem oka általában.


A történelem meg olyan gyenge indok... Kit érdekel, kinek a tulajdona pár kilométernyi föld? A lelkület, a hozzáállás, a szándék nem az országhatárral együtt vonul, hanem az emberi szívekkel. Aki tetű, nagyképű, az akár magyar, akár nem, tetű marad.

Ezért sajnos már ott tartok, hogy a cigókat jobban kedvelem itt Magyarországon, mint a magyarokat. :\ Mert akármilyen nyelvet beszél valaki, a gerinctelenségre nem lehet ez indok. :))))


De ugye nem ez volt a kérdés, ezért abbahagyom az okfejtést. :D

2014. jan. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!