Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek azért hogy ne...

Mit tegyek azért hogy ne szégyelljem magunkat? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Az a helyzet, hogy bekerültem egy viszonylag "elit" gimibe. Az osztályban az emberek 90% újgazdag, tehetős családban nőttek fel.

Az előző osztályom egyáltalán nem volt ilyen, de ők..

Nem arról van szó, hogy nagyon lenéznek, vagy bármi, de néha hozzám vágják hogyha valahova nem tudok velük elmenni, ami pl. 1-2ezer forint, vagy mozi, bármi, és ezt már megjegyezték. Sokszor meg is kérdezték hogy miért, és én szégyellem hogy pénzhiányában, mert ők nem tudják milyen is az a nélkülözés, mindig mindent megkapnak. Több száz négyzetméteres családi házakban éldegélnek, mi meg Pesten, egy kis lakásban, amit szintén szégyellek, nem is szoktam áthívni senkit.

Bevallom sokszor van olyan, hogy a hónap végéig csak úgy tudjuk kihúzni, hogy sima üres kenyeret eszünk, van mikor még nincs 300forintunk sem egy kiló kenyérre. Ezért szoktam spórolni, mert ha van pénz, szoktam néha 2-300forintokat kapni, ami nagyon jól jön mikor ki fogy a kis perselyünk. Félre értés ne essék, NEM önsajnáltatásból írom le ezeket, csak nem tudom, mi a megfelelő válasz az osztálytársaimnak arra, hogyha nem tudok velük elmenni és kérdezgetnek hogy miért nem? Mert szerintem ahhoz azért sok közük nincs hogy milyen az anyagi helyzetünk itthon.

Megjegyzem, ők kiakadnak ha a több tízezer forintjukból amit kapnak elkérnek tőlük a szüleik 1-2ezer forintot, mert ezt ecsetelik sokszor, hogy mennyire utálják emiatt a szüleiket.

Remélem Ti sem az önsajnálatot fogjátok ebből leszűrni, előre is köszönöm a válaszokat.



2014. jan. 27. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, általában ez nem szégyen, a szégyen érzése belülről fakad és ha felmerül, akkor azt jelenti, hogy az illető elfogadja mások értékrendjét Márpedig értelmes ember csak azt az értékrendet fogadja el, amit ő értékesnek tart. Más értékek iránt közömbös vagy elutasító. Ha egyébként tanulmányi eredményeid vagy egyebek alapján méltányolnak az osztálytársaid, akkor benned ilyen érzések nem fognak felmerülni.
2014. jan. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a szüleid dolgoznak,nem?

Ha igen,megtettetek mindent,nem kell szégyellni.

2014. jan. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, dolgoznak. Amit tudnak mindent megadnak nekem..de nem vagyunk milliomosok. Ezt én elfogadtam, megértettem.

Nem vagyok túl jó tanuló, bár hármasom kettesem és egyesem nincs, a félévim főbb tantárgyai akkor is négyesek lettek. Nem azt mondom hogy kitűnő szeretnék hirtelen lenni, de ezt a sok négyest évvégére ötösre szeretném kijavítani, ha nem is tudok mindent, a nagyrészét akkoris, mert most a félévi néhány kis hibám miatt úszott el a 4,7-es átlagtól.

(Többekközt fogalmazni nem tudok, ezért bocsánat! :S :D)

13/L

2014. jan. 27. 18:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Szégyellni ne szégyelld sosem magad a nincs miatt.Ez egy keményen jellemformáló helyzet, és kitartást igényel.


Az oszt.társakat is simán le lehet szerelni: Dolgod van.

2014. jan. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ha nem fake:

RESPECT!

2014. jan. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!