Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért éreznek a fiatalabb...

Miért éreznek a fiatalabb generációkban nagyon sokan utálatot az idős emberekkel szemben? Sajnos ez mindennapi tapasztalatom.

Figyelt kérdés

2014. febr. 10. 07:14
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Mert sokan direkt ezt az ellentétet szítják, ugyanis akkor megvan az "ellenség" és nem a tényleges károkozókra figyelnek.


Csak egy példa: a fiatalok nem azért nem kapnak munkát, mert az idösebbek dolgoznak, hanem mert a munkáltatók bejelentenek valakit 4 órára és 12 órában dolgoztatják. Ha ehelyett két embert vennének fel 6o órára, akkor mindjárt jelentösen csökkenne a munkanélküliek száma. Csak akkor nem tudnának a munkaadók annyit csalni, kevesebbet tudnának ellopni.


De ez minden más területre is érvényes, pl a sokat emlegetett utazási kedvezmény - a legtöbb nyugdíjas nem tudja eleve igénybe venni, mert nincs pénze arra, hogy elutazzon, nem az utiköltségre kell gondolni, hanem hogy ha valahová elmegy, ott is elég sokat kell fizetni, ami otthon "megvan".


Egyeseknek elég komoly érdeke, hoyg a generációkat egymás ellen kijátssza, mert így még véletlen sem fognak össze a ténylegesen problémát okozók ellen.

2014. febr. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Túl nagy az életvitel-beli különbség.És a nevelési elvek,is megszaporodtak,felhígultak.Szerintem ez nagyon megnehezíti egymás megértését,oda-vissza.
2014. febr. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés fordítva is áll, ugyanis az idősek is legalább ekkora utálattal vannak a fiatalabbak felé.
2014. febr. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
A jelen kormány alapstratégiája a társadalom különböző rétegeinek egymás ellen uszítása (divide et impera), mert akkor az emberek figyelme egymás ellen fordul és nem a kormányzatot hibáztatják a tehetetlenség miatt.
2014. febr. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
Miért csodálkozol, ha pártunk és kormányunk nagyjai nyuggereznek?
2014. febr. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én fiatalabb generáció vagyok, és semmi bajom az öregekkel, viszont a minap egy kórházban rendesen elhordtak mindenfélének bennünket a párommal, csak mert be mertem kopogni az ablakon, ahol sorszámot adnak ki. Hogy miért pofátlankodunk be eléjük?

Bár ott a nénikéknek valószínű maga a fiatal pár látványa nem tetszett, ez már alapból kihozta belőlük az állatot.

2014. febr. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem más a tapasztalatom. Nem vagyok már tinilány így a huszas éveim közepén járok.... Tisztelem az időseket, sokszor adom át a helyet pl. buszon, segítek csomagot felvinni a lépcsőn, meg ilyesmik. De volt már olyan a tömött buszon, hogy hisztérikusan kiabállt velem egy idős hölgy miért nem megyek arrébb, meg ezek a mai fiatalok...megjegyzem mozdulni sem tudtam, nemhogy arrébb menni, annyira tömeg volt... akkor úgy éreztem, hogy igen, vannak idősek, akiktől konkrétan elkap a hányinger.

Nem egy ilyen "hisztit" tapasztaltam már. Ez persze egyénfüggő. Az idősek többségét nagyon bírom és jól kijövök velük. :)

2014. febr. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!