Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Létezik még vajon olyan...

Létezik még vajon olyan titkárnői, asszisztensi munka ahol nem kérnek nyelvtudást?

Figyelt kérdés

Mindenhol ez van: középfokú, használható- aktív, felsőfokú, folyékony angol/német nyelvtudás. Egyéb idegen nyelvek előny. De van ahol már kapásból 2 nyelvet kérnek.


Én ezzel ráfáztam nagyon. Több évig dolgoztam ilyen pozícióban egy helyen, ahol sosem kellett angolul vagy bármi más nyelven beszélni, hozzáteszem már nem is menne mert olyan régóta nem tanulom már.

Mi lesz így? Nincs időm újra neki állni tanulni...



2014. jan. 31. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem exportáló és nem importáló belföldi cégeknél simán lehet.
2014. jan. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor úgy látszik mindenki exportál és importál. Úgy kb.99%-ban. Hát jó. Vagyis nem jó, mert a gyerek ebből még nem fog vacsorát látni az asztalon. :/
2014. jan. 31. 13:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem, ezen lehet kiakadni meg keseregni, de a tény az, hogy nem nagyon van ma már ilyen.

A legtöbb helyen legalább néha-néha kell idegen nyelven beszélni, és ilyenkor 99%-ban a titkárnő az első, akihez eljut a külföldi ügyfél - hiszen ő veszi fel a telefont, ő fogadja az érkezőket...

Szóval nem is nagyon tudom elképzelni, hogyan lehetne valaki titkárnő legalább minimális nyelvtudás nélkül...

2014. jan. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Minimális van, amit annyira tudok használni hogy megértek pár egyszerűbb mondatot, tudok válaszolni, illetve levelezésben nem vagyok elveszett. De ez már kevés. Mert egyik kategóriába se fér bele. Tetszik érteni?
2014. jan. 31. 15:07
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne cégeknél nézelődj, hanem óvodáknál, iskoláknál, főleg ha gyereked is van... Olyan helyeken biztosan magyarul kell boldogulni, és szoktak lenni asszisztensi, iskola titkári állások...
2014. jan. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a közszférában lehet. Önkormi, hatóságok......
2014. febr. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Próbálkozok ott is, de agyon rossz a statisztika, mert idáig 1 helyre hívtak be közszférában hirdető munkahelyről. Ha rájuk kell várni, akkor szerintem még 5 év múlva se lesz munkám. :(

El vagyok keseredve!

2014. febr. 3. 14:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem két felsőfokúm van, és egy harmadik nyelvet is jól beszélek, mégsem vesznek fel, szóval... (Most közszférára gondolok, nem titkárnői állásra.)
2014. febr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ajánlom a duolingo alkalmazást.


Én angolul és németül beszélnék, de elég sokat felejtettem. Hiába írom be az önéletrajzba, hogy közép német nyelvtudás, ha az jelen pillanatban csak papíron van meg, s egy egyszerű mondatot nem tudnék kinyökögni. (megérteni nagyrészt mindig megértettem, hogy mit akar a küldföldi)


Ez olyan program, melyet okos telefonról is lehet használni, s választhatsz, hogy milyen nyelven szeretnél tanulni. Angol az alapnyelv, s a többit ezen keresztül "magyarázza". A németemet akartam felfrissíteni, de közben elkezdtem vele spanyolul, s az most jobban megy. Még szórakozásnak is kiváló. :)


Minden nap csak 20-30 percet, ha használod, akkor szép lassan vissza fog térni az elveszett tudásod.

Én általában munkába jövet-menet használom vagy reggel, ha nem tudok aludni.


Szerintem manapság nyelvtudás nélkül meg sem lehet mozdulni.

2014. máj. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!