Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan maradjak éber egy...

Hogyan maradjak éber egy napig, egy nap alvás nélkül?

Figyelt kérdés

Ma éjszaka tanulnom kéne, de eddig amikor próbálkoztam, mindig fáradt voltam és nem tudtam koncentrálni, viszont most élet/halál kérdés. Kávé jelenleg nem áll a rendelkezésemre, ezen kívűl van pár tipp, hogyan tudjak koncentrálni? (csak 1 napról lenne szó, tegnap aludtam)

Bármilyen tipp


2014. febr. 9. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy kávé nem áll rendelkezésre? Valami térszakadáson keresztül kommunikálsz a középkorból?


Egyébként csak egyértelmű dolgokat tudok írni, kis mozgás, önkontroll, stb. Én mindig szoktam aludni 1-1 órát, általában 3-4 felé, utána friss vagyok órákig.

2014. febr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincen itthon, és ma már nem tudok elmenni venni, köszönöm, majd próbálkozok
2014. febr. 9. 20:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Tanulj amennyit tudsz, és feküdj le. Bizonyított tény, hogy tanulás szempontjából 1 óra alvás többet ér mint 1 óra extra tanulás. Alvás közben tárolódik el a megtanult anyag javarésze.

Ha éjszakázni akarsz: leszaladsz éjjelnappaliba kávéért.

Vagy főzöl teát és azt iszogatod. Időnként felkelsz, csinálsz pár fekvőt kézenállást helybenfutást, vagy csak sétálsz egyet.

2014. febr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. febr. 9. 20:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Bizony, legalább 1-2 órát aludj, anélkül az éjszakázás semmit sem fog érni!

Az arcodat fröcsköld jéghideg vízzel!

2014. febr. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Borsmenta illóolajat párologtass az nagyon jó. Én legutóbb 24 órát dolgoztam egyhuzamban, kemény volt, de segítette az ébrenlétet. De az alvásnál nincsen jobb, még ha hamar felkelsz akkor is többet jelent. Tanulj úgy 23.00-ig utána feküdj le és ha olyan kelj fel 4.00-5.00 felé.
2014. febr. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!