Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kandi kamerás videóknál, hogy...

Kandi kamerás videóknál, hogy működik ez?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy a kandi kamerás (átverés) videóknál, a megviccelt emberekkel aláíratnak-e szerződést, hogy feltölthessék a róluk készült felvételt videómegosztó oldalkra? Írásbeli szerződés szükséges vagy elég ha rögzítve van a beleegyezésük kamerával?

2014. jan. 28. 01:53
 1/7 anonim ***** válasza:
A beleegyezése mindenképpen kell. Szerintem elég a szóbeli. Azonban sok helyen láttam olyat is, hogy kikockázták az ember arcát, eltorzították a hangját. Így nem felismerhető.
2014. jan. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Utólag kérik a beleegyezését.
2014. jan. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért remélem nem engem akartok feltenni Pl. Napiszarra vagy facre?
2014. jan. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hosszúhajú ***** válasza:
régen tanultam sajtó etikát- akkor még volt ilyen. Ha közterületen történik a forgatás, akkor elvileg nem kell engedély. A többit elfelejtettem- múlt században volt.
2014. febr. 19. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A személyhez fűződő jogok megsértését kizáró hozzájárulásnak kifejezettnek kell lennie; azt a jogosult terhére kiterjesztően nem lehet értelmezni. (BH2002.7)
2014. febr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A jogszabály "egyértelműen nem lehet kifejezni" részét sajnos nem értem, nem vagyok otthon a jogi szövegalkotásban... :)


Viszont a folytatásból azt szűröm le, hogy mégis érdemes akkor pl. egy írásos beleegyezés kérése és úgy tiszta az ügy. Bár a szöveg nem ilyen helyzetet vázol, ha jól értelmezem.

"Az eljáró tanács álláspontja szerint tehát amennyiben a perben az alperes nem tudja megfelelően bizonyítani, hogy a felperes egyes kijelentéseit tartalmazó felvétel műsorajánló formájában történő ismételt sugárzásához kifejezett hozzájárulást kapott, az alperes személyhez fűződő jogait a felperes megsértette."

2014. jún. 23. 01:46
 7/7 A kérdező kommentje:
*"értelmezni" rész, bocsánat :)
2014. jún. 23. 01:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!