Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az igazság ennyire fáj? Miért...

Yádenyúl kérdése:

Az igazság ennyire fáj? Miért tabu?

Figyelt kérdés
Épp a hozzászólásomat törölték, mert megírtam egy kérdésre a kemény, és igaz véleményem. Arról volt szó, hogy "a férjem miért nem fizet gyerektartást? Szerintetek a bíróságon be valja, hogy 3 éve nem fizet?" Na ezen a kérdésen akadtam ki! Miért fizessen egy olyan aki már mindent elvesztett, szóval azért fizessen hogy látogathassa a saját gyerekét? Ha nem fizet egy sz e m é t tr óger? És negatívan hangolja a gyereket az apára ha nem fizet? Szerintetek is igazságos ez? A férfiakat kérdezem, a nőkkel nem lehet beszélgetni, kíméljenek. Köszönöm
2014. jan. 14. 23:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Egy normálisan gondolkodó édesapa nem azért fizet a volt feleségének gyerektartást, hogy látogathassa a gyerekét, hanem azért, hogy annak szegény gyereknek ne kelljen hiányt szenvednie semmiben. Aztán, ha az édesanyja nem viseli gondját a gyereknek, vagy másra költi a pénzt (amit azért kétlek, de simán elképzelhetőnek tartom, hogy ez is megtörtént már) az már más kérdés, de alapjáraton ezért létezik az a nyomorult gyerektartás.
2014. jan. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, lány vagyok de azért kérlek olvasd el és gondold át amit mondok.

Az én szüleim elváltak. Anyu keresi egyedül a pénzt, hogy eltartson engem meg a bátyámat. Apu pedig küldi a gyerektartást, s mi néha elmegyünk hozzá, amikor tudunk. Volt olyan időszak, amikor Apu nem küldte. Mi továbbra is mehettünk, de kevesebb lett a pénz, akkor pedig nehezebben tudtunk megélni. Mert itt nem kettő, keres négy személyre, ha nem egy háromra. S ha az a pénz nincs, sokkal nehezebben tudunk megélni. Anélkül is megy, de nehéz. Ez pedig kiszúrás azzal szemben, hogy ez egy csekély összeg az egészhez szemben. Volt, amikor Anyu is ment volna a bíróságra, de nem tette.

Most már érted miért rossz ez?

Nálunk nem volt negatív hangolás ekkor se Apu felé, de a tény az tény. Nehezebb megélni nélküle, de nem akarom ismételni magamat. De ha így is valaki kevesebbet keres mint mi, annak még nehezebb dolga lesz ilyenkor, még rosszabb esélyei vannak.

Vagyis azért kell fizetni, hogy a saját gyerekeid biztosan jól tudjanak élni. Mert nem veszítetted el őket, egy cseppet sem. Csak kevesebbet láthatod őket, de így is szeretnek. Kérlek, ne tekintsd akkor már nem létezőnek a gyereket, ha kevesebbet láthatod..


Köszönöm, hogy végig olvastad. Remélem, tudtam segíteni és elnézést hogy lányként (azaz kifejletlen nőként, ha jobban akarok fogalmazni) írtam ide a tiltásod ellenére.


13/L

2014. jan. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Egy normálisan gondolkodó édesanya pedig nem veszi el azt a kis pénzt is amiért keményen megdolgozik a volt férje, hanem, szerez magának egy férjet (mert kap) és akkor lehet dolgozni. De ha ott férj is, hát még szép hogy én se fizetnék, Egy férfinek ez több mint megalázó. És hidd el nem gyerej miatt jérig hanem a bosszú miatt, vagy mert csak úgy... mert ilyenek!
2014. jan. 14. 23:43
 4/29 A kérdező kommentje:
Én értelek te lány. de nem minden válás olyan mint a teszüleidé. A legtöbb válás megcsalás, s a legtöbbet a nő hibézott na akkor már még gázzab a helyzet az apa számára mert nem elég hogy a gyerekét is elveszi (értem ez alatt pici gyerekeket) de még jól is lehúzza gyerektartással, miközben ő csinos fiatal anyukaként pasizik. -.-
2014. jan. 14. 23:49
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok az a 13 éves lány újra.

Lehet, de nem az anyukának adod, hanem a gyerekednek. S gyerek sem idióta, rájön, hogy ki milyen igazából. S a későbbiekben az apuka ugyan úgy részt vehet az életébe. Még akkor is szerintem, csak látogassa meg amikor csak tudja.

2014. jan. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
gondolj bele, tevagy az apa, és a szerelmed félrelép a szomszéddal! 2 választásod van: vagy tudomásr se veszel róla, mert nem akarod elveszíteni mindened, főleg a kis gyereked, a második, hogy szembe szállsz a valósággal, és lép, eéválsz tőle, meg várod még ő dob ki. Tehát gondolom harcba szállsz a gyerekért, de gyerek az anyának ítélik, holott ő vola ...na.. végül össze áll a szomszéd bikával. Ő pedig követeli a gyerektartást, holott te a kis minimálbérért szenvedsz, alig tudsz megélni, egést héten halálra dolgozod magad, és még legyeb időd látogatni a gyermeked, jópofizni a gyerek miatt.. vagy fizeted és gyereked elismer, és hülyének érzed magad egész életedbe, megéhezed a gyerektartást,, vagy nem fizeted, és egy senki leszel. Na? De a az anyák nincsennek ilyen helyzetben, csaj az anyagiak, az apák a anyagiak mellett a lelki problémákkal is küzdeniük kell!
2014. jan. 15. 00:08
 7/29 anonim ***** válasza:
#4 - És te tudod azt, hogy ez a válás konkrétan miből állt és hogyan zajlott ?
2014. jan. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Ha nem a kérdező a négyes, hanem én (13 éves lány még mindig), akkor igen, tudom. El lett meséve, hogy pontosan mi hogyan volt.
2014. jan. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Nem , nem , a kérdezőnek szántam a kérdést, csak a #4-es hozzászólására hivatkoztam , azért írtam így :).
2014. jan. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogyan, de mijogon követeli más pénzét, ő vállalta a gyereket, neki ítélték. akkor 3 év után miért nem törődik bele a hiénája? Élveszi a gyereke jelenlétét, az apa nem. mind egy hogy miért váltak szét! Mindenképpen az anya jár a jól! És ezt mindenki tudja.
2014. jan. 15. 00:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!