Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az öregek miért szidják...

Az öregek miért szidják mindig a fiatalokat?

Figyelt kérdés

Üdv! Persze nem mindenki de nagy részük szidja a fiatalokat (14-20 év). Jönnek az "ezek a mai fiatalok, bezzeg az én időmben", meg a "katonaság kéne ezeknek" stb. dumákkal. Miközben ők se különbek, sőt.

Múltkor a haverommal álltam a buszmegállóba (sokan várták a buszt) mögöttünk két öregasszony, szépen haladtunk a sorral, erre elkezdik mondani, hogy "jaj ezek a diákok egész nap ülnek azt még a buszon is tolakodnak", miközben az öregasszony majdnem fellökött úgy tolakodott a sok csomagjával.

Ha a buszon nem adom át a helyem (van még hely de ő pont oda akar ülni), akkor már jön a duma, hogy milyen pofátlan vagyok, ő már ledolgozta az életét stb.

Egyszerűen nem értem. Folyton kötekednek, de ők szidnak minket. Az ilyeneket, hogy lehet leállítani? 15/f



2014. febr. 19. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Csak a megkeseredett öregek ilyenek, nem lehet általánosítani, amúgy a fiatalok meg az öregeket szidják. :-))))

Nem kell leállítani, rájuk kell hagyni.

2014. febr. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Alapból ilyen beállítottságú ország vagyunk, de ez a "bezzeg az én időmben" téma nem csak öregeknél megy, mi is ezt mondjuk 20-25 évesen a fiatalabbakra, mondjuk az tény hogy az öregek és a tömegközlekedés kombó borzalmas párosítás.
2014. febr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Ja igazad van.A buszra mindig tiszta erőből rohannak felfele.Nem érdekli őket hogy másokat fellöknek.Ilyenkor bezzeg nem fáj a lábuk???

Azért szidják a fiatalokat mert irigyek rájuk.

Meg sok öreg gyepásodik befele.

17/L

2014. febr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%

Kedves 17L. Tudod miért nyomakodnak? Azért, mert nekik már nehezebben megy minden, ti meg olyan fürgék vagytok, hogy már akkor leültök, amikor még fel sem álltak az ülésből.

Ha nem erőszakosak, nem nyomulnak, akkor nekik semmi nem marad.


------

A mai fiatalok miért szidják a nyuggereket? A mai fiatalok előtt két lehetőség áll:

- meghalnak fiatalon;

- idővel nyuggerek lesznek.


Ez a kérdés majd jusson eszedbe 30-40-50 év múlva, s legyél nagyon megértő a fiatalokkal.


Úgy egyébként amióta világ a világ, az idősek soha nem értették meg a fiatalokat. Erről nem az Orbán-kormány teret, nem a magyar mentalitás stb.

Teljesen természetes dolog.

2014. febr. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
Utálom az összest kivétel nélkül…
2014. febr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 dellfil ***** válasza:
77%

Szia!

Piszok jót derültem a kérdésednek. Miért?

Először is: a kérdésed egyidős az emberiséggel, annyira elcsépelt, hogy már humoros. (Egyébként egy újszülöttnek minden vicc új. :D)

Másodjára: minden új generáció felteszi ezt a kérdést és ezek után is fel fogja tenni amíg világ a világ.

Harmadszor: az "öregek" meg nincsenek annyira bölcsek, hogy tanultak volna az ifjúságuk idejéből, amikor az akkori - szintén nem bölcs - öregek jöttek nekik a "bezzeg az én időmben..." kezdetű süketeléssel. :DDD

Namármost válaszolhatnék sokféle okosságot a kérdésedre... de szerintem a válasz az, hogy az emberek életkoruktól függetlenül bu... nem bölcsek. :)

Azé' vannak a "generációs" ellentétek.

(Hú de bölcs vagyok! :DDD)


dellfil

2014. febr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%

"Ja igazad van.A buszra mindig tiszta erőből rohannak felfele.Nem érdekli őket hogy másokat fellöknek.Ilyenkor bezzeg nem fáj a lábuk???"


Én meg ezen derültem jót.

Szóval ki szid kit?

;)

2014. febr. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Ti fiatalok megérdemlitek hogy szidjanak bennetek mert belevagytok ragadva a buszon az ülésbe idösebb embereknek eszetek ágába sincs a helyeteket átadni.A nagynéném utazot a gyerek meg az anyja a gyerek felakart állni hogy az idösebbnek átadja a helyet a jó édes anyja meg rászolt ittmaradsz neked id vettem helyet na akkor most min van ? Majd te is leszel öreg kérdezö ha máshogy nemjut helyhöz hát az összes ilyen fiatalt jól is teszik ha férelöködik ennyi
2014. dec. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
Utolsónk azért megjegyezném, hogy egy fiatalnak is fájhat az állás. Attól, hogy nem vagyok púpos, ami látványos lenne, éppen lehetek csontbeteg, vagy lehet más gondom, ami nem látszik. vannak fiatalok is a világon, akik gyermekkoruktól fogva orvosi segítségre szorulnak, de ezt nyilván nem fogják minden öreg orrára kötni.
2015. jún. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos Én is azt tapasztalom,hogy egyre több az agresszív kötekedő öreg ember. Ezek az én szavaimmal az (Ifjisták) vagyis köznyelven a nyuggerek. Most itten nem a kedves nénikre,és bácsikra gondolok. Hanem a folyton szinte semmiért kötekedő öregekkel,akik állandóan bele kötnek a fiatalokba,teljesen ok nélkül. A tömegközlekedés,a piac,hipermarketek,boltok,és SZTK a gyakori törzshelyük. Én ahogy idősödöm,egyre jobban kezdem meg utálni az ilyen típusú öregeket. Most nemrég szilveszterkor a buszon 8-mázsás "hormonzavaros" nagy benga állatnak nevezett egy öregasszony,és elkezdett kiabálni a buszon,mint akit meg erőszakoltak,hogy én fellöktem. Én erre azt mondtam a neki "Mamikám,ha én magát fellöktem volna,most az intenzív osztályon feküdne,vagy a patológián" erre elkezdett sírni,mert a buszon elég sokan voltak,köztük nagy erős férfiak is,de senki nem védte a nyanyát,mert nem neki volt igaza. Meg volt a 252-es buszon egy fonnyadt csöcs,aki még anyázott is nekem.
2016. jan. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!