Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek etikus felnyomni...

Szerintetek etikus felnyomni a buszsofőrt a VB-Kontrollnál?

Figyelt kérdés

Etikus az, ha jelentem a buszsofőrt, ha fülest kapott az ellenőrzésről és emiatt találtak mindent rendben nála?


Pénteken például ez történt. Két megálló közt félúton kapott egy hívást, amire ő elkezdett vadul jegyet gyártani. A következő megállóban felszálló ellenőrök már mindent rendben találtak.


Én a végállomás előtt leszálltam, így biztosra nem tudhatom, de azért remélem, hogy a kassza tartalmát összevetik a pénztárgép által kinyomtatottt adatokkal.



2014. jan. 12. 15:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Én nem nyomnám fel, nem érezném magam jól utána, szerintem ez nem ránk tartozik.
2014. jan. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Mi vagy te APEH ellenőr ? Ha a " nagy kutyák " büntetlenül csalhatnak akkor miért kellene a "kisembert" felnyomni,csak azért mert irigyled tőle,hogy ő megtudja csinálni ? Amíg nem az embereket károsítja meg csak hajrá!!!
2014. jan. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Persze, ha ettől nyugodt marad a lelkiismereted és jobban alszol...


Mi a fenét foglalkozol te ezzel? Mi közöd ahhoz, hogy rendben találtak-e nála mindent, vagy mennyivel jobb neked, ha őt megbüntetik? Szánalmas ember lehetsz, ha reméled, hogy a sofőr rosszul járt... eh...

2014. jan. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem, de akkor én is lophatok mától? Elég kisember vagyok ehhez.


BTW szerintem nem jó megközelítés a nagyúr-kisember megkülönböztetése.

2014. jan. 12. 15:35
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem is irigy rosszindulatú ember vagy !!! Semmi közöd ahoz,hogy mit csinált !
2014. jan. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nekem sem kell fizetnem a buszért, ha már úgysem a VB-nél, hanem a sofőrnél kötne ki a pénzem, igaz?
2014. jan. 12. 15:40
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
A saját dolgoddal törődj,ha lebukik akkor az az ő problémája lesz.
2014. jan. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Akkor lenne igaza a hőzöngőknek, ha nem közpénzt lopna a K. sofőr. Csakhogy sajnos a tömegközlekedést a költségvetésből pénzelik jelentős részben, és ha a sofőrök nem lopnának, akkor a hiány is kisebb lenne. Én feljelentés-ellenes vagyok, de még inkább ellenzem, ha valaki a társadalom által összedobott lóvéból lop. Úgyhogy ez esetben én bizony felnyomnám.
2014. jan. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Talán nem gondoljátok végig, de az enyveskezű sofőrök és a bliccelők miatt kell olyan sokat fizetni a jegyekért-bérletekért...
2014. jan. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%

Én nem jelenteném, de teljesen megérteném, ha te igen.

Először is ez a kisember-nagyember lophat-nem lophat dolog marha értelmetlen. Milyen jogon vonná felelősségre az olyan ember a korrupt politikust, aki adót csal, jegy nélkül utazik tömegközlekedésen, egyből csúsztatja a tízezrest a rendőrnek, ha valami probléma van és mindent amit lehet számla nélkül vesz? Semmi. Ráadásul a legtöbb busztársaság folyamatosan a csőd szélén táncol, aminek a legfőbb oka a rengeteg bliccelő és az ilyen saját zsebre dolgozó sofőrök.


Ráadásul még van egy fontos dolog: a buszok menetrendjét a kihasználtságuk alapján állítják össze. Fentről az okosok ezt a vonalat most úgy látják, hogy alig használja pár ember, mert a sofőr saját zsebre dolgozik. Tehát ha meg kell húzni a nadrágszíjat, akkor simán lehet, hogy olyan járatot szüntetnek meg, ami gyakorlatilag mindig tele van, csak nem adnak el rá egy jegyet a tapló sofőr miatt.

2014. jan. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!