Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megéri lemondani a párkapcsola...

Megéri lemondani a párkapcsolatokról, komolyabb ismerkedésről, egy családi ház miatt? Bőv lent

Figyelt kérdés

Minden vágyam egy ház viszont hiába dolgozok, a pénzt csak úgy látom érdemesnek elrakni ha itthon élek és nem kell más emberre költenem. Eddig másfél millióm van, és a legspórolósabb megoldással is csak 32 évesen lenne meg a ház ára.

Itt felénk egy jót már lehet kapni 12,5-14millióért, viszont nem tudhatom előre hogy 10 év múlva milyen árak lesznek. Hitelt nem akarnék felvenni csak esetleg akkor ha akad majd egy jó ház és kéne rá 1-2millió.

A másik problémám hogy a mai nőknek nincsen 25-28 éves korukra 4-6 millió megtakarításuk, tehát erre nem szeretnék alapozni, nem hiszek abba hogy majd jön egy csaj, akivel közösen veszünk házat..

21/F


2014. febr. 19. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát, ha úgy nézem, felesleges ennyire előre tervezni, eljutsz 30 éves korodig, és rájössz hogy egyedül vagy, semmit nem láttál a világból, ha lesz egy házad, azt is lakhatod egyedül...


Olyan szempontból megértem, hogy nekem is mostanában elsődleges az hogy munka, egyetem rendben legyen, és kicsit függetlenedjek anyagilag, de direkt lemondani kapcsolatokról nem éri meg.

2014. febr. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nehéz így élni, de azzal se jutok előrébb ha valakivel elkezdek ismerkedni, hisz nem 25 évesen szeretnék valakivel összejönni, arról nem beszélve hogy épeszű nő nem házasság nélkül nem menne bele abba hogy közösen vegyünk egy házat.
2014. febr. 19. 17:18
 3/11 anonim ***** válasza:

10 év alatt még annyi minden történhet! Az is lehet, hogy megismerkedsz valakivel, aki szintén nagyon szeretne családi házban élni és neki is van félretett pénze, aztán ha komolyabbra fordul a kapcsolat és összegyűlik a pénz, közösen vesztek egyet.

Érzelmi ügyeket amúgy se nagyon tervezz előre, mert hiába mondod most, 21 évesen, hogy inkább nem kell kapcsolat, sokszor a szerelem nem úgy jön, hogy akarjuk, vagy nem akarjuk.

Szerintem egyelőre gyűjts a házra, aztán majd látod.

2014. febr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem most pont nagyon sok olyan ismerősöm van, akik 20-21 évesen jöttek össze, és most 25-6 évesen házasodnak, lakást/házat vesznek.
2014. febr. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát ritkán olvasni ennyire anyagias elképzeléseket.

Azért van egy pár tényező, ami ezt az elképzelést befolyásolhatja.

Pl: halál, betegség, politikai helyzet, vagy nyersz a lottón, vagy tök mást dolgozol majd mint most és máshogy keresel mint amennyivel számolsz.


De ha még ez össze is jön neked pont 32 éves korodra, akkor is, hogyan tovább? Aki elérte a célját az nagy dilemmákba ütközik. Kellene egy bartátnő, de lehet addigra annyira megsavanyodott és spúr leszel a sok munkától és gyűjtögetéstől, hogy senkinek sem kellesz majd.

NEM MINDEN A PÉNZ

Ráadásul, az élet sajnos megtanít arra, hogy kialakítsd a tényleges normális értékrendedet. De persze ebben nem kell Hinni.


És egyébként egy lányban neked tényleg ennyit számít, hogy mennyi félretett pénze van?


Mi van, ha az elmúlt 5 évben a legjobb helyeken nyaralt a barátnőivel, szerelmes volt, boldog volt, sok hülyeséget csinált, bulizott, vásárolgatott, és szép autója van, meg jól érzi magát egy étteremben amire nem sajnálja a pénzt.

Szerintem egy ilyen lány sokkal "sugárzóbb", mint egy olyan aki a megtakarításain aggódik.

Majd amikor 3 gyereke lesz, akkor aggódjon, mert biztos h lesz min.

Ami vonatkozik rád is.


Egyébként normális dolog ebben az országban így rákattanni az anyagiakra. Fiatalon, hallod h rossz a gazdaság, meg hogy nincs munka meg nem lehet elhelyezkedni. Te meg megijedsz h akkor nem lesz semmid, pedig szép házat akarsz.

Én is hasonlóképpen voltam egyébként, egyszer csak jött egy isteni sugallat, hogy én nem fogok úgy élni, mint ezek meg azok, nekem lesz szép autó meg ház meg minden.

És megcsinálom, rengeteg erőm lesz hozzá, és beleadok mindent.


Na az eredménye az lett, hogy a nagy hajtásban magamat leamortizáltam, és a barátaimat elvesztettem, párkapcsolatom sincs.

Nem akarok panaszkodni, egyébként vásárolni nagyon f_sza, mert megvehetek egy csomó mindent már, meg félre is rakhatok, de azért inkább cserélnék a régi énemmel.

Van, amikor már nem igazán tudok pénzből boldogságot venni, és nem érdekelnek az új ruhák, meg az autó, ha nyaralni meg nincs kit elhívni magammal.


Szerintem gondolkozz el ezen, és próbáld magad jól érezni. Tedd el a millióidat, és lazíts egy kicsit

2014. febr. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az is igaz hogy túlzásba lehet vinni, és valóban elmarja maga mellől a barátokat aki nem vigyáz.
2014. febr. 19. 17:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem értem az összefüggést. Miért ne lehetne párkapcsolatod azért, mert a szüleid házában laksz? A tesóm hét évig lakott a szüleimnél a barátnőjével, mielőtt elköltöztek. Arra meg tényleg ne alapozz, hogy a nőknek mennyi pénzük van, legyen meg inkább a saját házikód. Amilyen ingatagok a párkapcsolatok manapság, nem szerencsés közös házban gondolkozni, csak megbonyolítja a helyzetet, amikor szétmentek.
2014. febr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ilyen komoly gondolkodással szerintem neked sosem lesz nőd, ráadásul egy 32 éves szűz legény még 5 millió tartalékkal sem kecsegtető senkinek.


inkább a mostani pénzedből menj külföldre és vállalj valami szellemi munkát. pl elektronika, orvosi é hasonló területek jól fizetnek. még akár találhats zkülföldi barátnőt is, és iztosan jobban fogsz élni mint itthon bármilyen spórolással. abból a másfél millióból telik német nyelvvizsgára is, gondolom egyetemista vagy, ha jó szakon, átképzés se kell.

2014. febr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
és egyetértek, nem érdemes nőben bízni. majd ha 4 éve vagytok együtt és még minig szeretitek egymást, akkor talán. de a elgtöbb kapcsolat max 3 évig tart. van ahol divatos az, hogy külön laknak a felek, és egymáshoz átjárnak. max ha nagyon akarnak, akkor eladják azt, és összeköltöznek, bár 3 év után ha úgyis válás,. megint mehetnek szét és a ygerekek is úgyis "fel lesznek darabolva".
2014. febr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tök 8 kinek a pénzéből van? Te gyűjtögetsz, 32 évesen megveszed a házat, 35 évesen feleséged lesz, 10 év múlva elváltok, és az asszony viszi a fél házat + megkapja a gyereket és fizetheted még a gyerektartást is.


Ezek után tervezgetni??!


Amúgy meg ennyit soha nem költenék házra, és nem is kötném le magam ebben az országban. Ki tudja mi lesz itt 10 év múlva. Addigra már a levegővételt is megadóztatják...

2014. febr. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!